Jump to content
Nikito82

С какъв бензин карате хонда акорд 7

Recommended Posts

Здравейте колеги, с какъв бензин си карате колите? Може ли акорда да се кара със сто октана бензин и има ли полза или вреда от това? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм на газ, но ако зареждам бензин е  само 100 октана, от както имам колата. Вреди няма. 

Редактирано от sashua

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз знам за 2 случая, в които човек имаше проблем след зареждане със 100 октана и по-конкретно v power на Шел. Предположенията бяха, че горивото е може би най-доброто на пазара и е разградило някакви наслоявания получили се през годините. 

 

Това все пак са единични случаи, имам доста приятели, които си карат на газ и слагат от време на време 100 октана и нямат грижи, но все пак е добре да се има предвид.

Аз лично карам с най-евтиното 95 което намеря, но все пак от бензиностанции за които съм събрал позитивни отзиви. Когато няма такива на близо зареждам пак 95 от най-удобната ми от "големите". 

 

пп: има такава тема в общия раздел с анкета 

Редактирано от Cap_Slow

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи да не рискувам сега към София да пълня резервоара със сто октана, да не стане нещо по пътя. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо няма да стане. Като ти се иска, сложи 100. Няма да литне. Ако не ти се горят излишни пари, карай си с 95 и безаварийна.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвал съм моето 2.4 със 100-так, но си го карам с 95. С първия е някак по-отзивчив, но и с втория има мощност в резерв, така че не се охарчвам повече от необходимото, а в града 100-така е излишен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...