Jump to content
kebappa

D16v1 смяна гумички на клапани

Recommended Posts

Здрасти

Ще правя реглаж на клапаните и ми се ще да сменя и гумичките на клапаните. На този мотор може ли да се сменят гимичките без да се сваля главата . Вала на клапаните нагоре или настрани излиза ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вала излиза нагоре и се маха ангренажния ремък.Трябва специална скоба и приспособление за надуване на цилиндъра с въздух.Питай масторите си имат ли такива инструменти..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото .Има всичко като инстрименти (на няколко коли ми сменя гумичките) . Не бе ясно само дали вала излиза на страни (не знае дали ще има място) или нагоре.На 7 генерация не е отварял двигател до този момент . Щом е нагоре няма да има никакви проблеми. Всмукатрлни на 0.2 а изпускатрл на 0.25 смятам да направим. Дали ще редуцира малко разхода на масло подмянста на гумичките ? Благодаря за инфото колега

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е от маслообирачи...,значи разхода остава.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да обиждам колегата дето ще ти прави ремонта...без документация да не пипа даже огледалото за задно виждане.Разпечатай му картинките,таблиците с моменти на стягане и хлабините.Едно неправилно стягане на шайбата на разпр.вал или на някой лагер ще доведе до смяна на глава....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двамата сме по почивки в момента и нямаме нормален досръп до инфо. За 13 000 км доливам отаващото количество от 5 литровата туба и още една туба от 1 литър (почти съм сигурен че е само 1 литрова туба само ). Абе да гори за тия км 2 до 3 литра масло. И според маистора разход от гумички няма да падне почти с нищо .И двигател нама смисъл да отварям за тоя разход. Според майстора ми варианта с доливане ми е по на сметка на тоя етап а и разхода не е голям . Май да карам и да не св занимавам докато не вдигне драстично разхода а? Основно съм забелязъл че ми прави разход все по магистрала. На 100 км в час е на 3000 оборота.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако прочетеш темата за седма ,ще се убедиш че няма нужда да сменяш гумичките -всички сме за сегменти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...