Jump to content
wink

Антипродавач в мобилето

Recommended Posts

Тръгвам аз от София да гледам Сивик 5-та хеч в Монтана,намирам автокъщата,виждам Хондата и отивам в караванката при човека "добър ден" може ли да погледна Хондата,той да сега идвам.Пристига продавача влиза в колата,отваря ми капака и започва да върти да запали.Оказа се че няма бензин,доля човека и запали.Излезе от колата и ми вика гледай ако има нещо аз съм вътре.ОК и аз почвам да оглеждам,външно няма ръжда (все пак е от Италия) влизам вътре и пробвам климатика (в обявата с голями букви пише КЛИМА),но уви климатика не тръгва,после пускам на топло-нищо не завърта!Излизам и поглеждам радиатора на климатика,а той под формата на дъга и на перката стойката крива и се заклинила (колата с челен удар от ляво-ремонтирана много зле)Влизам пак вътре и се опитвам да включа първа,но не става,просто съединителя толко зле,че неможа да включи!С триста зора успях и дадах само малко напред и понеже сигурно съм се забавил,идва продавача и вижда че помръдва леко колата и се развиква КАКВО ПРАВИШ,ако искаш да я караш ела утре сега не ми се занимава да местя колите.Аз си викам на ум бих път от София,този ми вика ела утре!Явно се е осетил за всичко което видях и вика за толкова пари това е колата има и клима,викам му каква клима бе човек,погледни тук какво става (посочвам му заклинилата перка в кривия радиатор),той няма да гледам за толкава пари такава е колата,дадух му ключовете и си тръгнах!Ето линк на обявата: http://www.mobile.bg/11272818112379884 ,възмутен съм!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и затова снимката на двигателя не е цяла.. Възмутен съм и аз колега :blink: Попадал съм на много такива екземпляри докато тръсих кола. В крайна сметка се отказах да вземам от автокъща, макар че исках вносна кола. 99% лъжат и мажат. Язък за разкарването. Поздравления че си споделил и си предпазил други колеги

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ами колега те така са търговците, аз отивам да купувам едно БМВ, автокъщата беше някаде от провинцията-не помня вече от къде, говорихме по тел. човека вика колата е перфекна, на снимките също изглеждаше мн. добре, отивам и гледам колата цялата надрана и тоя ми вика ако имам интерес да я пали ако не да не си губиме времето.

Редактирано от maxpower

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подобна случка имах в Симауто на горбуляне като си търсех ЦРВ 1. Колите няма да коментирам, но след 2 невинни въпроса от моя страна, едни сърдити чичковци ми вдигнаха скандал за нищо, оплюха ми колата която карах, по чудо не ми налетяха на бой, и докато обикалях другите автокъщи ми надраха вратата на сивика с пирон. В крайна сметка, бях си харесал кола от тях и не я купих, по късно купих 2 пъти по скъпа кола следващ модел и не мисля да толерирам нацупени продавачи.Другия образ, като исках да седна в едно црв, ми каза "ама цената устройва ли те? щото ако не те устройва - да не я отварям че момчето трябва да я чисти пак". Като се опулих, се оправда "е знаеш ли кви хора идват, нямат 5 лв в джоба и само ми цапат колите". Малка им е кризата на такива..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък все попадам на наи добрите клиенти,последните доидоха,караха колата 400 метра,слезна и каза "Зимам я" :blink::( Че кво по доволно от тва

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пффф, тоя е бил много спрял. Явно не се сеща, че има още 1000 автокъщи във региона Враца/Монтана от където можеш да купиш кола. Вместо да е учтив, и дето се вика "с памук душата да ти извади" той се репчи. Не е като да продава Бентли. Да не говорим че сега има доста по-голямо предлагане отколкото търсене (заради кризата).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен единия хвърли пепелника, щеше да пребие я мен, я него от яд, че поисках да отидем на преглед, а не само да покараме, както поиска той :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така, по телефона питам дали всичко е наред с колата ( 6 ген. англичанка), че ще бия 170 км. Отговаря ми се " Супер е !"Отивам, а колата без акумулатор, тропащи карета, спирачни дискове с много дълбок ръб и за капак, удряна отзад ама си оставили ръцете. Вече никъде не ходя извън София!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега такива некоректни продавачи колкотот искаш а специално в него края Видин-Враца-Монтанац (Извинявам се ако обидя някой колега) без коментар.Мен ме разкараха от Ямбол да гледам боклуците на хората.А специално за този сивия хеч сега разбирам защо стои повече от година и никой не го купува.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега такива некоректни продавачи колкотот искаш а специално в него края Видин-Враца-Монтанац (Извинявам се ако обидя някой колега) без коментар.Мен ме разкараха от Ямбол да гледам боклуците на хората.А специално за този сивия хеч сега разбирам защо стои повече от година и никой не го купува.

Колегата е прав, тоя регион Враца-Монтана е .... Редактирано от maxpower

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тези пари ако работи добре и ходовата част и е наред , си струва да я вземе човек , право ти е казал , но се е държал кофти .... 1900лв. перфектен климатик ПЪЛЕН комплект ти е около 300лв.съединител за 100-150лв.с монтажа ти наковават ново феродо и става чук .Поздрави .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много лошо братле съжалявам за тебНо в България само измамници

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не си го слагай на сърце ама въобще!Продължавай да търсиш колата която търсиш без да те мързи.Не винаги колата изглежда така , както на снимката.Лично мнение, стой настрана от автокъщи.Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тези пари ако работи добре и ходовата част и е наред , си струва да я вземе човек , право ти е казал , но се е държал кофти .... 1900лв. перфектен климатик ПЪЛЕН комплект ти е около 300лв.съединител за 100-150лв.с монтажа ти наковават ново феродо и става чук .Поздрави .

150лв. ще ми вземат за труда колега,незнам къде ги има тези цени,а слагаш ли пътната помощ до София да ми я докарат,защото тя не може да включва никаква предавка!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То май само продавачите не проумяват все още, защо са им пълни автокъщитеп.п. Как ще ги стигнем англичаните?п.п.п. От цялата работа тук най ме кефи пререгистрацията. 2 минути попълване на документи, 2мин. броене на пари, 2мин. в пощата - плик и марка и до 10 работни дни талона с твоето име ти е у дома.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хе, хе колега, съчувствам ти, но всякакви хора има, ти като си видял тези работи, е трябвало да си биеш камшика на мига...На мен миналата година ми си случи следната история:Гледам обява за прелюд 3-та генерация в мобилето, на снимките перфектен, фейслифтов с мотор В20А7 150 коня, звъня на човека, говорим си, звъня пак, уговаряме среща, пътувам Русе - Казанлък, гледам колата - синя, на обявата - черна, казвам си това да е кусура, палим я, работи перфектно, карам, също перфектна, спираме, отварям капака - мотора се оказва В20А5 - 140 коня, човека казва, ти нали знаеш че този е по-хубавия! Преглътнах и този факт, оглеждам колата, доста разлики в цвета, тук синьо, там черно, ама айде нали съм мераклия, мисля вече колко пари ще му предлагам, да се пазарим, и "собственика", казва, аз нали ти казах че мотора е без документи, и не само това, а колата е на г-н Х, който я е продал на г-н У, който пък е дал генерално пълномощно на моя човек, абе пълна боза.Гледам го аз :P:) и му казвам, що не каза бе човек за тази работа, той ми отвръща, а то това не е проблем, карай я така, пък ако искаш лесно може да си я прехвърлиш на твое име.....Лесно, ама друг път.Оказа се, че на всички казвал тая работа, само на мен забравил :) В крайна сметка, търси читава кола, не се поддавай на подобни мошенници, щом не ти е дал да я караш, значи е имала още трески за дялане, не съжалявай!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хе, хе колега, съчувствам ти, но всякакви хора има, ти като си видял тези работи, е трябвало да си биеш камшика на мига...На мен миналата година ми си случи следната история:Гледам обява за прелюд 3-та генерация в мобилето, на снимките перфектен, фейслифтов с мотор В20А7 150 коня, звъня на човека, говорим си, звъня пак, уговаряме среща, пътувам Русе - Казанлък, гледам колата - синя, на обявата - черна, казвам си това да е кусура, палим я, работи перфектно, карам, също перфектна, спираме, отварям капака - мотора се оказва В20А5 - 140 коня, човека казва, ти нали знаеш че този е по-хубавия! Преглътнах и този факт, оглеждам колата, доста разлики в цвета, тук синьо, там черно, ама айде нали съм мераклия, мисля вече колко пари ще му предлагам, да се пазарим, и "собственика", казва, аз нали ти казах че мотора е без документи, и не само това, а колата е на г-н Х, който я е продал на г-н У, който пък е дал генерално пълномощно на моя човек, абе пълна боза.Гледам го аз :P:) и му казвам, що не каза бе човек за тази работа, той ми отвръща, а то това не е проблем, карай я така, пък ако искаш лесно може да си я прехвърлиш на твое име.....Лесно, ама друг път.Оказа се, че на всички казвал тая работа, само на мен забравил :) В крайна сметка, търси читава кола, не се поддавай на подобни мошенници, щом не ти е дал да я караш, значи е имала още трески за дялане, не съжалявай!

Е ти съсипа всичко детско в мен с тая история, :P чудя се как е оцелил марката и модела на колата въобще.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така, по телефона питам дали всичко е наред с колата ( 6 ген. англичанка), че ще бия 170 км. Отговаря ми се " Супер е !"

 

Отивам, а колата без акумулатор, тропащи карета, спирачни дискове с много дълбок ръб и за капак, удряна отзад ама си оставили ръцете. Вече никъде не ходя извън София!

+1 :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е вие направо ми оплюхте родния край, ма верно си така.Направо му съчуствам на колегата, трябваше обаче да пуснеш темата преди да биеш път, аз знаех на кфо дередже е тая хонда и щях да ти кажа да не се разкарваш. Въпреки, че е по-добре да земеш преебана кола за 2000 от колкото преебана кола за 3000. По тея автокъщи читаво нема да намериш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хехе, това за мошениците в автокъщите важи не само за Враца, а и за цяла БГ. Това е така, защото всеки автоджамбазин цели печалба и дере яко, докато от частно лице шансът да попаднеш на добра кола за малко пари е много голям защото много често човекът си има причини за продажбата,които не са задължително прецакване. PS: Ела да видиш аз каква мазда продавам за без пари и ще си промениш мнението за Северозападна България. Моят случай както писах по-горе е че си взех по-нова количка, не искам да тумбя никого. Но да ти искат 2 бона за кола на 17 години е подигравка някаква, и то в такова състояние! Та от автокъща: никога. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хехе, това за мошениците в автокъщите важи не само за Враца, а и за цяла БГ. Това е така, защото всеки автоджамбазин цели печалба и дере яко, докато от частно лице шансът да попаднеш на добра кола за малко пари е много голям защото много често човекът си има причини за продажбата,които не са задължително прецакване. PS: Ела да видиш аз каква мазда продавам за без пари и ще си промениш мнението за Северозападна България. Моят случай както писах по-горе е че си взех по-нова количка, не искам да тумбя никого. Но да ти искат 2 бона за кола на 17 години е подигравка някаква, и то в такова състояние! Та от автокъща: никога. :)

Наистина са много 2К за тази кола,но продавача явно е страшно тъп за да не смъква от цената толкова време.Много ми харесва 5-та хеч и ако нямах 6-та във Враца има поне пет на цена 2900!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз съм от Монтана и искам да те попитам в коя автокъща за да си имам нещо напредвид и да кажа на мойте познати .. щото тва наистина е много мръсно така както е направил и ви предлагам по-добре първо да пишеме теми когато гледаме за колив мобиле.бг вместо да биеме това разтояние и само да харчиме излишни пари ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз съм от Монтана и искам да те попитам в коя автокъща за да си имам нещо напредвид и да кажа на мойте познати .. щото тва наистина е много мръсно така както е направил и ви предлагам по-добре първо да пишеме теми когато гледаме за колив мобиле.бг вместо да биеме това разтояние и само да харчиме излишни пари ...

Това е добро предложение ама всеки го гони пусти мерак и нетърпение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз съм от Монтана и искам да те попитам в коя автокъща за да си имам нещо напредвид и да кажа на мойте познати .. щото тва наистина е много мръсно така както е направил и ви предлагам по-добре първо да пишеме теми когато гледаме за колив мобиле.бг вместо да биеме това разтояние и само да харчиме излишни пари ...

Автокъщата е "АРЕНА",намира се срещу техномаркета! Трябва да се измисли някакъв подраздел или тема в която всеки да пише дали е доволен или недоволен от дадена автокъща или лице!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с огледите по места не е лоша идея никак, не зная как трябва да се оформи и към кого да се обърнем, но мисля че ще е доста полезно да се закачи една такава тема. Тук има колеги от цяла България и на всеки който си търси количка би била полезна тази информация.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тази автокъща до сега никога не съм ходил колега, но що отскоча тея дни до там ;) ии между другото един човек тук докара преди няколко дни сивик 6-та генерация .. но в Германия е карана от някакъв манияк и е имала неони, спортни филтри и незнамти какво още и най-вероятно е тумбена много, но пък външно е много запазена и вече е приведена във вид отвътре, че миналия собственик си беше оставил мазните пръсти .. беше боядисвал корите на вратите отпред и отзад със сина боя с четка .. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..... Вече никъде не ходя извън София!

+1 ;)

 

Е! Айде сега! Аз моята си я взех от Сливен и е повече от перфектна, в София колите не са много по-различни и тука има гнили "ябълки" ,само дето ви е по-близко. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда...както пишеше в 1 друга тема - въпрос на късмет. За моята кола ходих 2 пъти Пловдив-Казанлък, но не съжалявам ни най-малко. Още като я видях през оградата на автокъщата и вече знаех, че това е моята кола. Не ме интересуваше че нямаше нито ел пакет, нито шибидах, нито клима...Същия ден ходих на оглед от частно лице за друга хонда - само за 5 минути намерих 4-5 кусура БЕЗ да я карам (като се има предвид че това ми е първа кола и тогава хич не чувах петля).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За колегите от Монтана мога да кажа да си имат 1 на ум ако искат да копуват кола от къщата на Бартера(дето е до КАТ).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ако има навити хора може да има тема в която може да се върши услуга на някой за оглед.Аз не бих отказал да направя оглед в някоя автокъща в моя град за някой колега ако съм свободен,вместо човека да бие 200-300км за някой кочник.Знам колко е кофти.Освен че е излишен разход.Като се сетя колко пари съм дал за бензин така.... :D

Редактирано от KATANA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми то и аз съм дал поне 200-250 кинта за бензин когато си търсих кола, особено, че в малък град като Козлодуй няма автокъщи и се почна то Видин-Монтана-Враца-Плевен, а бе лудница. Идеята за такава тема е много добра, но като сяко нещо си има и косур, щото аз не бих се навил да гледам кола за друг.Представете си, че някои от София иска да огледам кола във Варна за него и аз му кажа, че е ОК, идва човека да я взима и вижда, че е била удряна, а пък аз не съм забелязал. Ще ме намрази за винаги.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kолега men4e,съгласен съм с теб че не всеки може да прецени една кола и да и види всичките кусури но все пак е по-добре от колкото да се разчита само на думите на продавача.

 

Темата вече я има:

 

http://forums.hondabg.com/index.php?showto...mp;#entry421399

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз го имах същия зор.просто във враца и монтана кола трбва да се взима само от човек - на салон да не вярваш.бих път от пловдив до монтана за сивик дето уж е там а като отидох преди половин час продаден и ми предлагат едни други котурнициии дети и на белканто няма да ги земат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

За колегите от Монтана мога да кажа да си имат 1 на ум ако искат да копуват кола от къщата на Бартера(дето е до КАТ).

+1 ! От бартера според мен първото, че немогат да си намерят свястна кола .. преди известно време минавах покрай автокъщата и като погледнах някакви коли по 90-та година и са нещо от сорта на Ford Fiesta :tooth: Родителите ми си бях купили от него кола г/д преди 10-12 години, купиха си Passat 2, но той не беше точно негов, а по-скоро той беше посредник ... Ние му дадохме старото ни Дайхатцу Шарад + пари, а той ни даде пасата. Пасата беше много здрав, но той направи такава смрад, че докато тръгнеме да прехвърляме документите на Дайхатцу-то той вече го беше продал :) . Но все пак родителите ми едвам се отвозиха в него. Баща ми каза, че е минал с него 100 000 км. и е сменявал само масла, филтри и всички такива неща дето се сменяват при определени километри .. един шарнир дет беше сдал багажа от една петроханска дупка, но вече след 100-те хиляди дето го караха по ходовата част всичко трябваше да се сменява, а и той не беше на име на някой от семейството ми, а на име на инвалид и преди години когато имаше такива проверки за коли на инвалиди и т.н. .. та тогава го дадохме на безценица колкото да не е при нас :) Все пак според мен с кола е като с жена ! Там е на късмет в 99 % от случайте ! :) Редактирано от venkYYY

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За колегите от Монтана мога да кажа да си имат 1 на ум ако искат да копуват кола от къщата на Бартера(дето е до КАТ).

+1 ! От бартера според мен първото, че немогат да си намерят свястна кола ..
И моята имаше доста кусури от същата къща големи мошеници :tooth:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...