Jump to content
jazz_fen

Евентуално закупуване на Джаз

Recommended Posts

Привет на всички.От доста време съм регистриран във форума изчел съм повечето теми за джаза и сега настъпи момента за закупуването на такъв.От всичките екземпляри които разгледах по Варненските салони се спрях само на един единствен,който си заслужава вниманието.2004 година е,мотора е 1.2(L12).Всичко по колата си работи,покарах я,малко тромава ми се вижда,но предполагам са така,все пак е 1.2.Единственото ми притеснение е ,че свети чека и оборотите едвам доловимо се колебаят(трябва да си сложиш ръката на мотора за да го усетиш).Иначе всичко работи,нормално си ускорява.Та питането ми е да се отказвам ли заради този чек,или да влизам в джаза и толкоз.От прочетеното във форума останах с приятни впечатления относно здравината на автомобила.Тук във Варна изборът от такъв автомобил е много малък, а пък не ми се ходи надалеч,много пъти съм ходил в други градове и на живо колата се е оказвала с коренно различно състояние от говореното по телефона.Чаках,чаках някой колега да си продаде джаза и да е с история автомобила ,но явно който го има не иска да се раздели с него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.Вече съм горд собственик на Джаз,2004г.,1,2.Първите ми впечатления са много приятни,доста маневрен и лек за управление автомобил.Единствено това лееко люлеене на оборотите ме притеснява,но утре влиза в сервиз за първоначално обслужване и ,дано не изскочат много проблеми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много безаварийни километри, след като излезе от сервиза. :)/>Хич не е лош автомобила, ако мине леко в сервиза, мисля че няма да съжаляваш за покупката.Не са много тези коли във форума, затова не се и чуди, че въпроса ти в първия пост е останал да "виси". Дори отделен раздел няма за модела. :)/>Поради тази причина, отговорите на моите въпроси, често ги търся тук:http://clubjazz.org/forum/http://honda-jazz.ru/http://www.fitfreak.net/forums/1st-generation-gd-01-08/http://honda-fit.ru/forums/

Редактирано от MIYAMOTO
Цитати

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за пожеланията.Днес излезе от сервиза ,човекът е сменил каквото трябва ,люлеенето на оборотите изчезна,всичко по колата е ОК.Сега следва каране.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E поне не ти ли каза каква е причината и какво е сменил?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами чека светеше и грешката беше за ЕГР.Човека каза ,че проблема не идвал от самия ЕГР а от задръстване на някакви магистрали към него.Съответно почистване на тия магистрали,смяна на 4 свещи заради някаква втора грешка която не знам каква е и колата е шест.А преди да я купя аз, са и сменяли тоз ЕГР клапан и след няколко дни чека пак е светнал,явно не са били наясно какъв точно и е проблема,което доказва ,че си има точните хора за всичко,само да попаднеш където трябваПубликувано изображение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е много добре колега, но мисля че е препоръчително да смениш всичките свещи а не само 4.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей и на теб.Ами аз съм технически грамотен ,но от автомобили и двигатели не разбирам.Поназнайвам разни неща но прекалено малко и затова слушам майстора какво казва.Аз даже не съм коментирал какво трябва и какво не трябва да се сменя.Дадох му колата,разбрахме се да смени всичко което трябва и си я взех на другия ден,и тогава разбрах какво е сменил и направил.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно затова ти казвам колега кое според мен е желателно да се направи, не знам какви са знанията и способностите на майстора, но това че не е сменил и осемте свещи не говори добре за него. Или е направил глупав компромис като е решил да ти спести 20-30лв. или не е знаел че този мотор е с 8 свещи и не е видял втория ред, който е малко трудно достъпен на този мотор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля, че човека просто не е знаел, че колата е с 8 свещи. Втория ред, който е отзад на блока така или иначе трудно се достига/забелязва. Иначе, аз също скоро закупих такъв Джас със същия двигател, да малко е муден, но затова пък разхода му е страхотен. На дълъг път, ако не натискаш много (90-100) разхода при мен е 4,6, градско е около 5,9 - 6,2 според зависи от трафика (разбира се и от това какъв е стила ти на каране).Желая много безавариини километри.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет.Абе мъчих се снощи да ви пиша ,ама има някакво правило и не мога да пускам повече от две мнения на ден.Та по въпроса,колата я обслужва майстор който със сигурност знае много за хондите и за осемте свещи,за него четох само положителни мнения тук във форума и ми беше препоръчан и от други мои приятели хондаджии,затова изобщо не съм подлагал на съмнение неговите решения.Колата засега се държи супер,утре ми предстои пътуване с нея около 350-400км,и смятам да засека разхода как е(надявам се малък).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет на всички.Хондичката вече е изцяло обслужена,обута с нови гуми и се кара доста интензивно.Много сме доволни от покупката,колата е страхотна.Още като я купих,не знам как ми се привидя,че кората под двигателя е строшена и си купих от една морга .После се оказа че просто не била закрепена,прихванах я и сега имам една излишна кора,така че ако на някой му трябва,да свирка.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет на всички горди собственици на JAZZ. Днес се сдобих с такава: 2007, 1246 см3 бензин (то други в България рядко има), апропо това 1.2 ли е или 1.3 ?Какво е мнението на форумниците за обслужване (масло, филтри) във фирмения сервиз? Дали си струва? Като покарам месец два ще споделям и впечатления, сега съм просто приятно развълнуван.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не пускам нова тема за такава дреболия, виждам че има джаз с едни лаисни от страни , малко грозно ми седят особено ако не са в цвета на купето, има и такива които нямат тея черни лаисни, някои знае ли ква е разликата, или просто така си ги слагат на която им скимне? Става дума за джаз от 2003 ->

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами това дали има или няма лайсни зависи от първия собственик на колата. Тази екстра не е била включена дори и в най-високото ниво на оборудване и се е поръчвала допълнително, според желанието на клиента дали иска да си "загрози" колата или не. Лично на мен ми изглежда много по-добре без тях. Освен за вратите има и комплект в който са включени и протектори за броните. Като цяло за тук където живея е добра екстра, щото испанците са доста скарани с паркирането, но като разбрах цената на оригиналния комплект при официалния дилър :o/>:o/>:o/> се усмихнах през зъби и им пожелах лек ден.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха, ясно аз мислех нещо да не е разлика при сглобките, различни фабрики или държави знам ли :) виждал съм и акорди такива, и на мен без лаисни по ми харесва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...