Jump to content
revenue

Някой пробвал ли е COIKA System Car Multimedia Player

Recommended Posts

Здравейте,

 

Някой поръчвал ли е тази мултимедия с този кабел. Според описанието има TMPS допълнително и контролите на воланът работят. Мисля да си го взема, но малко не ми е ясно, как се случва цялата инсталация.

 

Ако споделите малко акъл ще съм благодарен. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китайците са го измислили :) Кабелите които ти предлагат представляват женските конектори, който съществуват на оригиналното ти радио. Просто свързваш кабелите в колата с тези кабели (няма как да ги сбъркаш, всички имат различен профил) и свързваш другия край към сойката ти. Някой да ме поправи ако греша, но изглежда като plug and play инсталация ^^

 

Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

Мисля, че няма да имам проблеми с инсталацията, ако разглобя таблото, като хората. Идеята ми е дали някой е пробвал този комплект и контролите от волана работят добре. Цената не е малка :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.connects2.co.uk/Product/ProductItem/CTSHO002

 

Фирмата която произвежда кабела си е английска и е достатъчно сериозна. До колкото знам няма китайски клонинги и затова и цената е такава. В civinfo.com има само положителни отзиви.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Допълнение: лед като написах мнението поразрових да видя няма ли нещо различно и попаднах на това:

 

Направо е лудница :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това наистина е лудница. Дано наистина да работи така, защото си поръчах нещата преди 2 дена на общата цена от 700 лв. Оригиналното радио не работи вече почти месец.

 

Ако наистина работи така, ще направя клипче и ще го пусна тук. :)

 

Моля да ми препоръчате сервиз, където да го монтирам. Не ми се е налагало да използвам, такъв тип сервиз досега.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 26.07.2018 г. at 20:19, Marcus написа:

...Направо е лудница :)

Това ми хареса и на мен! Ако не си бях сложил оригиналните aux и usb вероятно щях да се замисля! Стискам палци на колегата да е същото :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Мъчихме да монтираме всичко с един приятел. Като цяло мултимедията стана, но нещо не се справихме с обучението на системата след монтажа на интерфейса за волана. Някой има ли опит с обучението мултимедия за копчета на волан?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами при CR-V 3ген е просто, на самата медия си има апликейшън за това, цъкаш Vol+ например и после на волана Vol+ и тя си ги запомня. Не знам самия интерфейс дали нещо му се настройва, Connect2 ли е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че е connect2. Намерих менюто, но трябва пак да пробвам да закача модула. Ще пиша, ако се стане, като хората. За жалост изникна проблем, панелите на колата са разглобявани вандалски преди да я взема колата и сега се чудя как да напаснем новия панел, че седи криво.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като приключиш с всичко искам отзиви за качеството на звука :)

И аз смятам да слагам нещо такова но се притеснявам че няма да ми хареса.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес закачихме всичко и успяхме да обучим бутоните, за звукът и каналите. Mode не го хваща по незнаини причини, но не е проблем. Екранът на комфортният модул работи, но не както този от видеото. Показва само час, дата и стандартните данни от климатика, но това си е достатъчно.

 

За звукът до този момент мога да кажа, че не остъпва на оригиналното радио. Когато пусна качествен сигнал от Spotify се чува добре и радиото определено е доста по-добро (оригиналното радио губеше обхват и постоянно се чуваше шум). Ако пуснеш качествен сигнал се чува много добре. Обаче по-груб спомен, когато слушах музика от оригинално CD се чуваше най-добре. Мисля, че ми хвана логиката, че качеството зависи от какво му подадеш, което е доста лесно, като имаш Wifi, Bluetooth, карти с памет и други такива. Новата мултимедия има доста мощност, но започва да криви още в средата на диапазона. Това е доста силно и не е комфортно. Мисля, че е по-скоро от колонките на колата, защото системата се води 4х50W.

 

Сега и малко минуси:

- Системата работи сравнително бързо, но загрява доста. Бях си пуснал силно музика, активна навигация и ръчках активно менюта/приложения. В един момент зацикли и се резетна, което ми говори за прегравяне. Ако си слушам спокойно музика и не ръчкам навигацията няма драми.

- Интерфейсът работи, но е малко бавен. Ако цъкнеш цъкаш бързо бутоните на волана се случва един от десет пъти да обърка или пропусне команда. Модулите в тази Хонда си говорят през CAN цифров интерфейс и тази джаджа го прави в аналогов, което налага обучението на мултимедията към бутоните на волана.

Редактирано от revenue

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слушам само 320kbps MP3 в колата, в къщи flac-ове. Може би съм малко претенциозен, затова ми се струва че няма да ми хареса. Чувал съм на двама приятели подобни китайчета и не съм много въодушевен. Моят сивик е Sport модификация и е с малко по-добри колони от другите, качеството на оригиналното аудио ми е добре. Забеляза ли преди да монтираш всичко, има ли изходи от пред-усилвателя?

Май няма, поне по описанието в aliexpress. Има някакъв изход за SUB, но не разбрах дали работи.

Съжалявам, че така плескам по темата ама е хубаво да се знае и да остане във форума, със сигурност има и други колеги които искат да си сменят плеъра.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че няма  вход за предусилвателя, но само предполагам. Аз исках мултимедия и върши страхотна работа, защото старото радио спря да работи. Иначе и аз си мисля, че ако държиш на качеството е по-добре да си вземеш нещо специализирано.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Pioneer мултимедия ми предлагаха за 300-350лв и ми казаха, че били много добри. Не съм пробвал, само препредавам :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш ли линк да разгледам, че ми стана интересно. Аз не успях да намеря такива цени.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Link - За нещо от този род ми говориха, но не е андроидско, може би не чак толкова функционално колкото сойката. Съжалявам, че съм ви подвел. Гледах в сайта им, че има други мултимедии за по 500-600 и нагоре, там сигурно е по сериозно :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да сложиш дабъл дин и да няма навигация?! Нещо ми се губи смисъла. Или с андроид, или съвместима с Android Auto и Apple Carplay.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново,

 

Навигацията работи добре, но за жалост проблемът с произволното изключване си остана. Моля да ми препоръчате майстор в централната част на София. И да не е Омбре, защото вече приключих с тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единственото което можеш да пробваш е някоя програма която следи температурата, ако прегрява, свържи се с продавача и му обясни. Виждал съм и да правят допълнително охлаждане на такива мултимедии. Дори и да не прегрява, при такива проблеми бих информирал продавача, едва ли ще ти прати нов плеър но се е случвало да връщат част от сумата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

При прегряване трябва да се изключи и евентуално след малко пак да се включи. Това се случваше и със старото радио, но то в един момент престана да работи. Тук се случва примерно докато карам и съм пуснал едно радио. Най-често при преминаване на дупка се случва, което ме кара да си мисля, че е лош контакт някъде. За жалост не е по силите ми да го намеря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

 

Аз сложих Xtrons преди 2 седмици и нямам проблем с прегряване, дори като пусна филм или клип. Може наистина да е лоша връзка и то явно към захранването.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте.

Малко да повдигнем темата.От близо седмица и аз се здобих с мултимедия /Navirider/.За сега се държи прилично и работи без проблеми.Ето малко снимки.

65462343_1331120783718565_2712418722420621312_n.jpg

65915939_2508679439359743_6909341694693474304_n (1).jpg

Редактирано от asen doychev
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карбоновата средна конзола от къде си я купил?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май е направена с фолио,поне така ми се струва от снимката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прилича ми на истинска част или правена на воден принт или просто е направена наистина добре с фолиото :D 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готино е станало. При мен малко се разминават пластмасите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Правиха ми я на хидрография.така мисля че се казваше.

Редактирано от asen doychev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво ти излезе като цена на панела и само него ли си правил? Дере ли се лесно? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При това момче съм си правил по същия начин и джантите ,и смятам че за конзолата минах тънко 20 лв.

За джантите излиза 90 лв на джанта.

23897025_1917341704949469_1688573918_o.jpg

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Определено е станал готин панела. Джантите по този начин на мен лично не ми харесват :)  Въпросът ми беше, колко е устойчиво това покритие за интериора. Знаеш, че посягаш ти или някой друг към таблото с пръстен, нокти, пръски от кафе/кола и тн.. Самото покритие чисти ли се лесно и дали също така пада лесно при леки надрасквания? 
 

Редактирано от Mkilla

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почвате много да бягате от темата, пичове. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Джантите са на две години и Нямат драскотена . За първи път правя нещо от интериора .Смятам че лака е много добър и няма да има проблеми.Времето ще покаже. И наистина вече бягаме от темата ако има въпроси по добре на лични.

Редактирано от asen doychev
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за инфото. Да, избягах аз лично от темата но не се сдържах да го питам колегата за този панел. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, извинявам се че използвам темата на колегата, но ми предстои монтиране на двоен дин мултимедия със навигация на Honda civic mk8 , може ли да ме насочите със съвет къде да поставя GPS антената , за най добър обхват. Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под горния капак на таблото, който така или иначе ще свалиш, има достатъчно място и не би трябвало да има проблем с обхвата.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...