Jump to content
jamo

Honda Accord 1999-2002

Recommended Posts

Просто след 2 дни отивам да си купувам Хонда Акорд 1999-2002 година, модела с 3-те бели ленти на стоповете и искам да попитам какво да очаквам от тази кола. От половин година чакам да дойде тоя момент и в момента сам доста радостен. Само едно ме притесниха че разхода щял да бъде над 11 литра на 100 км. Говоря за 116 и 136 кс. Моля някои да ми обясни и да ми каже горе долу че да не стане така да я карам 2 месеца и дотам.. ;) Защото доколкото видях дават смесен разход 8.4 литра което звучи много добре но като непознавам човек с такава кола и се плаш... Надявам се да помогнете и след няколко дни да сам един от вас : :huh::);)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest koki

От тази кола можеш да очакваш само хубави неща.Моята е 136к.с. автоматик и разхода е около 8 извънградско и 12 градско .Извън града съм я свалял и на 7 , но това не е кола която да се кара с 100-120 км/ч.Ако искаш автомобил , който има доста добра визия,безупречно окачване и комфорт на возене,изключително ергономичен кокпит ще направиш компромис с по-горните цифри и го вземаш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От тази кола можеш да очакваш само хубави неща.Моята е 136к.с. автоматик и разхода е около 8 извънградско и 12 градско .Извън града съм я свалял и на 7 , но това не е кола която да се кара с 100-120 км/ч.Ако искаш автомобил , който има доста добра визия,безупречно окачване и комфорт на возене,изключително ергономичен кокпит ще направиш компромис с по-горните цифри и го вземаш.

Благодаря за информацията. Е задоволява ме напълно, защото ми бяха казали да очаквам и по-големи цифри за разход. Все пак необичам да фърча из града, обикновенно високите скорости ги оставям за магистралата :huh: А другото което мога да избера е Сивик около 2000 година, но някак си друго си е голямата кола привлича ме и то много. Ти най-добре знаеш :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Accord 2.0 iES 147 к.с . - градско 12 л при юркане , извънградско 8-10 в зависимост от скоростта .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега от 99 насам мисля, че няма 115 к.с. Акордче- 1,8 е 136 а 2,0 е 147 кс.Моя е такъв- 115 кс. и разхода е като на по-новите /след99 / а вървежа е със сигурност по-зле, но пак върви страхотно, много съм доволен. Ако имаш кинти вземай коя да е от двете и няма да съжаляваш- возията е на лимузина а върви като я настъпиш страхотно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Късмет , апък ако е и типтроник :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят Акорд е 1.8i F18B2 - 136 кс. Аз карам доста спокойно и затова средния ми разход се движи между 8.5 и 9.5 литра/100км. Преобладаващо е градското /горе долу 2 към 1 спрямо извън градското/. На дълъг път, например Пловдив-Бургас при скорост 90-110 км/ч. падна и под 7. По магистралата при 130-140 разхода е около 7.5-8 литра. А иначе има и 116кс. - това са моделите с двигател 1.6, но те се срещат по-рядко. Според мен този двигател ще е слаб за това купе, а като се използва климатика направо ще е зле!Един съвет: когато тестваш колата, обърни внимание на шума в купето. При скорост 60-80 км/ч на хубав асфалт мотора почти не трябва да чува вътре!Дано попаднеш на добра кола!Късмет!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моят акорд е 2.2 150кс. градски условия 11л, извън градско 8л.а на в германия с тяхния бензин падна на смешните 6.100л но не съм карал 110,130км

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за съдействието :unsure: Дано намеря това което търся скоро и да се похваля и да ви питам пак на какво да обръщам внимание :worthy: Очаквайте включване с нов човек към вашия клуб + 1 Хонда в Пловдив :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Категорично взимай 2 литровия Много е по добър и мноооого по икономичен Ако не вярваш питай в сервиз на Хонда

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте аз съм нов с акорд 2.0бензин типтроник взех го преди седмица и малко, страхотна кола. вземай и карай с кеф. за горенето гори колкото и се сложи шегувам се, гори градско около 12на 100 което споредмен е нормално за 150 коня но още и се кефа и си е карам както ми дойде за извънградско немога да говоре не ми е останало време да е поразходя на подалече. А и да попитам ако има среща на хонда в пловдив, кажете каде и кога е да се видим да полафим за колиците.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човече, изборът ти е много добър. В началото и аз си мислех, че ще ми гори много, с двигател 2.3i ES 154 hp., предполагах разход около 14-15 л., но гори както на колегие около 11,5-12 градско и 7-8 извънградско . Не знам лично за моя двигател какво да те посъветвам, така, и не разбрах каква е разликата във вървенето с 2.0-литражния, но в Германия са доста скъпички.....Просто хубаво гледай дали двигателя е наред !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъъъъ... Колеги четете ли, че темата е от почти 2 години :cool: Акорда даже го смених вече :rolleyes: Борислав Виж в раздела за срещи :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо щях да пиша и викам чакай да погледна дата и гледам 2007 а ми защо е актоална и гледам пичовте те насърчават що не си я вземеш пак :rolleyes::cool::) ИКОНОМИчНА Е ВСЕ ПАК

Редактирано от predatov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е добре,ама в крайна сметка за какво беше всичко.Или просто ей така да се бъзикаме !? :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...