Jump to content
M&M

HR-V 5-та

Recommended Posts

Най-накрая се реши основен недостатък на HR-V- то , а той бе ,че на магистрала бе мн тегаво заради късите скорости.Вече си има дълга 5-та (0,700), която му пасна идеално.по-тромаво е ,но не се задъхва по нагорнище
90км/ч е на 2500об
110 е на 3000
140 е на 4000
Със сигурност и разхода е надолу 
Препоръчвам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си, че не се задъхва по нанагорнище ? 

 

едит: сам ли го прави това нещо или в сервиз ? И аз се замислям, защото карам доста често извънградско и малко ме дразни колко е къса 5та. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Усеща се по-тромава ,но си катери А и там ,където има големи баири обикновено се кара на 2.3 и 4-та.На прав път или магистрала е ОК.Излиза около 350лв груба сметка части итруд ,ако само това ще се прави, но аз изпоклзвах случая да сменят и съединител Ако имаш път към Бс заповядай да врътнеш кръгче да я усетиш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе колега-откога чакам да видя точно това-обясни по-подробно за смяната:от каква кутия,колко време трая смяната...

Аз съм от Варна,ама лятото съм в Свети Влас и ако си навит-може да прескоча някой път да видя-много ми е любопитно!!!

Бих си купил още едно Харви и да му сменя скоростите-то това му е проблема!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че не може ли направо да му боднете една кутия С40 и същата работа,така или иначе не се дърпате с тези коли...?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колата е 4х4 и не съм сигурен за номера с "бодването".Отвътре кутията си е Б-серия с по-коравите търкала заради двойното предаване .Сложихме 5-та 0,714 (мисля най-дългата от б серията).
Пича я сложи за половин ден.Телефона му е 089 5737995 Вальо.Бая хонди му минават през ръцете.Мисля дори че има още една такава 5-та при него 
Тест-драйв не отказвам никому.

Ей тва са търкалата

 

13015591_1013212665425201_21457500596348

Редактирано от M&M

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,прав си,изключих,че имате и Б-серия :) Метода е приложим за тези с Д16 без 4х4...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Революция или Еволюция е по-подходящо...

На мен точно скоростите са ми супер, но пък, ако ще може тази пуста 5-та да се удължи - определено ще е още по-добре....

Ще се нареждам и аз май май ...

Надявам се да споделят впечатленията си и други, ако има такива разбира се, които са го направили вече ...

Май бая работа ще му отворите на това момче :)

Ще следя с интерес, докато и аз успея да се ъпдейтна ...

Адмирации за такива опити и иновации :worthy: :worthy: :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,прав си,изключих,че имате и Б-серия :) Метода е приложим за тези с Д16 без 4х4...

Мм да аз май ще се възползвам от това, но пък цяла кутия не е ли към 200-300 лв ? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес разговарях с човека,оказа се доста наясно какво прави и как го прави! Другата седмица ще се разходя до Бургас и в рамките на деня каза,че колата ще е готова за път! Ще пиша как е с новата 5та ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обади се тест драйв преди процедурата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обади се тест драйв преди процедурата

Задължително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес разговарях с човека,оказа се доста наясно какво прави и как го прави! Другата седмица ще се разходя до Бургас и в рамките на деня каза,че колата ще е готова за път! Ще пиша как е с новата 5та ;)

Защо ще ходиш чак до Бургас, като фена може да го направи същото в Дупница :) Може да го питаш, предполагам, че има такава 5та. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към Drone една кутия читава е 100лв.но варианта Фена да свърши работа е много добра опция.Аз вече се възплолзвах и съм доволен.Смених и съединител,въпреки,че моя се оказа доста читав!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Благодаря за коментарите .

Да реално и фена може но не е поръчвал да му изработят"  предавки .Щом има интерес ще  направя.

Това че са Де серии кутиите нямат нищо общо Харви е друга бира .Води се де серия ма всичко му е различно.

Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откога почна да те притеснява какво пише на кутията?.....Обикновено ти пишеш там :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...