Jump to content
Trapp

Проблем с алармата, Хонда Акорд 2.0 2007

Recommended Posts

Здравейте, днес ми се случи нещо необичайно. За първи път от както притежавам колата, се случва това. Отключвам я, отварям багажника и не след малко се включва сирената(без алармата). Пробвах какво ли не. Ключа вкарвах, запалих, не млъква. Спираше за по 3,4 секунди и пак навиваше. Откачих клемата на акумулатора, продължи да си свири, но по заглушено вече. След 2,3 минути престой без акумулатора, спря и не се включи повече. Прибрах се и откачих буксата на сирената в багажникът. За сега това ми е решението. Някой да има представа какво ми се случи? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен правеше подобни щуротии, когато се беше намокрила ключалката на 5-тата врата. Даваше на късо и бъркаше алармата. Ако ти се е случило след автомивка или проливен дъжд, може би е от това. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, Trapp написа:

Здравейте, днес ми се случи нещо необичайно. За първи път от както притежавам колата, се случва това. Отключвам я, отварям багажника и не след малко се включва сирената(без алармата). Пробвах какво ли не. Ключа вкарвах, запалих, не млъква. Спираше за по 3,4 секунди и пак навиваше. Откачих клемата на акумулатора, продължи да си свири, но по заглушено вече. След 2,3 минути престой без акумулатора, спря и не се включи повече. Прибрах се и откачих буксата на сирената в багажникът. За сега това ми е решението. Някой да има представа какво ми се случи? 

Колата англичанка ли е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, Trapp написа:

..... след малко се включва сирената(без алармата)......

Имаш ли допълнителна аларма / освен фабричната/ и тази сирена, от нея ли е?

Ако в  сирената има автономно захранване, може нещо от там да е, или от кабеляците към нея.. Обикновено се задейства, когато прекъсне връзката и от акумулатора . 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акумулатора показваше 12.1 V, до преди няколко дена зелената светлинка си светеше. Фабрична си е алатмата, да англичанка е. Най вероятно е от влага нещо. Не видях да има проблем с буксата, но пък ми се наложи да сменям гума с резервна един път и какво да видя, два пръста вода имаше... Явно предишният собственик я е наврял със снегът вътре, нямам друго обяснение. Искам да знам само, има ли проблем ако е по този начин, оставена. Грешки във компютъра няма. Но след като патувам сам до работа, голяма кола не ми е нужна и идва момента да я сменя. Метналл съм око към Civic Type R. Благодаря ви за отговорите, поздрави. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменяй батерията вътре в алармата, не е от влагата...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде мога да открия дадената батерия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нестандартна е, май 7,2v беше. Отвори алармата, виж означението и и търси в ибей...

Аз свързах последователно две батерии от стар моб. тел(3,7v) и си работи...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...