Jump to content
stivenj

Горивен филтър за джаз

Recommended Posts

Колеги,търсих тема за смяна на горивен филтър и не открих нищо,интересува ме ,ако някой е сменял да сподели ,къде се намира,лесно ли се сменя, специфични особености при смяната, и накрая цена ако знаете. Чувал съм , че се сменя на 120 хил км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Около 50 лв. комплект в Бултрако преди 2 години, препоръчвам смяна на максимум 60 хил.км. Смяната е специфична, развива се топката на скоростния лост, 2 винта + 2 клипса на централната конзола между седалките, измъкваш я през лоста и ще го видиш зад/под него. Внимавай за скобите, които фиксират гумения тръбопровод за горивото - пластмасови са, чупят се и може да спреш на пътя. Помпата ще смуче гориво, но няма да го подава към двигателя, а ще изтича към паважа. Друго важно, цедката е деликатна, внимавай да не я скъсаш и я почисти преди да поставиш новия филтър. Препоръчвам да не експериментираш, да ти го смени някой, който вече го е правил. А, и още нещо важно - никакво пушене и искри вътре и около колата, когато се сменя!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега, много подробно обяснение, трябва да го направя ,защото не вярвам някой да е пипал нещо там от как е жива колата.Поздрави от Търново.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.youtube.com/watch?v=C_I55rV3Lnw

 

https://www.youtube.com/watch?v=IpxlhRcEVH0

 

ето две клипчета на английски и руски където ясно е обяснено как става

Аз също се интересувам кога е необходима смяната му, защото по книжка го дават на 120 000 км, но в два различни форумни сервиза получих различни мнения - "смени го щом са минали километрите" и " не се сменя докато няма проблем"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега, ходих да го сменям при майстора и той ме разубеди твърдо, , каза от опит те съветвам да не пипаш нищо там при условие,че няма проблем,всичко което ще се купи от тук е менте, така ме посъветва и за водната помпа, парите най- лесно може да се вземат,бях свидетел като смени водна помпа на една хонда и до София прегря, та там в сервиза на Бултрако ,са сложили отново същия модел.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 11/30/2017 at 16:49, stivenj написа:

Благодаря колега, ходих да го сменям при майстора и той ме разубеди твърдо, , каза от опит те съветвам да не пипаш нищо там при условие,че няма проблем,всичко което ще се купи от тук е менте, така ме посъветва и за водната помпа, парите най- лесно може да се вземат,бях свидетел като смени водна помпа на една хонда и до София прегря, та там в сервиза на Бултрако ,са сложили отново същия модел.

Човек с тия горива няма как да не смениш филтър. Ще ти се дигне разхода. Ако не искаш  фейк нещо има поръчки от америка, има и coxmotor от UK. с Габко ще ти дойде за 3лв.

 

Не знам клакви са тия майстори дето ви казват ем не го пипай щом работи... То и 12 годишни гуми са гуми, ама нали ;) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко хубаво ама и на мен така ми казват от сервизите. Горивния филтър не го пипаш ако няма проблем. Не знам дали 8.3 градско в София на къси разстояния е проблем... 

 

Някой изобщо сменял ли е горивен филтър на Джаза или тези дето дават съвети изхождат от предходен опит с други марки / модели?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Запушен горивен филтър няма да ти вдигне разхода, симптомите са други. 

Ако колата е над 200к. няма лошо да го смениш, както сам отбелязваш Хонда съветват смяна на 120к.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...