Jump to content
JunkieXL

Функция автоматично прибиране на страничните огледала

Recommended Posts

Да попитам има ли функция при която при заключване и отключване да се прибират и отварят страничните огледала. 

В моя случай колата има ел огледала с функция за прибиране, но само от бутона в купето. При заклюване не се прибират. 

Знам че фабрично някой модели го имат, но нз дали е до настройка или до модификация на модела. 

Моят е елеганс

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За европа - няма. Има модул в ebay, мисля че струваше около $100, който прави възможно това. Ако не се лъжа модула е оригинален на Хонда

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ми идва като излишни пари ;)

надявах се че има някаква настройка фабрично. 

Благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Има модул в ebay,гледах го,оригинален на хомда ама е 100 паунда,нещо ми се свидят за тази екстра. Някъде мернах тема на братушките беха го направили home made с 3-4 релета.Ще се разровя довечера и ще я постна.

Редактирано от BOKLUK_CHOVEK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

 

 

Ако не ти се занимава с доизработки като това с релетата ,парт номера на оригиналния модул за огледалата е 08V02-TL0-000

 

https://www.ebay.co.uk/itm/HONDA-ACCORD-CU1-CU2-AUTO-RETRACT-MIRROR-SYSTEM-08V02-TL0-000-DOOR-LOCK-UNLOCK/202022548232

Редактирано от BOKLUK_CHOVEK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята ми е като заключа колата с дистанционното автоматичнп да се приберат и като отключа да се отворят. Иначе аз ръчно мога да си го правя от копчето с купето. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, JunkieXL написа:

Идеята ми е като заключа колата с дистанционното автоматичнп да се приберат и като отключа да се отворят. Иначе аз ръчно мога да си го правя от копчето с купето. 

Явно си говорим за различни езици и няма смисъл... :D

Купи си модула.  :D

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, BOKLUK_CHOVEK написа:

Явно си говорим за различни езици и няма смисъл... :D

Купи си модула.  :D

Моя грешка не съм обърнал внимание на модула. 

Сега вече разбрах. Но все пак не ми се дават тези пари за допълнителен модул. Може да видя това с клипа

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човека в клипа ти каза,че (гледа ли го изобщо?!) може с 2 шибани релета за 10лв да направиш така ,че като вкараш ключа на кочината и дадеш на контакт огледалата да се отварят сами,като махнеш контакта да се затварят сами,без да натискаш никакви бутони. Това не е ли същото като да я заключваш/отключваш,ама за 10лв а не за 100 паунда?!

 

Варианти има,от теб зависи колко пари ти се дават да имаш такава екстра.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... и дали си струва да я имаш, и така постоянно да бръмчи и износва детайлите при всяко влизане и излизане от колата? Вярно че е гъзария, но ... ?

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А да попитам нещо относно автомата. Извън темата

като се паркира колата ми казаха че било добре да се даде първо на N с натисната спирачка, после се дърпа ръчна спирачка, след това вече се дава на P и се оставя колата. 

Има ли нещо вярно и проблем ли е ако не дърпам ръчна при спиране (основно на равно а не под наклони)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, JunkieXL написа:

А да попитам нещо относно автомата. Извън темата

като се паркира колата ми казаха че било добре да се даде първо на N с натисната спирачка, после се дърпа ръчна спирачка, след това вече се дава на P и се оставя колата. 

Има ли нещо вярно и проблем ли е ако не дърпам ръчна при спиране (основно на равно а не под наклони)

https://autobild.bg/8-съвета-за-каране-на-автоматик/

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А зимата отново ли използваме ръчната?  Няма ли опастност от замръзване

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги я използвам.До преди месец колата си спеше на вън година и половина Зима/Лято.никога до сега не ми е правила и най малкият проблем ръчната.

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Митко Йотов написа:

Винаги я използвам.До преди месец колата си спеше на вън година и половина Зима/Лято.никога до сега не ми е правила и най малкият проблем ръчната.

Благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 8 часа, JunkieXL написа:

Благодаря

Няма за какво.Имам да връщам!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 12 часа, JunkieXL написа:

А да попитам нещо относно автомата. Извън темата

като се паркира колата ми казаха че било добре да се даде първо на N с натисната спирачка, после се дърпа ръчна спирачка, след това вече се дава на P и се оставя колата. 

Има ли нещо вярно и проблем ли е ако не дърпам ръчна при спиране (основно на равно а не под наклони)

В линка на колегата има схемичка, която показва теоретично принципа на блокаж на Р, но е грешно представено че се натоварва трансмисията. В този случай тя просто се блокира, а истинското натоварване което идва от наклона и масата на колата се поема от тампоните на мотора и кутията. Те леко се сгъват или разтягат (според посоката) и остават под напрежение дълго време (за което не са предназначени, за разлика от ръчната (която точно за това е конструирана. На равно, горното няма значение и не оказва влияние.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...