Jump to content
goldbyrk

Монтаж централна конзола Civic 6

Recommended Posts

Наясно съм със начина по който се демонтира самата конзола. Не ми е ясно обаче, след като развия всички винтове, как става откачането на жилото на клапата, че да се освободи и самата конзола?!?Предполагам, като стигна до кабелите на бутоните, там ще стане разчленяването с някаква букса?!?

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На самата конзола имаш няколко букси:

за касетофона.

за часовникът.

за двете копчета (аварийни и подгрева).

за парното (там са две).

 

Откачаш ги и си ОК.

После се навеждаш и под жабката вляво ще видиш жилото за парното. Откачаш го и остава само да свалиш конзолата без да я счупиш някъде.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кога се откачат тия за парното, докато още не е извадена конзолата, или трябва леко да изелзе напред първо?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз моята съм я свалял като първо я издърпам леко, после ги откачам. Иначе е трудно да си навреш ръцете.

Редактирано от AeronTM

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече я махнах, аз пък взех че направих обратното :), първо  махнах буксите, но важното е че стана.Сега чакам да получа един волтметър и ще монтирам новата конзола, след като пък монтирам волтмера.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не отварям нова тема, ще питам тук. Как се сваля това което е между поставката за чаши и пепелника? Става въпрос за една почти безполезна дълбока дупка в панела, просто на щипки ли е и се дърпа или трябва да се разглобява централната конзола? 

 

Снимката е примерна, става въпрос за сивик 6та.

 

hO7Nq.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От къде си намери поставката за чаши? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо трябва да свалиш пластмаса около скоростният лост. След това развираш винтчетата,които държат стойката ти за чаши и тази "дупка" . Мисля че бяха по 4 от двете страни. Сваляш цялата тая джунджурия и ще видиш от задната страна винчетата, които да развиеш. После издърпваш напред и си готов.

Редактирано от AeronTM
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,а как се сваля конзолата на пепелника и запалката?Не ми работи запалката и искам да попитам,ако издърпам само запалката с пластмасата около нея ще излезе ли заедно с конектора или трябва да сваля конзолата за да стигна до него?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен запалката излиза като дръпнеш "махагона" около нея, но кабела е досадно къс и конектора едвам се подава, ако и при теб е така, най-добре е да свалиш конзолата, ако не ти работи и искаш да си я оправиш.
Това се отанся за Civic VI англичанка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...