Jump to content
JHM

Избор на геймърски лаптоп

Recommended Posts

Palit-a в описанието иска 180 вата и минимум  500 вата захранване, пишат го самите Palit.Виж, нито го работя това, нито искам да го работя.Нека колегата като се консултира на няколко места да каже какво е избрал.

mem3.jpg

От 16 рам само отворен браузър с разни табове в него.

 

Редактирано от Mkilla
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За такива ги е дал Светльо ,не е посочил дали са от никем ,скай или друга фирма .Може да го питаме човека ,ако някой е харесал конфигурацията .Забелязвам че последно време само интелски карти се препоръчват ,аз също не харесвам картите на AMD ,като се почне с проблемните им драйвери ,че не знам докъде .Вярно че интелските са по-процесорозависими ,но са по -надеждни ,като изключим модели като GF8800 и 9800 на които масово се отлепяха видеочиповете -конструкторска недомислица ,от голямата разлика в температурите от идъл до макс товар се деформират BGA чиповете и се отлепят от топчетата припой .

п.п Сега видях че има нов пост ,ти като играеш игра колко други неща отваряш за паметта .Консултацията във фирмите не води до добри резултати -гледат да ти набутат чаркове които са застояли и не ги купуват ,ще се опитат да го убедят да си купи най -загубената конфигурация и след една година ще има тема защо не вървят новите игри и какво да сменя .

Редактирано от borko 30

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още нещо за което се сетих ,Ryzen-ката платформа може да се надгради за вбъдеще ,интелската засега е дотук .С  Ryzen AMD дръпнаха напред след доста години ,дишайки пушилката на Intel ,независимо че Ryzen са  капризни откъм дъна и памети в момента са по-добрия избор .1060 е добре за момента ,1070 е картата за няколко години напред .

Купувай сега ,че криптовалутите пак се вдигат и фирмите ще вдигнат цените на картите .Преди ползваха само AMD-та за миньори ,сега и с 1060 и 1070 почнаха заради ниското енергопотребление.

Редактирано от borko 30

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Който от двата отбора избереш AMD или Intel ,не купувай клокърски елементи или не клоквай наличните .Клокването си е цяла наука от която няма никакъв смисъл.За 1-2 или 5 кадъра повече и то във високите се изнасилва цялата система до крайност и крие риск от повреда .Тя е повече до егото -да се похвалиш че проца ти работи на еди си колко гхц повече от останалите или пък видеокартата  -при клокването всички резултати зависят от конкретната бройка и някои хора се гордеят че тяхната бройка е постигнала дадени резултати ,но че системата е стабилна при едни приложения ,а крашва при други не споменават този факт.За 17 години съм сменил доста конфигурации и съм се убедил в това .Моя процесор е с гигантски охладител и съм го пускал на 5 гхц с макс напрежение на ядрото за проба  ,но в тестовете няма кой знае какво подобрение ,само дето почва да грее като трифазен калорифер и харчи напразно повече ток.FX8350 беше един от най-добрите процесори на AMD-сума пари дадох за него ,имало е за какво -още държи стабилно фронта в едно и многонишковите приложения .Честотата е само единия фактор при компонентите ,но не е единствения за производителноста им-комплесно е както за всеки компонент,така и за точно подбраната конфигурация от компоненти .

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както спомена dindin ,може да вземеш много по-добра конфигурация за бюджета ти ако купиш части втора ръка .Там всяка стъпка крие риск,ако ще купуваш отделни модули -аз го правя от доста години ,само от хардуера ги купувай-раздел джентълментска търговия ,там по правило  няма мишоци ,или ако случайно попаднеш на такъв-гори веднага .Имай предвид че ZEN e капризен откъм дъна и памети и не се спогажда с всички ,макар и напълно работещи.Каквото и да купиш втора ръка гледай да е с остатъчна гаранция или сваляш доста от цената която предлагаш за него .Добре е продавачите да са с висок I-трейдър ,но не е задължително .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Malwarebytes - Free download and software .

Може някой да копае от вашия компютър без да знаете !

Миньорите са опасна напаст-отървете се от тях

При мининга се ползват ресурсите на компютъра ви -рам процесорна мощ и т.н  Те не се интересуват от информацията на компа ви -ползват чужда машина за да копае и вие да плащате тока .

Редактирано от borko 30

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,има вече развръзка по темата,но не е от горе обмисляните варианти. След като поразпитах тук,там за евентуална конфигурация,разбрах че още не съм готов да я осъществя.В крайна сметка купих една конзола PS4 Call off duty limited edition за малкия(даже в момента е залегнал въху нея и превзема нормандския бряг:D).Варианта за PC се отлага,тъй като ми предстоят други (непредвидени разходи).Предложенията и насоките от ваша страна ги оценявам силно,като се надявам да ориентират и други заели се с подобна задача.Цените на предложенията от няколко места,при поставените от мен изисквания,надхвърлиха очакванията ми.За сега си оставам на ниво конзола,да потренира мало:D,пък като му дойде времето,ще се "гмуркаме"на дълбоко.:)

Пожелавам на всички колеги,здраве и успехи през Новата Година!:)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е мъничък още, конзолата е добър вариант.Не я краквай а прежалвай някой лев за оригинални игри.Проблема ако я кракнеш е, че не може да се играе мултиплеър с други като него :) Честито !! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и аз предпочитам оригинала,а и вече е вързана към домашното кино,пък и TV-то 49"e от същата марка.:cool:Въобще голяма радост,  направи едни 10часа игра днес.Сега ще трябва да си направя и аз един подарък с едно  Gran Tourismo 2017 и някоя NSX.:D

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си волан и педали, и нещо на което да ги закрепиш. Аз така и не се научих да карам с джойстик, но синковецът пък не го кефеше волана. Иначе доскоро имахме 3-ка, но отдавна бях превъртял всички излезли игри, всички писти и рекорди и вече нямаше какво да купувам, тунинговам и побеждавах само себе си, което ми омръзна, понеже познавах вече почти всеки завой по пистите и поведението на различните коли с различни настройки. Голяма краста си е и изкара закачена на телевизора почти 3 години, но последните няколко месеца не бяхме сядали и продадох конзолата.

Иначе най-добрият авто симулатор който съм карал беше на компа ми - Richard Burns Rally  и там нещата бяха класи над всичко останало, понеже  настройки и съответно хандлинг на колата бяха отговорност на Ричард (Бог да го прости), а не на "некви геймъри".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Труден е понеже сядаш с мисълта че играеш. След първоначалния стрес, просто трябва да се отпуснеш и свикнеш с реакциите и хандлинга, и да караш като реална кола, където всяка неточност е безпощадно реална. Като му свикнеш идва кефът от прецизността и 100% -ната логичност с реалния живот. Единственото лошо нещо е че остана в историята.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си купих волан  с педали ,обратна връзка и всичко 2010г ,обаче така и не можах да свикна да карам с него ,ралита като  това  и Колин макрей ,по-добре се представям с клавиатурата -за PC говоря .Конзолата е хубаво нещо -имам PS1 от преди 20 години със стотина диска -от страна ,че не мислиш дали ще покрие изискванията за хардуера ти дадена игра -там всичко си върви както трябва ,но дисковете с готини игри са скъпи -над 100лв,за PS4 .Конзолата е несравнима като функционалност с PC и рано или късно омръзва и пак до PC се стига в крайна сметка .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 12/30/2017 at 18:38, ceco_accord написа:

Вземи си волан и педали, и нещо на което да ги закрепиш. Аз така и не се научих да карам с джойстик, но синковецът пък не го кефеше волана. Иначе доскоро имахме 3-ка, но отдавна бях превъртял всички излезли игри, всички писти и рекорди и вече нямаше какво да купувам, тунинговам и побеждавах само себе си, което ми омръзна, понеже познавах вече почти всеки завой по пистите и поведението на различните коли с различни настройки. Голяма краста си е и изкара закачена на телевизора почти 3 години, но последните няколко месеца не бяхме сядали и продадох конзолата.

Иначе най-добрият авто симулатор който съм карал беше на компа ми - Richard Burns Rally  и там нещата бяха класи над всичко останало, понеже  настройки и съответно хандлинг на колата бяха отговорност на Ричард (Бог да го прости), а не на "некви геймъри".

G27-цата е уникално воланче :) на Сестра ми приятеля взе един, от ОLX набараха рак за 100лв и ся е пълна лудница. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...