Jump to content
ivailokk

Покупка на Акорд 2.4 2006

Recommended Posts

Привет, колеги!

Няколко дена се ровя, чета и се образовам за любимите ви коли и това ме надъхва още повече. 
Избрал съм си Акорд 2.4, като буквално лоши неща не съм прочел и след няколко огледа останах доста впечатлен от цялостното качество на автомобила.
Проблема какъв е. Харесал съм си 1, който се продава в Бургас (не знам дали е позволено да постна обявата) - 2006 новия фейс 190к, уж с фул екстри. Автомобила изглежда добре на снимки (което е стандартно) и при разговор с човека, ми каза, че единствения проблем е, че не работи дистроника (400-500 лв. по негови думи). 
Другия проблем е, че съм от София, а колата в Бургас и искам първо да се посъветвам тук преди да тръгна на това пътешествие. 
Смятате ли, че проблема с дистроника може да се отстрани за 500 лв. (не ми каза нищо повече за самия проблем)?
Прочетох доста съвети за  това, какво да се гледа при покупка, но нямам опит и мнението ми не струва 2 лева, та ще се намери ли колега от Бургас, който е вещ, да ми помогне с огледа? Като РАЗБИРА СЕ, ще си платя за услугата.
Допълнителни съвети какво да гледам са винаги добре дошли! 

Благодаря предварително!

ПС. Ако е позволено ще постна обявата. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, ivailokk написа:

при разговор с човека, ми каза, че единствения проблем е, че не работи дистроника (400-500 лв. по негови думи). 

 

Цената е такава ако си намериш дистриник. Проблема е, че е супер рядък за Accord 7th и издевателства много. За решетката само искат 700, че тя е още по-радка. За нов е невъзможно да помислиш.

По времето когато търсих попаднах на места където пишеш, че и на Legend от тези години е същия, но си намерих от Accord.

Покажи обявата да видим. Има тук една тема където ги дъвчем тези работи:

Разгледай я, може колата де е обсъждана вече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.auto.bg/pcgi/details.cgi?adv=11522421362658503&page=1&searchres=33iqedm1

Прерових, колега, другата тема (последните 2 страници я няма, а обявате е сравнително нова)
Видял си се в чуди с този дистроник ми се струва >>..
Мерси, че се ключи!

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Още от сега ти казвам, че дистроника с тази емблема няма да работи.

Тук идва въпроса, защо е сменяна?

Дали са искали да правят Type-S пакет или колата е имал удар? Най-вероятно са купили някаква решетка дори без да я боядисват защото истинската е била счупена.

Ако дистроника го няма, за мен колата е имал удар, ако е зад решетката и е здрав, може да се пробва без решетката и ще разбереш дали е ОК.

Редактирано от h5rov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
преди 12 минути, ivailokk написа:

https://www.auto.bg/pcgi/details.cgi?adv=11522421362658503&page=1&searchres=33iqedm1

Прерових, колега, другата тема (последните 2 страници я няма, а обявате е сравнително нова)
Видял си се в чуди с този дистроник ми се струва >>..
Мерси, че се ключи!

 

 

преди 5 минути, h5rov написа:

Още от сега ти казвам, че дистроника с тази емблема няма да работи.

Тук идва въпроса, защо е сменяна?

Дали са искали да правят Type-S пакет или колата е имал удар?

Ако дистроника го няма, за мен колата е имал удар, ако е зад решетката и е здрав, може да се пробва без решетката и ще разбереш дали е ОК.

 

Тази сме я коментирали разгледай по-добре.

Edit: На 14-та страница е 

 

От мнение 550

Редактирано от isullivan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, в грешка съм, обявата е стара, а пича просто нон-стоп сваля и качва да изглежда нова. 
Това, което ми каза е, че немеца (старият собственик) е искал да смени дистроника, но са му обявили някаква цифромания. 
Мерси за референциите, предполагам колата е отнесла някой преден сблъсък. 
Поотказах се да пътувам до Бургас. Търсенето продължава.

 
Мерси за включването! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е нужно да я пренебрегваш. Ако имаш лятото ходене до морето, виж я. Това, че не и работи дистроника не прави колата. Просто трябва да си с повишено внимание за удар от пред. Гледаш и греди, от долу. калници, радиатори. Но липсващата решетка си е до някъде показателно, а колко голям е бил удара.. ще прецениш след оглед.

Понякога е по-добре да купиш кола с лек удар която собственика е нямал намерение преди това да продава, отколкото кола която е била планувана за продан и не е полагано грижа за нея в дълъг период от време.

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за вниманието, колега!  Не съм се отказал, по-скоро няма да ходя специално, а ще комбинирам с някой друг ден почивка по морето. 

 


 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоз дистроник за кво ти е ? Аз съм от Бургас. Може да ида да е видя  че ми стана интересно .

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам зор за дистроника.  Притеснява ме повече удара, който е понесла и колко са я оправили. Не съм я видял все още, защото нямам път натам, колега. Ако я видиш ще съм благодарен. Колата е на пазара от поне април, сигурно има защо :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 16.07.2018 г. at 15:31, SOA1985 написа:

Тоз дистроник за кво ти е ? Аз съм от Бургас. Може да ида да е видя  че ми стана интересно .

Ако дистроника липсва или не работи, колата ще си го търси и ще светят лампи по таблото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А круиз контрола може ли да се ползва свободно без него?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не. Няма да включва изобщо. Ще светят 2 оранжеви индилации на таблото. ACC и i, май чека не светеше понеже тази система си е с отделен компютър.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...