Jump to content
Петър Киров

Смяна съединител Honda CR V 2.2 i-ctdi

Recommended Posts

Здравейте, колеги. Има ли някой, който сам си е сменял съединителя на Honda CR V 2.2 i-ctdi 2006 г.? Интересуват ме има ли тънкости и какво се сваля от колата, за да се стигне до него. Ще съм благодарен и на техническа информация или клип по въпроса ако има някъде....аз не открих. Моя съединител си отделя долу, но забелязах, че като е студена колата сутринта и я запаля с натиснат съединител е една идея по-шумна, като след като потегля и след малко каране, шума изчезва. Предполагам е тръгнал аксиален лагер и като загрее малко се оправя. Та за това се интересувам. Благодаря предварително на отзовалите се :drunk:

Прочети темата, все ще ти помогне със нещо и обърни внимание на колко километра е твоята кола!

При мен няма приплъзване, а само по висок шум, ще кажеш, че за момента отваряш някаква преграда към двигателя и той се чува малко по силно....след малко каране - всичко е наред и няма шумове. Това е само на студена кола, примерно сутринта и само  като натисна съединителя, а като го задържа натиснат шума намалява и впоследствие изчезва.

Според мен единствената разлика спрямо някои други автомобили е наличието на така нареченото " Магаре" което трябва да се свали.  За това е необходим задължително подемник.

Някъде има ли сервизно ръководство да си изтегля за тези автомобили, в частност Honda CR V 2.2 i-ctdi до 2006 г?

Колега, има ли развитие по темата? Успя ли да смениш съединителя, че   на доста колеги им предстои този филм ?