Jump to content
Petargazdov89

Проблем с педала на газта

Recommended Posts

Здравейте имам следния проблем от време на време педала на газта става твърд и набира по трудно ....в други случай си е супер еластичен и си поема колата без проблем дори в ниски обороти с минимална газ на 2 3 си върви ..... може ли да е датчик положение на педала на газта 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако педалът физически се втвърдява, по-скоро огледай нещо да не опира в него или да е проблемна бронята на жилото, което управлява въпросната електронна газ. Симптомите за нейната неадекватност са други. Има писано -порови се.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ровил съм но поне аз не откривам нищо за това писах тук :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз бих посъветвал да прегледаш дали педала не упира в нещо и ако не то тогава да прегледаш жилото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги и аз имам едно питане...понеже при мен вече е ясно че е датчика за положение на педала...мога ли да мина само с смяна на самата електроника или трябва целия комплект защото цената за комплект и само електрониката без жилото и т.н. е е доста различна и като цяло съм намерил няколко вида ако може някой запознат да изкаже мнение и да ме насочи кои вид да избера прилагам и линк 

 

 

 

https://www.ebay.co.uk/p/Genuine-Honda-Accord-Accelerator-Pedal-Sensor-37971RBB003/1715953652

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
преди 34 минути, DooMKn1ght написа:

Здравейте колеги и аз имам едно питане...понеже при мен вече е ясно че е датчика за положение на педала...мога ли да мина само с смяна на самата електроника или трябва целия комплект защото цената за комплект и само електрониката без жилото и т.н. е е доста различна и като цяло съм намерил няколко вида ако може някой запознат да изкаже мнение и да ме насочи кои вид да избера прилагам и линк 

 

 

 

https://www.ebay.co.uk/p/Genuine-Honda-Accord-Accelerator-Pedal-Sensor-37971RBB003/1715953652

 

 

 

Редактирано от Митко Йотов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При подаване на газ на първа и леко отпускане на педала ме лашка все едно съм в море с лодка и забиване на предница.... Понеже нямам грешки може ли да е датчика на педала.... За тест когато е нормално всичко стигам до лютеницата на 2ра до към 80

... 100 км  и то много бързо и отпускам защото знам, че не е хубаво .... А когато ги има лашканията и забиванията  реве повече и по трудно ги прави до 60  пак на 2ра.. Като педала е осезаемо по-твърд... Дефакто не се ворсира както трябва някакво такова обяснение имам за мене си  🙂 да даде грешка хубаво ще е... Но не дава

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам и аз такова усещане, но при мен даде грешка и смених сензора на педала - без промяна на това поведение. Живо се интересувам какво може да е. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надявам се все някой да искаже мнение и да е в час с тия Хонди има хора в форума които разбират повече от измислените майстори.... Карат я на проба грешка уж знаят какъв точно е проблема ... оказва че според мненията тук  в Бг се броят на пръсти майсторите който са в час с Японските коли....  В моя край нито диагностика на живи данни четат като хората да бе говориме че слагат под общ знаменател  Ваг групи с Японските машини.... Принципа е до някъде един и същ но си има тънкости за който не знаят... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...