Jump to content
note

Външен кормилен накрайник

Recommended Posts

Колеги, в продължение на тази тема се връщам към проблема с тегленето надясно при моя автомобил.

Продължавам да усещам едно леко теглене надясно при шофиране в града - налага се да натискам волана леко вляво. На магистралата с висока скорост не се усеща, но там и воланът е доста по-стегнат. Проблемът остана и след поставянето на нови зимни гуми.

 

Едното ми обяснение е, че това е нормално заради големите гуми (18" джанти) и наклона на пътищата.

 

От друга страна наскоро в един сервиз с много добра репутация в този форум ми казаха, че имам разбит десен външен накрайник. Та конкретно да питам по-опитните:

1. Възможно ли е тегленето да се дължи на накрайника?

2. Ако накрайникът е за смяна, защо нямам никакви шумове от предницата по дупки и завои? Да не е луфт в рейката вместо при накрайника? Не ми се ще да сменям здрава част!

3. Каква марка накрайник препоръчвате да закупя? Оригинал или заместител? Приоритет ми е надеждността, а не цената.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходи ли на стенд? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм, това ми беше и следващият въпрос - къде препоръчвате да направя стенд и евентуално реглаж в София? Чувал съм и съм чел прекалено много разнопосочни мнения за разните сервизи. Най-лесният вариант май е Бултрако?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм от София и с това не мога да помогна. Съвета ми е първо да се мине на стенд. Ако в сервиза са добри ще установят дали има нещо разбито или амортизирано. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От всичко е възможно да ти тегли, включително и от нови гуми.

Кормилни накрайници на 2-та ген. купих и смених в Бултрако, като там и направих реглажа. Тогава оригиналните кормилни накрайници, бяха няколко лева по-скъпи от заместителите ,затова и купих от тях. Но реглажа който направиха не ми хареса и след седмица върнах  колата за нов реглаж,но пак не беше както трябва, затова го направих отново при Стефан в сервиза при Люлинския тунел. Всичко си дойде на място и съм много доволен от там. Ако ти трябват  и не можеш да намериш координати, ще ти дам телефон , че е с предварително записване. 

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям колегата Emicha за стенд в София. Стефан е човека!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май не е от гумите, защото по същия начин теглеше и с летните. Чувал съм за Стефан, може би ще пробвам първо при него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...