Jump to content
zlobar4e

Повреден километраж на англичанката........

Recommended Posts

Здравейте колеги и за много години!

Както личи от заглавието се появиха проблеми с километража на англичанката.От около месец и нещо всеки път когато спра и загася колата,стрелка на скоростомера подскачаше от 0 до 40-60 някъде.А днес като спрях стрелката превъртя циферблата и там си остана.Бях пуснал въпросче ей така в Honda brothers групичката,но получух само неадекватни коментари.

Та има ли начин,вариант видео,инструкций история с картинки или нещо друго по отстраняването на проблема и къде да го търся евентуално?От въпросните коментари в групата разбрах,че това е " детска болест" за модела.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако има датчик на ск.  кутия-провери го или смени. Не съм чел за подобен проблем, не съм го и имал. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не е датчикът на скоростната кутия, то тогава имаш разкачена ел. връзка на самия километраж. Това може да е разкачено кабелче, разкачена "маса" на километража или спукана спойка на платката на арматурното табло.

На Honda не съм чувал досега да се появява този проблем, но един колега го имаше на Форд Фиеста. Оказа се прекъсната "маса" на километража. Беше свалял арматурното табло.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Онзи ден като загледах датчика на кутията видях,че гумения кожух е сцепен.Каква е вероятноста от там да е овлажнил и да се е побъркал,защот не всеки път подскача стрелката?,и трябва ли да отворя таблото и да върна стрелката на място?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почни с датчика. Смени гумения маншон и издухай със сгъстен въздух клемите на датчика. Почисти ги от мърсотия и окисляване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах подобен проблем, когато сваляхме скоростна кутия за смяна на съединител сме скъсали едно от кабелчетата които отиват в куплунга, от там имах проблем с километража, постоянно скачаше стрелката за километрите, след подмяна се оправи проблема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...