Към съдържанието

Civic VI - теч над педала на съединителя
Въпрос за теч

• Не можете да пишете в тази тема
13 отговора на тази тема

#1 PILETORADI

PILETORADI

Новак

• Член
  • Pip
  • 48 Мнения:
  • Място:София

Публикувано 25 септември 2017 - 20:08

Здравейте! Накратко - появи се някакъв лек теч от маншона на вилката на педала на съединителя, леки капки на стелката до левия крак, като същевременно и взе да се появява петно с големина около 3-4 см за една нощ...Та въпроса ми е за приблизителна диагноза...Съединителят ми е нов, включваше като масло след смяната преди два месеца, а сега стана трудно включването на първа сутрин... Та това ми намирисва на нещо като помпа на съединител или? Как се процедира в такъв случай, за момента спирачна, хидравлична и антифриз са си по местата....

Благодаря предварително за някаква насока или препоръка...

Забравих да кажа - с фенерче забелязвам , че е мокро над вътрешния маншон на предна лява полуоска...

• 0

#2 Japanese fever

Japanese fever

Takumi Fujiwara

• Член
  • PipPipPip
  • 1708 Мнения:
  • Кара:Civic EJ6 D16Y7
  • Място:Touge, Japan

Публикувано 25 септември 2017 - 20:17

Горната помпа на съединителя ти е заминала. Трябва да се смени или да се rebuild-не. Провери колко струва в Бултрако или някой от колегите може да ти каже. Смяната би трябвало сам да можеш да си я направиш. После се обезвъздушава съединителя и готово.

Този пост е редактиран от Japanese fever: 25 септември 2017 - 20:18

• 0

Колкото и да ти е бърза колата, винаги ще се намери един Сивик, който ще е по-бърз! :D
Чехите да стигнем, а американците и руснаците ряпа да ядат!
13 години Хонда НЕ ме е оставяла на път!

#3 PILETORADI

PILETORADI

Новак

• Член
  • Pip
  • 48 Мнения:

Публикувано 25 септември 2017 - 20:28

Благодаря много за насоката, най-вероятно е нещо такова...Преди се появяваха някакви капки под колата на същото място, после ги нямаше с месеци..Ходих да сменя задните тампони и и хвърлиха едно око като цяло, казаха рейка. Рейката нито тропа, нито хлопа...Явно си е просълзявало от тази помпа на съединтеля....

Благодаря отново, ще се поема утре нанякъде....

• 0

#4 Japanese fever

Japanese fever

Takumi Fujiwara

• Член
  • PipPipPip
  • 1708 Мнения:

Публикувано 25 септември 2017 - 20:36

Частта на английски е clutch master cylinder:

s-l1000.jpg

https://honda-tech.c...1223_164548.jpg

• 0

Колкото и да ти е бърза колата, винаги ще се намери един Сивик, който ще е по-бърз! :D

#5 PILETORADI

PILETORADI

Новак

• Член
  • Pip
  • 48 Мнения:

Публикувано 25 септември 2017 - 21:00

Да, това го разкрих, разучих набързо и тук моделите, които се продават, цени много различни...Делфито е към 115 лв , ако тук не е драстична разликата ще си оставим парите тук...Има от 50 до 300лв помпи...Иначе гумения маншон, от който видях, че прокапва е точно такъв, като този на снимката:)

• 0

#6 kvd74

kvd74

Потребител

• Модератор
  • PipPipPip
  • 1437 Мнения:
  • Кара:D15Z8
  • Място:Североизточен Перник

Публикувано 25 септември 2017 - 21:11

Този гумен маншон е от към педалите вътре в купето, не знам как ще ти капе отвън на полуоската. Иначе ако е добре цилиндъра може да се смени и само кит бутало, купувал съм на Сайкен за 27 лв.
  • 0

#7 PILETORADI

PILETORADI

Новак

• Член
  • Pip
  • 48 Мнения:

Публикувано 25 септември 2017 - 22:03

Ами лежах под педалите, явно самата вилка при натискане и връщане вкарва от помпата в купето... А отвън определено е малко мокро и се стича, виждам, че задържа на носача..Влажно е и около резбата на тръбичката, която влиза в помпата..

То ще си покаже при майстора, не съм толкова компетентен а и нямаше къде да я вдигна и да гледам, това виждам на първо четене с фенера.

Благодаря!

• 0

#8 goldbyrk

goldbyrk

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 719 Мнения:
  • Кара:като луд
  • Място:второ

Публикувано 27 септември 2017 - 22:20

Няма нужда от специални компетенции. Болтове можеш ли да развиваш? Ако да, развиваш гайките, развиваш тръбичките и вадиш помпата. Продават се и само гумички за по 7-8лв комплекта. Оста се вади чрез изваждането на една зегерка, която можеш да свалиш с шило или каквото имаш под ръка. После по обратният ред. Кви майстори, кви 100 и кусур лева за това?!?! Накрая доливаш спирачна течност и тя сама се обезвъздушава, с напомпване и отворена капачка.

п.п. При мен няма такъв гумен маншон фабрично.

Този пост е редактиран от goldbyrk: 27 септември 2017 - 22:22

• 0

#9 Japanese fever

Japanese fever

Takumi Fujiwara

• Член
  • PipPipPip
  • 1708 Мнения:

Публикувано 27 септември 2017 - 22:39

Иначе гумения маншон, от който видях, че прокапва е точно такъв, като този на снимката :)

То може да капе от маншона, ама не заради него, а самото буталце на помпата е заминало. И аз ще сменям тази помпа тази седмица или другата, че вече първа влиза трудно. Съединителя ми е сравнително нов - на 5 години (OEM Exedy).

• 0

#10 Japanese fever

Japanese fever

Takumi Fujiwara

• Член
  • PipPipPip
  • 1708 Мнения:

Публикувано 04 октомври 2017 - 20:02

Вчера смених помпата на съединителя (master cylinder). Реално има да развиеш 3 гайки и да махнеш един шпленд, но релано ми отне близо 3 часа. Като цяло ремонтът се усложнява заради местоположението на тази помпа и неудобството за работа, особено отвътре долу при педали. Ако си голям човек ще видиш доста зор. По време на ремонта ти се иска да си малък като японче. Дърпането на седалката назад не помага много.

- гайката на тръбичката се отвива бавно, защото няма достатъчно място

- шпленда (долу при педала) трябва да се внимава да не го изкривиш, че няма излизане след това (това ми отне най-много време - около час и повече, накрая го счупих за да го изкарам, после сложих нов)

- трябва още един човек, за да ти помогне да обезвъздушите след това

Нужни иструменти: 12 мм (дълъг камък - двата болта на помпата), 10 мм ключе (линията, която излиза от помпата), 8 мм ключе (за обезвъздушаването), клещи гарги, спирачна течност около 50-100 мл, шпленд (ако решиш да счупиш стария).

За да ти е по-удобно да работиш в началото махни разширителното казанче на помпата (два болта 10 мм). После развий гайката на линията/тръбичката, после вече развивай болтовете от вътре на самата помпа. И успех с шпленда. После по обратния ред. Не завивай гайките на новата помпата докрай преди да си завил хубаво линията обратно на помпата.

• 4

#11 goldbyrk

goldbyrk

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 719 Мнения:
  • Кара:като луд
  • Място:второ

Публикувано 05 октомври 2017 - 20:03

Аз това го правих сам миналата година. Не е нужно втори човек, сама си се обезвъздуши помпата, а за да се работи лесно, се сваля седалката и се ляга. Шплентове не съм вадил, развих гайките към планката.

• 0

#12 slavib

slavib

Новак

• Член
  • Pip
  • 20 Мнения:
  • Кара:Сивик 1999
  • Място:Пловдив

Публикувано 05 октомври 2017 - 22:09

При мен стана само с обезвъздушаване  - беше потънал доколкото си спомням -  остана една помпа щото точно я бях купил

• 0

#13 Japanese fever

Japanese fever

Takumi Fujiwara

• Член
  • PipPipPip
  • 1708 Мнения:

Публикувано 05 октомври 2017 - 22:50

Да, педала остава долу след като се сложи новата помпа. Въпросът е като обезвъздушаваш дали ти трябва втори човек да отвива и завива пробката на доланата помпа или "тя се обезвъздушавала сама като оставиш капачката на казанчето отворена"? Ти като обезвъздушаваш с човек пак капачката е отворена, за да доливаш от време на време.

Хубаво е, според мен, да се отваря пробката на долната помпа, както е предвидено да се обезвъздушава, за да излезе всичката черна гняс от старата помпа.

Не знам дали си внушавам, но съединителя сега ми отделя малко по-нагоре и като цяло го чувтсвам доста по-добре, а първа ми влиза от всеки път. До последно, преди да сменя помпата първа влизаше трудно и се принуждавах да влючвам втгора и после първа преди да тръгна.

• 0

#14 borko 30

borko 30

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 1848 Мнения:
  • Кара:сивик D16V1
  • Място:dobrich

Публикувано 05 октомври 2017 - 23:15

И при мен е така -сменям маслото на самотек през 5-6 месеца ,преди смяната и аз бутам първо втора и после първа влиза лесно ,след това първа си влиза както трябва известно време -може би смуче въздух отнякъде .
  • 0
Не обръщайте много внимание на това което съм писал след 22:00 ч !

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни