Jump to content
No Limit Performance

Предложения/Въпроси 2008-ма

Recommended Posts

Въпросите които смятам , че трябва да се разгледат по с време са следните:1) През тази година(2008) броят на националните срещи да бъде променен от една на две.-Първата в периода 1-30 Юни-Втората в периона 1-30 Септември2) Второ, въпрос свързан с местата/станциите за провеждне на тези срещи.-Едната от срещите да е някъде из централна България, а втората(ако е възможно) някъде по черноморието.-База, която да може да предложи достатъчно бр. места за спане на всеки, който реши да присъства на някоя от срещите.-И не на последно място цените на нощувките и тези в заведението в базат да са съобразени по джоба на всекиго.3)По ранно намиране и резервиране на станцията за да няма "отново" неприятни изненади.4)Събиране на капаро(ако се налага) в банкова сметка на клуба за която да носи отговорност някой от Администраторите,модераторите или от група "Trusted"5)Предложения за дадено място на коя да е от срещите да се пуска след като лично потребителя се е запознал с условията на базата и е говорил с управител/собственик за провеждане на такъв вид мероприятие.6)До края на месец Март да бъдат уточнени датите на двете национални срещи. Чрез пускане на анкети!п.п.1 Нека темата да бъде закъчена от когото трябва като "ВАЖНА"п.п.2 По-малко офтопик = по-бързи и точни решения на горепосочените въпроси.п.п.3 Ако някой има допълнителни предложения нека ги пуска тук.поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest lazef team 13

Не знам колко е правилно моето мнение имайки се в предвит,че неделя ще ми е първата среща на която смятам отида,но за тези национални збирки предлагам тъй като едната е на черноморието другата да е на някоя планина-както сам каза в централна България,пък и за нея няма да са нужни кои знае какви оговорки за място за спане ами просто повече палатки;);)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ангеле, знаеш че винаги това се организира от някой ентусиаст и обикновено става в последния момент и изцяло търченето и разходите са за негова си сметка, затова не виждам как този проблем да се реши административно тук във форума. Откъм организация сме под всяка критика, разчитаме единствено на инцидентно и спонтанно взети решения и на случайността, затова си мисля че и тази година ще е така. А относно втора национална среща на морето - това е АБСОЛЮТНО НЕВЪЗМОЖНО да стане, 100 пъти ви го повтарям вече, опита за провеждане на такава преди няколко месеца доведе до очакваните скандали тук, понеже в сезона там легловата база е претоварена, цените са високи и не могат да удовлетворят всички желаещи, и просто няма как да се резервира цяла една голяма станция за 2 нощувки само, при това на неизвестен и плаващ до последния ден списък с нощуващи, освен ако не е на някой ентусиаст от клуба! Но така или иначе е редно да се започне с обсъждането и предложенията, така че темата е актуална мисля. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да се помисли и аз периода 1-6 май. Мисля, че тези дни ще бъдат почивни тази година. Нека някой по-запознат да каже.

 

А относно намирането къде да се спи - опита показва, че винаги се намира. На Жребчево с емко,а и доста други колеги, като нас без резервация си намерихме подслон. Вярно, че такива като нас объркват тотално организацията и подготовката, но ... случва се ;)

 

П.С.: рацер-е, емко пита дали Трифон ти е казал, че ще празнува? ;)

Редактирано от qni

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В есенния сезон пък и през пролетта,няма да има проблем в местността Узана-Габровско. Пълно е с хижи хотели,не малки и не големи,така 4е проблем със спането няма да има. Който иска може да спи в двойка,който иска в стая за 8 4овека и така нататък. Колкото до това вси4ки могат да бъдат събрани и в станцията на З4П Импулс,паркинга е също голям,а на 6 км от Габрово е самолетната писта на Междене ,където се организираха и драг гонки през 2006г. Така 4е ако има заинтересовани,въреки 4е сега живея във Варна,мога да поразпитам как стои въпроса с цените,а също и евентуално за работния режим през лятото,натовареност капацитет и т.н. Искам да отбележа също 4е местността е страхотна - поляна огромна....и въпреки ,4е може би няма да съм в БГ за първата среща се надявам за есенната да съм ОК. Още нещо,4е там се намира и географския център на БГ и мисля няма да има недоволни за разстояния и километри.....Вярно не е на язовир,ама пове4ето от вас са ходили и мисля ще подкрепят идеята,пък и по хижите съм сигурен,4е ще има нощувки по всеки джоб......Има въпросителни има и фенове от Габрово и те ще ударят една ръка в това съм убеден. И няма да има загубили се,щото пътя води до там.....изказвайте мнения сега е време...... :P

Редактирано от shkarcheto

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest MIYAMOTO

Мисля,че Шукарчев е прав.Преди време имаше преложение за национална на Узана и мисля,че не беше лошо като идея.Шукарчев като по близък с Габровски регион,ако може да изнамери телефони или сайтове за да видим за какво иде реч :P Добра среща ще стане там ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest speedy gonzales

моето скромно мнение е че това място става.Стига наистина да има на местна почва някои колега да гарантира за спални места.Иначе колегата "shkarcheto" е прав че там е центара на БГ-то и не би трябвало да има сардити относно растоянията.това е моето мнение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В интернет намерих два хотела:http://uzana-edelvais.com/ иhttp://www.uzana.com/uzana_rezerwaci.htmlНай-добре е някой местен да се включи, те ще знаят повече

Редактирано от honda_huliganka

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Легловият капацитет на базата е 100 места в апартаменти, двойки, тройки и четворки стаи.Хотелът предлага, 4 апартамента, 21 луксозни двойни стаи и 6 четворни стаи в алпийски стил.Като общо 174 места за спане разпределени в двйки тройки и четворки.На миналогодишната мисля че бяхме повече от споментата по горе цифра.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги сори за офф-а , АНГЕЛЕ на такива работи ли ви учат в това училище бе :P;) ;) Възпитание и Контрол ;) за Черноморието мога да ви помогна с нормална база не лукс а нормална 2 звезди и на нормални цени ако искате разбира се;)

Шкар4ето, като натурализиран варненец от толкова време, ви даде идея,не ви каза 4е е задължително,станция еделвайс е бившата станция на з4п Импулс,капацитета все ми е тая колко е ,ама на радиус от 900м има още хижи,хотели и т.н. И тъй като съм Габровец по рождение, другата седмица така и така ще съм в Габрово,ако искате ще се ка4а до горе да проверя каква е ситуацията. На мен пък морето ми е още по удобно,ама има хора ,които съм сигурен няма да пътуват 500км до морето,пък и писта за драг на такава близост няма. Да не говорим,4е ако се проведе там събор,току виж и клуба на Хонда най-накрая го споменат в някое предаванв макар и по кабеларка....давайте мнения аз съм ЗА ,където и да е,но колегите са прави Жребеца колкото и да е готин , няма капацитет......Само като знам,4е няма да съм в БГ и ми се пла4е,но......пък на есен трябва да съм на линия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В интернет намерих два хотела:http://uzana-edelvais.com/ иhttp://www.uzana.com/uzana_rezerwaci.htmlНай-добре е някой местен да се включи, те ще знаят повече

Първия хотел си го бива, но не мисля, че 100 места ще са ни достатачни а и цената от 37 лева за нощувка май няма да задоволи всички, които биха искали да присъстват. Вярно е, че пише, че за организирани групи, цената е по договаряне, но не мисля, че ще падне драстично надоло. Все пак на Жрепчево плащахме за 2 нощувки по толкова а и оставаха пари за бира. А втория хотел е още по малък освен ако не съм прочел нещо както трябва. Местноста наистна е невероятно, само някой от габровците, който разполага с малко време да се наеме с това да провери как стоят нещата в по големите като капацитет бази и хотели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През седмицата съм в Габрово и ще проверя как стоят нещата с Узана. В този период май - юни съм сигурен , че места ЩЕ има. Хижите и хотелите са повече от 10, има поне 300 места. Еделвайс и Узана са най евтини - не повече от 10-12 лв нощувка. Който иска средни цени 15 - 25 хотел Импулс. За хората с малко повече доходи, Прима С или Географски център 35 45 лв.. Според мен най добре ще е Импулс паркинг - огромен места около 100, ресторант и хотел наскоро ремонтирани. Не съм ходил след ремонта, преди него си беше мизерия. Там спят повечето от състезателите когато има рали Узана. Ходих на Прима С преди празниците, обстановка тип късен социализъм "кореком", цени за това което се предлага - крайно неприемливи, персонал обаче учудващо любезен. Местата, там са малко. Пистата за която писа Шкарчето е силно казано писта, крайно очукана бетонова настилка с L не повече от 450 м.Ако спреш малко по късно, отиваш в нивата. След последния инцидент когато един си счупи крака вече не се ходи, понеже идва полиция - затова по-добре забравете за използването и. Рибарите ще умрем от мъка, но ако се реши за Узана, аз и още двама трима души ще се нагърбим с организацията, и мисля, че те няма да възразят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижте,то е ясно,че пак ще има недоволни,като винаги,но за това се пуска тема от по-рано,та тези които им се вижда скъпо да събират по 10лв. на месец,та да не ви се увидят 25-30лв.То се знае ,че обичайните заподозрени ще сме на линия :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само дето цените са им като на Банско и Боровец :):angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще дойда където и да е както и обичайните заподозрени,но ще има хора които до последно ще имат претенции и накрая няма да дойдат ако ще и пред тях на поляната да се събираме :)

Тука си адски прав !

 

Мисля ,че тряя да дадем шанс на Узана ... още повече Матео е сериозен пич и виждам че има желание за каузата ! :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, искам да изкажа мнение по въпроса - а именно: ясно е че винаги ще има недоволни, но както всички знаят при такава голяма организация винаги е така. Бих предложил като начало да се пусне анкета със средни цени на нощувка/банкет за да не стават недоразумения за напред и Горе долу всички да са доволни, след което като имаме някакъв ориентир за парите да потърсим най - правилното място, което само по себи си трябва (според мен) да е някаде в централна България.... След което хората които биха се захванали с организацията (бих помогнал с каквото мога на драго сърце) да се изготви списък или нещо подобно, който с течение на времето ще се попълва поне с хората които са сигурни в присъствието си. Друго което според мен трябва да се направи е да се изберат дати, тъй като 1-6 май е добре но от друга страна са си празници и много от колегите може да искат да празнуват другаде, Също така може да има хора които ще са на летни бригади в чужбина, и това трябва да се има в предвид. Надявам са да съм бил полезен. Ще се радвам да помогна с каквото мога.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дааа акаолегата Дариус е много прав,аз съм съгласен за където и да е,само да има пространство....Матео да ме из4ака,4е ще се пребирам до Габрово и ще се ка4им до Узана заедно......Ако искате да го наро4им за Карандила-Сливен,там имаше мисля къде да се спи. Аз имам най-голямо желание за язовир,но така и така юни няма да сам в БГ що да се ядосвам излишно. Анкета трябва да се пусне и пове4ко предложения за спане и бази,по4ивни станции или хижи и т.н.

Редактирано от shkarcheto

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази тема е пусната точно за тази цел мисля, а именно да се обсъди мястото и датата на срещата. Нека се проверят възможните места както и условията които предлагат и тогава да се пусне едн анкета от модераторите за да се избере конкретното място ( мястото което събере повече гласове печели ) А за хотела на Марица изток който Блонди даде съм запознат с обстановката. Лукса наистина е доста голям, но и цените са доста високи. Мога да се помъча да издействаме някакво намаление, но това мога да го направя началото на другия месец когато се върна на работа, но не обещавам че ще успея. Ако не е решено до тогава мястото ще видя какво мога да направя по въпроса. Иначе станцията е много добра след основен ремонт е и има доста екстри като басейн и др. такива.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разгледайте тези два хотелаРибарица и Марица Изток - Ст.ЗагораИзглеждат прилични и с достатъчно места :)

Този уикенд бяхме в хотел Рибарица обаче според мен е доста тясно ... има една механа в хотела дето може да се хапне цените са прилични, но ще побере някъде около 70 човека макс .. а пък другите заведения са доста по малки .. за паркиране местата също са ограничени .. като големина е колкото на Жребчево Дано да съм Ви била полезна :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре , срещата ще бъде на Узана - това го разбрахме , но предложенията за дати какви са ? ще има ли втора среща край моерто или няма да има ? и още едно въпросче :) какво сте се запънали за 10лв повече на вечер за нощувка ? давате 150лв за бензин в двете посоки и после - ма то там леглата скъпи !?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре , срещата ще бъде на Узана - това го разбрахме , но предложенията за дати какви са ? ще има ли втора среща край моерто или няма да има ? и още едно въпросче :) какво сте се запънали за 10лв повече на вечер за нощувка ? давате 150лв за бензин в двете посоки и после - ма то там леглата скъпи !?!

Как без втора среща,трябва да има,аз ина4е оставам без национален събор,за цените днес се рових 6 4аса в нета и ми попадна удобен голям хотел в Трявна,оба4е където и да се отиде нощувки под 30лв по4ти са рядкост,а не виждам да се организираме и да си направим резервация предварително,щото в този вариант пак ще са оби4айните заподозрени....Затова все още съм защитник на тезата Узана или Трявна,но нека все пак видим с Матео как стои въпроса с Узана,4е там горе всяка година имат навик да изпадат в ремонти през лятото и т.н. Надяваме се и за оферти4ка....ще видим.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://seasons.tryavna.biz/ - я вижте тук,казаха ми 4е с предварителна резервация цената ще е друга,капацитета е голям ,а наблизо е пълно с други хотели...Вижте и цените с вкл басейн и т.н., друг вариант е хотел Панорама двойна стая 40 лв, двойна лукс 50 лв - капацитет 180 места(http://www.tryavna.bg/index.php?hotels) Редактирано от shkarcheto

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest shkarcheto

Преди малко говорих с моми4е от персонала на станция Еделвайс(Импулс)Узана и с управителя ще говоря,оказа се познат...След 30 май работата намалява и 120 40века могат да ни приемат без проблем,цените тогава са и по-ниски. Най-добрия вариант ми казаха е да се организираме тези ,които сме сигурни и да си направим резервация предварително,цената за пове4е нощувки и други е зна4ително разли4на...паркинг за 80-90 коли без проблем и наоколо окло станцията за още пове4е. Други които дойдат могат да си наемат стая на момента,не е никакав проблем, а ако се саберат страшно много хора вси4ки други хизхи и станции поемат останалите...нямате грижи. От Пежо и рено ве4е са изпробвали станцията и имат опит.....Така 4е няма да сме първите. Доста познати се оказа са 4аст от персонала,ако решите ще говоря с тях ли4но,нищо 4е съм 4ак вав Варна и ще ви оставя тел и на кого да се обадите за резервация и т.н. Аз засега по вси4ко ли4и няма да съм в БГ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Майната

Хотел Сезони в Трявна е ПЕРФЕКТЕН, за миналата година спечели първо место в няква класация за най-незнам какъв си хотел, но там резервациите вървят с месеци напред и не можем да се организираме навреме. Иначе има река с доста риба в нея за нас рибарите, която минава през градчето. Не бързайте да решавате веднага за Узана, има време за още предложения, макар че и аз за там клоня засега. А за яките първи 2 национални срещи на Юндола и колоните към яз Белмекен всички ще си спомняме.........и съм убеден, ме пак ще идем там някога! :):P;):)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oхо, нямам нет 3 дни и каква тема съм изтървал :)Винаги съм казвал че на Узана е най-подходящото място за нац.среща, но...1. Няма такъв хотел/ станция, хижа/, която да събере повече от 130-140 души. Ако не държим всички да сме заедно има поне още 10-12 станции в местността, но идеята за среща не е да бъдем отделно.2. Пистата на Междене за която се спомена по-напред е на 6 км от града, но на 25-30 км от Узана. А както спомена Matheo откакто стана инцидент с един пишман моторист пистата е затворена. Трябва доста да се напънем / сещай се да платим/ за да си затворят очите и да я отворят за нас.Въпреки това няма невъзможни неща, ако е налице желание. Ще отидем до Узана с Шкар4ето и Матео след средата на седмицата и ще уточним приблизителните параметри за места, цени и дати./ стига да е проходимо от снега/Искам само да направя едно уточнение: Трябва да се съберат пари за капаро, защото в противен случай рискуваме отново да настане хаос. Без пари не става.Начина на плащане и отчетността ще я дискутираме. И нека само сериозни колеги които наистина имат намерение да участват в нац.среща да пишат и дават заявки, за да не се превърне темата в една от поредните помии.Не ме възприемайте като организатор, а като колега който ще помогне с каквото може.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ivoboy_stz

Аз също съм за Узана, не съм ходил и смятам че ще бъде интересно, пък и наистина ще е удобно за всички от цялата страна.За капарото - според мен трябва да се събере по места от определени на местно ниво отговорници, които да отидат до Узана и с организаторите от фен-клуба да уточнят детайлите, така ще бъде най-добре организирано мероприятието!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с две думи - нищо не каза ( лично мнение , без да се обиждаш ) чист оф-топик ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. такива сбирки се организират , но не в моторджииския вариант - ходи се на писти , ходи се на витоша , ходи се и на много други места, но това не са годишни срещи на клуба2. темата е за годишна среща, а не за палатков лагер - (аз съм най-големия привърженик на къмпинга)3. предлагаш да си докарам 6(9-10 месечен тогава)месечния син на палатка ли ? или Ради дъщеря си на 5 месеца по него време?помислете каква е разликата между мотора и колата и след 2-3 часа ще почистя темата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всвсъщност преди 5г ние приблизително така и започнахме, затова и намекнах за Юндолските срещи, но това го знаят 5% от сегашните членове тук, гогава бяхме 200 човека във форума, от които идваха почти 100 на националните срещи. Сега как си представяте от 3-4000 фенове да дойдат половината и къде??? И кой би се наел с подобна организация? Истината е една - тук всеки изразява мнение, всеки предявява претенции, а когато опре до подобни мероприятия...................все едни и същи сурати виждам и тук-там някой от по-новите :) Не че имам нещо против новите, напротив - искам и те да се интегрират наживо, а не само във виртуалната среда и ще се радвам ако се получи!!! А относно организация, членски карти, ала-бала - всичко е супер.......докато не опре да се събират кинтите - и през това минахме, но и това не се знае от доста хора тук. Да не търсим и откриваме пак топлата вода, ами дайте да си направим срещата както всяка година до сега и стига офтопици !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest lookcho

майната написа каквото исках да кажа, за което му благодаря :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам претенций маняци кадето и да сте аз съм с ваз стига да съм в БГ но като тряяя пък няма да ходя никаде а ще дойда се скиваме ,защото ми е толкова драго да вида обичайте че не моа ви опиша :).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото следя,дискусията върви на там,че срещтата ще е на Узана.Аз съм ходил там на един хотел беше пълен мизерабъл дано не сме там,все пак огледаите мястото кадето щте се събираме.Наистина е хубаво и в областта има много други хотелчета в които може да се отседне аз също съм за Узана така че деистваите ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво на Joro bul,инфото е много полезно.Цените на менютата са много добри.Закуската според мен е на-добре на шведска маса(грешно название).Поне имаш избор.Задължително обаче да се уточни "шведската закуска".Цените на двойна стая 50лв си е удар в деветката,само стаите да са нови.С малко преговори може и на 40 да отиде,сигурен съм.Като чуят за 100 човека за 3дни.Примерно меню:1.Мешана салата или механджииска(съставки?) -3,202.Пържола с гъби или Пиле филе със сусам -6,903. Пържени картофки или задушени 1,20/1,40 - 1,30(средно)Никви пасти и торти,щото никои няма да ги яде,особенно като пийнем.(от 200 ми връщат 100 само разчупени)Който иска поръчва отделно,ракия безалкохолно,вода,десерт.ОБЩО - 11,40 е най-евтиното... :P

Редактирано от darius

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок вървете на Прима С,а аз ще се спукам от смях,като дойдете на Импулс......по-късно...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest darius

Ок вървете на Прима С,а аз ще се спукам от смях,като дойдете на Импулс......по-късно...

Анкета! :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок вървете на Прима С,а аз ще се спукам от смях,като дойдете на Импулс......по-късно...

ами нали треа да има оферти за да изберем най-добрата и няма значение кой е хотела или частна вила или бунгало и т.н. - и анкета за желаещите да пресъстват на това мероприятие!!! пък тогава ще проучваме кой - къде иска да спи или да пие или да е,...., бе. :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Прима С е малак капацитета,оферти ще има.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...