Jump to content
Dimteam

Висок разход.

Recommended Posts

Здравейте Колеги! Направих си експеримент да си засека разхода на Акордчето. Напълних резервоара до горе и минах точно 100км след което отидох да долея и бях доста втрещен когато видях че се събраха точно 14л. Иначе вече за 4-ти път и пълня резервоара и винаги минавам около 400км. градско. Сменил съм и свещите с иридиево Denso маслото е сменено преди 1 седмица филтрите също. И сега се чудя дали да не и направя една компютърна диагностика да видя дали всичко е ок. Моля колегите с Акорди 6ген. 1.8 мотор и 2.0 да споделят какъв е техния разход на градско и дали има място за притеснения. Колата повече от 3000 оборота не е видяла. Стремя се да карам икономично ама нещо май не се получава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двигател 2.3 vtec 150 коня.Разход градско:зиме - 13лете - 12Извънградско - 9 Не вярвам по малкия мотор да хаби по-малко. Все пак теглото на колата е почти същото, а то не е малко.Аааа....Като я взех в началото ми хабеше 16, ама я карах само над 4к оборота и не я гасих като я показвах на приятели, щото звука на мотора ме кефи страшно :punk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами значи ако приемем че предния път когато пълних догоре не са го напълнили наистина догоре а примерно с 1л. по-малко значи разхода утива на 13 което явно си е нормално за мотора. Еми така е като искам голяма и мощна кола :| Няма кво толко да се вторачвам. Гас и кеф да е :punk: Мерси колега са инфото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз съм с 1.8 даже съм със същите свещи в София 13-14 си е нормално ако си натискаш и караш по задръствания. Ако я карам до 2000 оборота лятото (когато има по-малко коли) съм постигал 11, но това е ставало само 1път. Гледай извънградско ако и има нещо на колата там ще си проличи. За диагностика съм питал когато си бях в Бургас. Оня в хонда ме пита: Check-а свети ли - НЕ - Тогава нищо ти няма. (но по принцип са малко несериозни там ама.....)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно нормален разход ти дава братле. И аз карам 2.0 147 коня с иридиеви свещи и даже автоматик и разхода ми е горе долу същия. Карай си колата и да не ти пука кеф цена няма. Весели празници.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за бързите отговори! Да сме живи и здрави да бачкаме и парички да има резервоара до горе и гаста до долу! :) А с тази количка найстина изпитвам голям кеф от каранет и. Весело посрещане на празниците!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен трябва да изгориш повече литри бензин (поне два три резервора) за да си максимално близо до точния разход на твоята кола. Аз как си засичам колата- пълня до горе, нулирам километража и си карам. Като реша, че трябва да заредя зареждам без значение колко бензин ми е останал и си записвам колко литра съм долял и така докато не реша, че съм изминал достатачно километри (около 1000) събирам колко литра съм заредил в периода на засичане. След това сметката е: литрите делено на километрите умножено по сто! Лошото е ,че трябва да изминеш всичкит километри в града ако засичаш градски разход. Зарежда се на една и съща бензиностанция съответно и колонка като спираме зареждането когато исключи пистолета(ако пълним до горе) без да доливаме .

Редактирано от garfi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз правя следното. Пълня догоре и си нулирам километража. След това карам докато светне лампата и така вече 3 пъти и винаги около 400км минавам на градско +-10км. То сега извънградско няма каде да ида. Само на работа ходя с нея и напред назад из града нещо. А забравих да питам колко му е резервоара на Акорда? По мои наблюдения е около 60л. ако греша ме поправете.

Редактирано от Dimteam

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз зареждам винаги до горе резервоара. Това се случва най-често около 500 км. При каране 80% извънградско (магистрално) и 20% градско Резервоара е 65л.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта(2.3 154к.с) успях от 17 да я сваля на 15 литра градско и съм много доволен. Колеги колко ви е резервата, защото на мойта излиза към 17-18 литра ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми и аз се чудя колко ми е резерва понеже като светне лампата и долея до горе се побират 50л. Излиза че ако резервоара е 65л. резерва трябва да ми е 15л което ми се вижда доста ама пък то и колата не гълта малко :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги колко ви е резервата, защото на мойта излиза към 17-18 литра ?

На повечето коли резервата е за 100 км. преход... :D А по темата за разхода няма да коментирам, защото съм с дизел и някой ще вземе да се амбицира и да си взриви колата... :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз съм с автоматик 2.0/147кс с иридиеви свещи, разхода ми лятото е 12 зимата 13-13.5 градско, 8 извънградско, карам само във високи обороти и все закъснявам за някъде

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хе, по темата за разхода...Разказите колко икономична била вектра-та на комшията приличат на рибарски истории.Като стана неволен участник в такъв диалог и като ме попитат колко ми хаби мойта (малко след като някой се е заклел, че голф-а му хаби 5 на сто извън града), обикновено гордо казвам примерно: "15 на сто"След учудените възклицания "Много бе" , отговарям:"Е да бе, ама значи е много мощна"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За резервата и аз мисля че е 15л. Честно казано карал съм я в София 30км след като ми светне лампата и си беше ОК, повече не съм пробвал да изминавам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега според мен разхода си е нормален и аз се стресна 1-вия път ама кво да се прави голям клас гори си доста.мотора ми е 1.8 116 коняаз карам на гас разхода ми е лято около 12,зимата -15-16 извън града пада около 10.така че според мен разхода ти е супер :D

Редактирано от honda_9977

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте, значи за да не отварям нова, пиша тука направо. Наскоро взех Акорд'99 1.8i 136кс, като този уикенд му засякох разхода на извънградско. Малко ме притесни, че разхода ми излезна с над 2л повече от обявения в каталога -> http://www.auto-data...ar&car_id=12059. Тук го дават малко под 7, моя излезна малко над 9. Ето какво съм си записал като бележки за засичането:

 

София - Главиница - София

280км

25.58л

Shell Vpower 40л / Shell A95 останалото

+ климатик на макс

скорост по магистралата 120-140 средно

=> 9.1л/100км

 

Това, което ми идва на акъла засега е, че климатика гори... но то е малко - към 0.5л... Другият вариант е горивото да е било кофти (все пак чета по форумите, че Шел е с долнопробен бензин). Третият вариант (най-кофти) е, да иска да я водя на чичо доктор да я погледне. Как мислите?

 

ПП: Сега съм напълнил пак догоре да я засека на градско в София и пак ще пиша. Имам чувството, че тука ще даде по-малък разход от 9! Публикувано изображение

Редактирано от mlntdrv

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега отговора на въпроса ти е в мнението преди твоето! Все пак, ако искаш да ти гори малко не карай над 100, не изпреварвай с включване на "моторетката" над 4000 оборота! Аз лично съм постигал разход 8/100 - малко пъти. От няколко месеца ползвам приложение на телефона си в което пише, че средния разход ми е 9.6/100. Чувствам, че като си засечеш градския разход ще се разревеш, но няма страшно - свиква се.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Последните 100км джъткане в София съм ги изкарал с 10.35л. Не успя да изкара по-малко от извънградския разход, но пак близо.Тук (за градско), в каталога е споменат разход от 11.2л. Доволен Милан.

Редактирано от mlntdrv

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега, по каталог данните ги дават със скорост от 90-100км/ч и без климатици и др. Ако искаш да я свалиш караш със скорост 90-100-110 и както ти казаха по-горе на ниски обороти. Климатика кача с 0.5л до 1л. разхода.

Редактирано от Ganchev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормален си е разхода.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте, значи за да не отварям нова, пиша тука направо. Наскоро взех Акорд'99 1.8i 136кс, като този уикенд му засякох разхода на извънградско. Малко ме притесни, че разхода ми излезна с над 2л повече от обявения в каталога -> http://www.auto-data...ar&car_id=12059. Тук го дават малко под 7, моя излезна малко над 9. Ето какво съм си записал като бележки за засичането:

 

София - Главиница - София

280км

25.58л

Shell Vpower 40л / Shell A95 останалото

+ климатик на макс

скорост по магистралата 120-140 средно

=> 9.1л/100км

 

Това, което ми идва на акъла засега е, че климатика гори... но то е малко - към 0.5л... Другият вариант е горивото да е било кофти (все пак чета по форумите, че Шел е с долнопробен бензин). Третият вариант (най-кофти) е, да иска да я водя на чичо доктор да я погледне. Как мислите?

 

ПП: Сега съм напълнил пак догоре да я засека на градско в София и пак ще пиша. Имам чувството, че тука ще даде по-малък разход от 9! Публикувано изображение

 

Колега, този разход над 9 ме разби. Скоро си засичах колицата със същия двигател. Напълних до горе минах 104 км и събра само 6,2 л. , което ме учуди доста, но пък карах със 100 - 110 км/ч, Бях преценил, че си харчи по 7-8 л / 100 км. Забравих да добавя, че става въпрос за извънгардско. Редактирано от theraven

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

София - яз. Васил Коларов - София388.5 км29.43 л=> 7.6 л на 100 км.С А95 от Еко. Тия от Шел да душкат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги аз карам Акорд 1,8/136 само че съм с Г.И. и ми дава разход с клима в градско 13...без клима свалям на 11/100...чисто извън градско съм я засичал като се връщах от море но с Шелска газ с включен климатик и средна скорост около 120, като на моменти на магистралата съм карал и с 200 разход 11-12/100...като цяло си мисля че колата трябва да е по икономична но климатика вдига разхода поне с 2л газ(не съм си махнал катализатора)...Сравнявам колата с БМВ 318ис 140к.с. на газ в градски условия ми правеше разход на 10-11 а извън градско с подобно каране никога не е надхвърляла 10 но без климатик.Тя и газтта е една...ама в БГ е така...

Редактирано от svetoslavned

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.Акорд 2000год. БЕНЗИН без газово-1,8VTEC 136к.с. Пловдив -Созопол -Пловдив +60км.градско общо около 650км.пълна кола 5 човека+багаж+климатик+ 16-ки джанти Разход -8,5/100км. скорост до 140км/ч.Същата кола до Истамбул и обратно с голямо задръстване в Турция + работещ климатик+ 2ма пасажери -9,3/100км.По магистралата -Автопилот на 150км/ч.(навръщане с турски бензин)Градско миналата година съм я засичал в Пловдив 10,5/100км.2.Сивик 1,4иС 90к.с. 2000год. Извънградско -5,3/100(Пловдив -Ст.Загора-Пловдив)с климатик.Градско-6,5/100.в Пловдив Нормално каране без климатик и настъпване по светофаритеЗареждам където ми падне ,но не съм забелязал разлика в горенето от различните бензиностанций.(може и да има малка разлика)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хонда Акорд 2.3 втек на оригинални 240 000 км. градско Пловдив 11-12, извънградско (до 90-100 км./ч) -7-7.5, магистрала със 120 на автопилот 8.5. няма газ - само А95 до горе!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, да се коментира градския разход е почти излишно или поне трябва да се прави с много големи условности . Както беше писал един колега по-горе - за да се говори за проблем, колата трябва да се засече извънградско (в оптимални условия) И ако 6-та генарция даде над или = 9/100 (независимо от мотора) - има проблемНещо много незначително на пръв поглед, но и също толкова пренебрегвано са меките гуми !!! - от там 0,5/100 дори до 1л. може да има разлика Не е за подценяване и задръстения катализатор като причина - нещо в което сам аз се убедих !!! (не може да го усетиш кога е свършил по вървенето защото става постепенно, просто колата се задъхва лека-полека. Аз го устеих защото си сложих газ, на бензин не е давал повече от 05-1л разлика. Аз просто си мислих, че колата толква си може за 18 годишна ... ;) но не ябх прав)плюс всичко останало филтри , климатик , студено време, гаден бензин (аз до сега за 9-10 години каране на хонди не съм устил колата да не иска да върви заради лош бензин, може да се отрази на разхода, но много малко) и т.н.Значи аз карам 5ген 2.0л. и моята е малко по-икономична от ваще, но съм карал доста и 6ген 2.0 на дълги преходи моята ми дава извънграда 7-7,5/100 - оптимум 6ген. около 7,5-8/100 (+/- малко зависимост от товар , климатик, скорост но не повече от 8,2-3) Стойности над 8,5/100 извънградско (за 6 генерация) заслужават внимание *извънградско = 90-120 км/ч (ако караш със 150 не може да се очакват такива резултати разбира се)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...