Jump to content
mariuskara

Регулиране смукач на Хонда Джаз

Recommended Posts

                Здравейте!Някой знае ли и регулирал ли е оборотите на смукача на Хонда Джаз2003г.? От къде се регулират? Като запаля мотора стартира с 1400...... 1500 оборота? Много са ми. И на 1000 ще съм доволен. Какъв е смисъла на 1500об.?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички Хонди стартират на високи обороти когато загрее на колко падат ,тревожно е ако на загряла двигател са 1500.При мен след 4 -5 мин падат на 1000 и после 750-800 през зимата по бавно. 

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До автора. Каква ти беше предната кола, жугулка или някой 12-так?

Редактирано от ruil4o
  • Харесвам 1
  • Нагоре 1
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде сега, няма нужда от бъзици за смукача.

Колегата не знае и затова пита.

 

@mariuskara - нямаш проблем, колега, нормално е тва.

Редактирано от dindin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първият ми автомобил беше Трабант 601 с чукче и наковалня. Вторият корикомска жигула. Третият бус Латвия - 2 броя. После Мазда 121 , която още карам. Маздата също стартираше на студен двигател на високи обороти. Тя е моно инжекция. Смукача автоматичен се вижда под въздушния филтър и се регулира с винтче. Развих винтчето и изключих механичния смукач! Остана смукача от компютъра. Като ми трябва смукач на студен двигател след палене включвам фаровете и компютъра вдига оборотите. За това на студен двигател карам без фарове. Като загрее и да включа фаровете НЕ вдига оборотите. Така разхода на бензин на 121 е 4,3 .... 4,5 л./100км. извънградско и 7л.бензин/100км. градско.

На Хондата Джаз , която имам от една седмица само на студен двигател на смукач на таблото сочи 20л.бензин/100км. , което ме разболява. Като поработи малко оборотите падат на 800. За това искам да й изключа смукача? Какъв разход дават вашите джаз колеги?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да да схвана на студен двигател 20л ,да не загрява след 2 часа че се плашиш,за 4-5 мин няма да свърши резервоара. След колко време пада на 800 не мисля че изобщо имаш проблем,при всички е така ,е аз нямам откъде да видя моментни разход.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, mariuskara написа:

На Хондата Джаз , която имам от една седмица само на студен двигател на смукач на таблото сочи 20л.бензин/100км. , което ме разболява. Като поработи малко оборотите падат на 800. За това искам да й изключа смукача? Какъв разход дават вашите джаз колеги?

 

Тази кола няма нищо, което с чиста съвест да наречеш "смукач". Имаш ECU (компютър), който контролира колко и каква смес да подава на двигателя. Това не е Трабант - палиш, пускаш фаровете и тръгваш, оборотите до 2-3 мин ще паднат. Единственото, което трябва да правиш за този двигател е да сменяш масло навреме. А разходът не случайно се измерва в "литри на 100км", а не "литри на 100км, ама работеща студена без да се движи" - ресетни го, покарай 100-200км и тогава кажи как е спрямо другите коли, които си карал ;)

 

Преди 2 часа, mariuskara написа:

За това искам да й изключа смукача? Какъв разход дават вашите джаз колеги?

 

Ето ти разход на моя джаз в смесица от градско и извънградско, като работи по точно описаният от теб начин (пали на 1500об/м, както и Акорда ми, оборотите бързо падат):

Honda - Jazz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...