Jump to content
bwhite

Въпрос за леко престъргване на Хонда Акорд 7 ген

Recommended Posts

Здравейте от скоро имам Хонда Акорд 2006г фейслифт и забекязах следното нещо: Когато запаля колата(няма значение загряла или не) и потегля след 10 15 секунди (обикновенно вече съм на 2ра) се чува леко престъргване отпред за 1 сек и се усеща на педалите.Това става само при първото потегляне след като запаля после няма проблем. Четох в чужди форуми че можело да е от някаква проверка на ABS.Някой има ли идея какво може да е. Благодаря

Редактирано от bwhite

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен го има колега, но каточели не всяка сутрин го прави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 2 години и половина, никой не ми отговори на въпроса, нито тук, нито в който и да от посетените сервизи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там където четох за абс-а пишеше май че я вдигнали колата на подемник и като взел да дава газ и колата изкарвала грешки на абс и после като тръгнал се оправила.Затова си мисля че може наистина да е от него ама като набарам подемник ще пробвам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен го има колега, но каточели не всяка сутрин го прави.

колега при мен не го прави само сутрин а когато и да е като запаля и тръгна и то май на определени обороти ама не съм се заглеждал точно на колко

Редактирано от bwhite

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 2 години и половина, никой не ми отговори на въпроса, нито тук, нито в който и да от посетените сервизи.

аа това ще рече че си караш 2 год и половина така и няма проблем така ли 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карах  дизел 1г, сега бензинова, не съм имал такъв шум и на двете (ръчна ск.к). Да не е нещо от автомата?

 

PS. Колеги сложете си в профила поне каква е колата, да е ясно когато питате нещо...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм имал проблем. Прави ги само на студен старт еднократни, после каквото и да правя не мога да го провокирам повторно - спирам, тръгвам, гася-паля тръгвам и го няма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, макар и на Сивик 7-ма, и при мен го има това "престъргване". Аз го определям повече като вибрация на пружина. Проявява се само при първото палене сутрин и след минаване на да кажем 10 метра. Миналата година в снега нарочно натисках рязко спирачки и при сработване на ABS-а се чува същия звук. Явно оттам ще да е. Сега вече нормално ли е, не е ли и на какво се дължи не успявам вече трета година да установя.

Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там където четох за абс-а пишеше май че я вдигнали колата на подемник и като взел да дава газ и колата изкарвала грешки на абс и после като тръгнал се оправила.Затова си мисля че може наистина да е от него ама като набарам подемник ще пробвам.

Колега, не те съветвам да правиш това, защото освен ABS, ще ти светне и VSA, а грешката се чисти само с HDS. Ако го нямаш, ще ти се наложи да посетиш сервиз на Хонда и ще олекнеш с 50-60 лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там където четох за абс-а пишеше май че я вдигнали колата на подемник и като взел да дава газ и колата изкарвала грешки на абс и после като тръгнал се оправила.Затова си мисля че може наистина да е от него ама като набарам подемник ще пробвам.

Нормално е когато автомобила е във въздуха и даваш газ да светне АБС/ВСА, и е нормално да са се изчистили грешките след като е покарал малко, защото вече и 4-те колела са се движели, а не само две от тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами пробвай, след като не ми вярваш. Грешките не се чистят сами, може да угасне лампата, но грешката остава записана. А светне ли VSA-то, няма да угасне без да се изчисти грешката. При това тази грешка се чисти само с HDS. Казвам/пиша го от личен опит, пък вие правете каквото си искате.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tokiо, сам ли си говориш, защото аз просто обясних случая на колегата, чийто цитат съм коментирал. Аз лично много добре знам, че се чисти само ХДС. Но когато са въртяни само 1-2-3 колела дълго време (както е при Дино тест), ВСА светва и след като покараш няколко минути и изгасва - от личен опит знам.

Редактирано от crown_bg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си говоря сам, отговорих на теб, но ти имаш собствено мнение по въпроса. Извинявам се, не искам да влизам в спор с никой.  Ще се постарая да не давам повече съвети, за да не се получават конфликти. Нищо лично към теб, или към който и да е.  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...