Jump to content
Miro Georgiev

Работа на празен ход?

Recommended Posts

Здравейте,

Нов съм във форума. Искам да попитам колегите какво мислят по отношение на работата на двагателя на място. Случаят ми е следният: Тази сутрин около часа сутринта излязох от бар и реших да дремна до съмване в колата. Нямам спомен какво точно се е случило, но по някое време може да съм запалил мотора, за да се посгрея. Когато се събъдих към 8 и 30 колата беше на контакт, парното работеше - още топло. Температурата на водата боше почти до работната, която държи постоянно и изобщо колата бе още топла под капака. Не съм я гасил аз и в най-лошия случай е работила на празен ход около 3 часа. Интересно ми е да разбера противопоказно ли е за двигателя да разботи по този начин, защото съм чел подобни мнения. Имам колата от скоро и я харесвам доста поради което реших да попитам какво се случва. Колата е HR-V с газов инжекцион. Благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом не помнишп кога си я запалил е възможно и да не помниш кога си я загасил (въпреки, че е била на контакт). За работа на място не съм чувал да има проблем за мотора, стига да не си поддържал много високи обороти.

Може да е загаснала сама поради свършило гориво (газ/бензин). Ако се съмняваш, че гасне сама, почисти стъпковото моторче. Имаш ли колебания в оборотите на празен ход (или много ниски обороти), когато моторът е загрял? 

И не карай пил.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе да ти кажа доскоро е работила защото си духаше прилично топъл въздух парното. Бензинът и газта не са свършили никак оборотите не ми трепват и незнам наистина защо е угаснала. Последния ти съвет е коректен. Мерси.:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом не помнишп кога си я запалил е възможно и да не помниш кога си я загасил (въпреки, че е била на контакт). 

 

Е, ако я е загасил, защо пак ще дава на контакт... ? Голяма мистерия е тва, не съм чел подобна тема отдавна! Може да си я загасил, пък после да си дал пак на контакт, за да ти духа парното.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-много да е минал духът на Соичиро сабахлян да я угаси, колега. :drunk: Заглавието, което си сложил на темата не е най-подходящото иначе евала за откровенността и признанието.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега като захладнее и всички полицаи, СОТ-аджий, таксиджий карат 12 часови смени и двигателите им работят на празен ход почти постоянно за да не мръзнат.

Нищо извънредно не ти се е случило! Споко!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи пак подчертавам няма как да съм я загасил защото парното до няколко минути изстива когато колата не работи и няма как да съм се прибрала будил 5 минути по-рано без да помня. Трябва сама да е угаснала. Пуснах темата от любознателност оказва ли негативно влияние работата на място на един двигател и ако да, какво се случва. Прощавайте, ако нещо в темата подвежда или не е на мястоот си.

Редактирано от Miro Georgiev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега като захладнее и всички полицаи, СОТ-аджий, таксиджий карат 12 часови смени и двигателите им работят на празен ход почти постоянно за да не мръзнат.

Нищо извънредно не ти се е случило! Споко!

Мерси.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случвало ми се след риболов вир вода мокър да  заспя в колата и насън да угася заради жегата.Иначе няма проблем да работи на празен ход,проверено около 6 часа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...