Jump to content
r5gtr

Придръпване 2.0 147к.с.

Recommended Posts

От както го взех имам едно придръпване на 2400 оборота, акорда е. 147кс F20B6.
И чека свети. При ресет, поетапно натрупва кодове 71 72 73 74 , прекъсване в цилиндрите , запалване, втек, мех. проблем и т.н.
Други грешки няма. На празен ход работи неравномерно, тресе се има колебания в празния ход. Иначе на динамика е ОК. Нямам очаквания да върти гуми до 4та (както някои хора мислят)
Какъв тробъл шутинг наравих: свещи нови стандартни NGK, старите бяха идеални на вид. Кабели ОК със съпротивление съотв. 4, 6, 8 и 12 мега ома. Пробвах с второ цяло делко , ЕГР и плочата свалих и почистих. Досега без успех. Това всичко изброено колата го прави на бензин. Има и газ инж. там симптомите са същите. Изключвам газовата като проблем защото съм правил ресет на компа и съм карал с дни само на бензин, грешките и придръпването са същите.
Обмислям реглаж на клапани и проверка за компресия. И да махна катализатора. Други идеи?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добра идея е да регулираш клапани, ако не си го правил. Едва ли заради това придръпва точно при 2400 оборота, но няма да е излишно. Не зная точно какво стой зад тези кодове за грешки които ти дава компа, но ако една от тях е свързана с втек-а, добре е да го ревизираш него, щото той сработва точно при около 2500 оборота. Успех и пиши ако има развитие.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това придърпване само като задаржиш педала на 2400 rpm ли го прави,при ускорение придърпва ли пак в този диапазон. Аз имам същия акорд F20B5 е моя и имам подобен проблем но самп на газ от 1500 до 2500 rpm ,но само ако подържам скороста в този диапазон от обороти,при ускоряване не дърпа. Но свободния ход също е колеблив при мен,защо не провериш дюзите ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега "Honda of America", при теб ако има придръпване в тези обороти на газ само, а на безин го няма, това е съвсем друг случай, който опира до газовата уредба, или по точно до газовите ти дюзи. Колегата посочва че проблемите са му на бензин!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така, проблема е на бензин и газ. т.е. трябва да отстраня проблема първо на бензин, а пък на газ след това ще се гледа.
Кодовете ги натрупва постепенно. Правя ресет и след 20км светва. Правя чек и вади само 71. След 3 дена светене проверявам пак и вече е 71 и 73. След седмица каране без ресет вече са 71 72 73 74.
Кодовете са идентични за 4те цилиндъра: Cylinder misfire (Ignition/fuel system/VTEC system/ wiring / injector / mechanical fault)
Или казано доста комплексни. Изключвам fuel system i injector защото на газ е същото и тогава бензина е елиминиран.
Остава запалване ВТек и мех. проблем.
ВТек-а  му свалих клапана. Соленоида работи, цедката е чиста. Изобщо целия мотор е много чист. Под капака няма никакъв нагар, вала е без никакви следи от износване и циментацията му стои.И всичко изглежда в прекрасно здраве.
Придръпването го прави само при ускорение . На празен ход си задържа обороти и се форсира идеално. От 3000 до 6500 оборота се развърта прекрасно. Между 1000 и 2500 обаче тъпче и придръпва, глъхне страшно много от 1000 до 2000 все едно е зверски бедна смес.
Незнам вече. Някой да каже нещо смислено вече , че е дразнещо и колата е отвратителна на каране. Иначе разход и като се изреже си е екстра. Но на празен ход са вибрации и в едно задръстване придвижването е гадно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз също имам подобен проблем, карам F20B5 и мойта предърпва до 2000 и малко, на бензин и на газ. Казаха ми че това понякога се полочавало от ланда сондата и сега ще я сменя да вида какъв ще е резолтата. А за ниските обороти и мойта не работеше хубаво и даже и ми менеше оборотите, и след като изчистих стъпковия мотор и се оправи на ниски.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Закачи я за живи данни (наблегни на температурен датчик и ламда сонда).След ,като си сменил свещи и цяло делко този лаг при ускорение може да е от ламбда или не добре работещ  EGR или КАБЕЛИ!.Въпреки съпротивлението на кабелите ,ако имаш възможност пробвай с други.V-tec св задейства около 4000-4500RPM. Не мисля ,че той е проблема,но можеш да му откачиш буксата и да пробваш.Смяна на горивен филтър,налягане на помпа,замери компресията на цилиндрите.Казваш ,че празния ход е кофти и тресе,пробвай на всеки цилиндър по отделно да му извадиш кабела докато работи и виж къде е евнтуаолно няма да има разлика.Лошия сценарий-никса компреси(сегменити,клапан) или разпределителен вал.Да не си сменял ремъци,ролки?-задължително си виж зацепването.

Редактирано от SpliFF

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата си замина. Не съм крил проблемите, цената беше ниска и се продаде за 2 дена.
Просто си продадох и другата кола и ми дойдоха пари за нещо по-ново.
Така или иначе изключвам проблем с отделен цилиндър, защото въпросните грешки за 4-те цилиндъра ги натрупва поетапно/отделно.
Зацепване също няма как да е. Един зъб да избяга ремъка и двигателя ще работи(ако заработи изобщо) потресаващо зле. Теста с вадене на лулите правих-без разлика и нищо научено. На приятел такъв акорд на 500 000км тропа и му вият лагерите, но двигателя работи супер мазно. Това какво беше при мен , не проумях

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бил си за реглаж на клапаните

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...