Jump to content
SVelinov

Волана се върти трудно

Recommended Posts

Здравейте, не открих друга подобна тема и реших да пиша. Преди 1 седмица се сдобих с Honda Civic mk8 1.8, 2006г. Усещам, че волана ми се върти трудно, но не като съвсем да няма серво. Освен това след завой волана не се самоизправя, а трябва да го връщам. Колата е прегледана и няма механични проблеми по рейка, лагери, носачи, шарнири и т.н. Остава проблема да е в нещо електро (сензори, ел. усилвател на волана или др.) Също така колата ми се струва много НЕ маневрена на място (при паркиране например). Попринцип радиуса на завой и е по-голям или и това може да е свързано с другия проблем. В английски форуми има доста теми, но все за 7-ма генерация. Там препоръчват смазка на някакъв лагер, но това не оправя проблема напълно. Моля ако някой има опит с подобен проблем да помага за да знам какъв майстор да търся , че като ги знам повечето ще започнем да сменяме всичко едно по едно докато не се хване кое е развалено.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този модел не е маневрен-има голям радиус на завиване. Не е до проблем, а така си е заводски.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е до свикване.След прелюда за мен лично всичко завива по-добре :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Ако не свети EPS грешката не би трябвало да има проблем с електрическия усилвател. Воланът по принцип е по-твърд от повечето японски автомобили. Карал съм мазди и субару, като при тях воланът е изключително лек. Също така мога да потвърдя, че колата не е маневрена. Радиусът на завиване е доста голям за такъв размер кола, но се свиква.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е такова е, въпрос на свикване. Аз след като карам на сестра ми джаз-а, който също е с електроусилвател, и се кача след това на моята имам чувството, че волана е като перце. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...