Jump to content
spear

Някой с Honda Cr-v тука?

Recommended Posts

Има ли някой собственик на Honda CR-V тука?Мисля да купя такава, 2002 - 2003 година, и имам нужда от съвет.Кои са слабите места на тази кола? Какво трябва да гледам по време на покупката?Все пак всеки модел си има слабите места. Наистина не намерих нищо отрицателно в нета за CR-V, но друго си е когато човек кара такава или поне е имал такава да ти даде съвет.Благодаря предварително !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз тази тема я четох вече. Въобще всичко в този форум за CR-V съм изчел :worthy: .Но там въпросът е "Какъв джип". А аз вече съм го избрал.Просто искам съвет от собственици на CR-V за да не уцеля някое дърво от незнание, на кое специално да обърна внимание при огледа ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest TYPE-S

Много добра машина чичо ми кара 2.2 I-CTDI 2003 уникална но според мен а и доста хора този двигател е по добър от двулитровия ВИТЕК.Въпрос на вкус и предпочитания..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз тази тема я четох вече. Въобще всичко в този форум за CR-V съм изчел :worthy: .Но там въпросът е "Какъв джип". А аз вече съм го избрал.Просто искам съвет от собственици на CR-V за да не уцеля някое дърво от незнание, на кое специално да обърна внимание при огледа ;)

явно не си чел внимателно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добра машина чичо ми кара 2.2 I-CTDI 2003 уникална но според мен а и доста хора този двигател е по добър от двулитровия ВИТЕК.Въпрос на вкус и предпочитания..

2.2 I-CTDI e май след 2006. Досега не съм срещал 2002-2003 година дизел в mobile.de

явно не си чел внимателно

ами ако имаш предвид това:

относно задния диференциал - карай в тесен кръг на ляво - ако скърца отзад трябва да се смени маслото на задния диференциалможеш да използваш скърцането да смъкнеш цената

то е писано за HR-V. Важи ли и за CR-V?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest XapBu

това се отнася само за cr-vкакто и всичко останало в този пост

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това се отнася само за cr-vкакто и всичко останало в този пост

Извинявам се тогава, не съм разбрал.Това е наистина супер ценен съвет :blink: Аз ровнах из нета по чужбинските форуми и там се коментира този проблем, но за моделите до 2001. При следващата генерация пишат че проблема е отстранен, на което не вярвам 100% де.А някой друг бъг на модела знаеш ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest XapBu

има го за всички генерации - дори и за най-новатадруг по-рядко срещан проблем е с компресора на климатикапо принцип хонда не правят много бъгове така че можеш да си спокоен ;) но всичко опира до поддръжка - ако колата е поддържана спрямо сроковете на производителя - няма проблемиако нещата са оставяни да се счупят или блокират и чак тогава да бъдат сменяни е напълно възможно да има множество скрити проблемиако не се чувстваш сигурен най-добре вземи автотехник с теб да я прегледа преди да вземеш решение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за съветите. Ще запомня всичко това и ще го приложа при огледа на "моето" CR-V ;) .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за съветите. Ще запомня всичко това и ще го приложа при огледа на "моето" CR-V :) .

Сори че пиша по-темата късно, но единствената ми забележка е че харчи много с 2.0 iVTEC съм автоматик, Верно че и аз я карам средно 150-160 на магистрала но вярвай ми един резервоар отива само от Стара Загора - София :dry: За сравнение карам и дизел два литра който със същата скорост, дори не преполовява резервоара има и за отиване и за връщане и за още едно отиване. Други забележки са лекото поскърцване на лявата задна врата и то понякога, но това са бели кахъри. Та дизела е за предпочитане според мен!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest spear

Предполагах че ще има голям разход, но не чак толкова. Какъв среден разход се пада на 100 км при скорост 150-160 км/час? Щото и аз така долу горе си карам колата.Бих взел дизел, но бюджета ми е ограничен и не мога да си позволя модел 2005 година. Най-доброто което мога да взема е модел 2003 година 13-14000 евро.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest medicus

Отива към 12 литра на 100 :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами като искате да настъпвате по магистралата - купете си лимузини бре, а не джип 4Х4 и да ревете от разход после, както аз не ходя на лов с акорда или сивика из къра и да се оплаквам после, че съм закъсал в калта :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и като се има предвид по-високата маса и особенно по-голямото челно съпротивление - ПРИ ПОСОЧЕНАТА СКОРОСТ която е почти максимална за модела , тоя разход ми звучи нормално

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

точно такаосвен това джипката може да се катурне при рязка маневра с тази скорост :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е аз не се правя на бързи и яростни че да я катурвам:) Карам си на прав път. Казах просто че дизела е за предпочитане. А иначе колата може да си поддържа тази скорост, стабилна си е - никакъв проблем.

Редактирано от medicus

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Майната

Отива към 12 литра на 100 :)

това ако го имаш за хвалене.........макар че точно такова трябва да е, щото ако ми посочиш джип, който с тази скорост да гори 12 на 100........евалатавсъщност дори и дизела няма да ти даде под 12 със 160км/ч, пък ти си говори каквото си щеш, а като хване -15-18 градуса зимата и си на някой балкан, тогава ще се сетиш защо има балъци да си купуват бензинови автомобили :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest medicus

Бахти не го написах за да се хваля :) Казах на човека колко гори, както и да е той ме разбра. Аз пък съм почти сигурен че дизела ще ми даде под 12 на 100 със същата скорост. Както и да е голям въпрос го превърнахте.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Купих я вече :blink:

Колата е невероятна. Държи се много добре на пътя. Среден разход 10 на 100 км при 120-130 км максимална скорост и средна 70-90 км/час.

Вчера реших да и тествам възможностите и извън пътя и мога да кажа че отново се справи повече от успешно :blink:

Ето няколко снимки

 

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

Редактирано от spear

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

честито и дъъъъълго да те вози :blink: яката машина

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

другия път като отиваш пак да я пробваш OFF ROAD извикай и мен малко да и се порадвам. а между другото честито .видях колата и изглежда супер.нека те радва 10000000000000километри

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито! Със здраве и безаварийно! :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest XapBu

честито :Dснимките са супермежду другото - взел си я с една много удобна екстра - страничните стъпала :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер е , не ти ли е съвестно да я каляш :D и джантите си пасват, а и като гледам типа гуми и че няма драскотини комай предишния собственик е бил разумен човек та комай си извадил касмет . А И ЧЕСТИТО

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

брей, това много арно бе :DАз веднъж карах няколко км зад едно CR-V от първите и ми се видя доста "паркетно" - просвета му беше много малък... а това от снимките си изглежда окДа си го караш със здраве :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest spear

Благодаря на всички за пожеланията !Да, първия собственик е ползвал колата само на асфалт и то немски :D. При мен ще е 50/50 офроoд/асфалт, нали все пак е CR-V :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих я вече :)

Колата е невероятна. Държи се много добре на пътя. Среден разход 10 на 100 км при 120-130 км максимална скорост и средна 70-90 км/час.

 

Автоматик ли е? Даите мнение за тази: 2002 HONDA CR-V 2.0 I-VTEC(амтоматик) с десен волан,могат да ми я докарат за 13500лв.!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги , И аз се сдобих с CR-V само , че 2000 година . Можете ли да дадете мнение за този модел ? Сложих му и гжазов инжекцион защото карам доста / около 2500 км на месец / .Предварително ви благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам такава кола от време не време и на мен лично много ми харесва. Разходът е окло 12-13 (все пак се води ДЖИП). На мнение съм, че по скоро е лека кола, нищо че малко по-височка и по-дълга. На оффроуд не съм е пробвала, само на лек черен път и не съм имала проблеми, но предполагам, че и на по-тежък път няма да се представи зле. Общо взето - хубава количка! :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам такава кола от време не време и на мен лично много ми харесва. Разходът е окло 12-13 (все пак се води ДЖИП). На мнение съм, че по скоро е лека кола, нищо че малко по-височка и по-дълга. На оффроуд не съм е пробвала, само на лек черен път и не съм имала проблеми, но предполагам, че и на по-тежък път няма да се представи зле. Общо взето - хубава количка! :cool:

Здрасти Sisкa , Благодаря ти за полезната информация .Ако знаеш някой друг да кара такъв джип и да има наблюдения +/_ , моля те питай и сподели .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest pirgo

Карам такава кола от време не време и на мен лично много ми харесва. Разходът е окло 12-13 (все пак се води ДЖИП). На мнение съм, че по скоро е лека кола, нищо че малко по-височка и по-дълга. На оффроуд не съм е пробвала, само на лек черен път и не съм имала проблеми, но предполагам, че и на по-тежък път няма да се представи зле. Общо взето - хубава количка! :plane:

Здрасти Sisкa , Благодаря ти за полезната информация .Ако знаеш някой друг да кара такъв джип и да има наблюдения +/_ , моля те питай и сподели .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest spear

За 6 месеца и навъртях около 10000 км и мога да кажа с ръка на сърцето, че за секунда не съм съжалявал че избрах CR-V :plane: .3000 км от тях бяха с вързана отзад лодка на колесар. Около 1000 км по изключително лош терен, минах през места откъдето минаваха мои приятели с Ланд Круизер и Ланд Ровър Дисковъри. Само един път ме издъни, закопах се на плажа на Перла и ме дърпаха, но веднага след мен се окопа и една чисто нова Навара :) . За разлика от Наварата която нямаше нищо отзад аз дърпах пак лодката.При 120 км/ч без да дърпам лодка разхода ми винаги е от 9.5 до 9.8 л/100 км. С лодката скача на 15.5 л/100км.Друго какво да пиша....жената и децата много са доволни. Салонът е широк, удобен за дълъг път. В най-големите жеги в салона е прохладно. Изключително безшумна, дори 2 пъти без да искам се пробвах да я паля при работещ двигател :).Засега още не мога да коментирам цена на части, ремонти и подобни, защото не съм имал никакъв проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и като се има предвид по-високата маса и особенно по-голямото челно съпротивление - ПРИ ПОСОЧЕНАТА СКОРОСТ която е почти максимална за модела , тоя разход ми звучи нормално

Каква по-висока маса бре? Бензиновия модел от 2004г. тежи по малко от новия дизелов Акорд! Редактирано от nicki

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги , И аз се сдобих с CR-V само , че 2000 година . Можете ли да дадете мнение за този модел ? Сложих му и гжазов инжекцион защото карам доста / около 2500 км на месец / .Предварително ви благодаря

Отскоро и аз карам такава.Количката е супер!Колко ти излезна инжекциона?Имах проблем със задния мост/много скърцаше при остър завои/ но смених маслото както ме посъветваха колеги от форума и всичко се оправи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дизел sux:)не си заслужва при почти изравнени цени на бенз и нафта , и на разход.да не говорим за доста по скъпият дизелов агрегат при покупка.. спрямо бензиновият :PВерно е че дизела напредва здраво, но замислете се идеята на дизела не е ли да е икономичен?;)не да е конкурент на бенза, няма смисъл от два еднакви агрегата ;)И след като един дизел го дуят 4е да е конкурентен на бенза,можете да мислететоя двигател как е натегнат и колко ще живее особено при стъпка:P) :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,Наскоро и аз си докарах едно такова бонбонче на ход от Англия до тук / 2600км /. Бих казал, че по отношение на харчене / за инфо. моята е 2000сс. 150кс. 2002г./ по магистралите в Европа си карах културно 130-140 и на 2 пъти направих засичане на разхода... единят път беше 8.7л/100км, втори път беше 9.2л/100км.-бензин. Това, което усетих е , че има наистина голямо значение колко натискаш педала :blink: , защото ако си кротък и разхода пада...дори интересното е , че в града- откато съм се прибрал не ми е дала повече от 9л/100км. Мисля , че за такъв клас автомобил SUV, разхода е приличен....а за мен, след като съм слезнал от BMW и се качих на ХОНДА- разликата е от земята до небето ;о)) / БМВ-то ми 318is 96г. 141k.s. --> 12-13l./100km градско каране ;о)) /. Както и да е, надявам се тук да има колеги с които да споделяме хубави и лоши страни на автомобилите ни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейде наскоро си купих хонда CR-V и съм много доволен засега, само че вчера засяках че като превъртя гуми нещо отзат вие много страшно и понеже не съм запознат с този тип 4х4 някой можели да ми разясни дали такъв зву като въртиш гуми на асвалт е нормален предварително благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейде наскоро си купих хонда CR-V и съм много доволен засега, само че вчера засяках че като превъртя гуми нещо отзат вие много страшно и понеже не съм запознат с този тип 4х4 някой можели да ми разясни дали такъв зву като въртиш гуми на асвалт е нормален предварително благодаря

Това е нормално прискръцване на съединителя,който включва двойното.Консултирай се в сервиз на Хонда,сменят ти маслото на деферинциала и скърцането почти изчезва :)Относно ЦРВ като цяло,засега само радост.Моето е 97г,ноември,с обикновенна газова.Среден разход -10 газ.Направих си експеримент-заредих бутилката до горе и по магистралата със 160,точно за 94 мили ми глътна33л газ,това е над 20л газ на 100км.Но като цяло до Ахтопол и обратно до София ми даде 12л щото я юрках повечко.Бяхме с жената и децата и багаж до горе.Разхода много варира ,зависи колко я настъпваш.Ние и на отиване и на връщане стигнахме за 5ч и петнайсетина минути.Перфектни,универсални , семейни коли са ЦРВ-тата. Редактирано от toniemi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейде наскоро си купих хонда CR-V и съм много доволен засега, само че вчера засяках че като превъртя гуми нещо отзат вие много страшно и понеже не съм запознат с този тип 4х4 някой можели да ми разясни дали такъв зву като въртиш гуми на асвалт е нормален предварително благодаря

Това е нормално прискръцване на съединителя,който включва двойното.Консултирай се в сервиз на Хонда,сменят ти маслото на деферинциала и скърцането почти изчезва :)Относно ЦРВ като цяло,засега само радост.Моето е 97г,ноември,с обикновенна газова.Среден разход -10 газ.Направих си експеримент-заредих бутилката до горе и по магистралата със 160,точно за 94 мили ми глътна33л газ,това е над 20л газ на 100км.Но като цяло до Ахтопол и обратно до София ми даде 12л щото я юрках повечко.Бяхме с жената и децата и багаж до горе.Разхода много варира ,зависи колко я настъпваш.Ние и на отиване и на връщане стигнахме за 5ч и петнайсетина минути.Перфектни,универсални , семейни коли са ЦРВ-тата.
благодор за разяснението и аз за сега съм дста доволен перфектен автомобил се оказваа може ли някой да ми помогне да си намеря масичката от зад в багажника , че някой а е скатал ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...