Jump to content
teco

Какво е маслото за Хонда Акорд 2005г 2.0 бензин

Recommended Posts

Колеги за пръв път се качвам на Хонда и незнам какво масло да и сложа. Колата е Акорд 2005 2.0 бензин с турбо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв е кода на мотора? Най-вероятно е с 0W20...

Редактирано от mirott

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото хора, толкова и мнения и марки. И всеки е доволен от неговото си. Лично аз слагам 5w30, Мобил 1, пълна синтетика.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е важно кой какво харесва и слага, а какво трябва да бъде! На К20-0W20 или 5W20! Смяна до 10 000 км-в идеални условия. Четете, има много информация в нета, даже и от Хонда са го написали! Пък в края на краищата-да, всеки си решава как и за какво да дава парите си ;)

Редактирано от mirott

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега , 

 

Аз карам Хонда Акорд 1,6 115 к.с ... извън това се занимавам с хидравлика от 15 години и мога да ти кажа само , че всичко е търговски трик...марки масла , добавки и т.н.

Важен за двигателя е само вискозитета на маслото и разбира се да го има в картера  - ти сам решаваш каква марка да сложиш - проблемът тук в БГ е , че не можеш да си сигурен въобще какво наливаш в двигателя , особено с тези промоции в нета на "най-маркови" масла...с цени под цените на Приста Ойл...

На синтетиката 5W40 вискозитета при загрял двигател е почти като на полу-синтетиката 10W40 , разликата е само при студено...и в цената разбира се.

На коли които са на повече от 150 хил. километра , не мисля , че ще има някаква разлика при използването на синтетика или полу-синтетика.

От 15 години карам и поддържам кола , до сега винаги съм ползвал българско масло на Приста 10W40 и нямам никакви проблеми.Сменям го на около 8500 - 9000 км и винаги ползвам качествени маслени филтри.

Цената му е около 10 лв/л , не мисле , че вносните масла ( Shell , Valvolin или нещо подобно ) са по-добри на аналогични цени.

Пътувам често навън и виждам за какви цени на масла става въпрос...това тук няма как да е истинско...

При турбините е по-добре да сложиш 5W40 , особено за зимата тъй като там оборотите са много високи и на студено е добре маслото да е по-рядко.

За марката масло ти сам трябва да решиш какво да сложиш...

Препоръчителните марки масла от производителите на коли са ОК  , но те са рекламирани поради съвсем други причини.

 

Надявам се да съм помогнал поне малко...

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип този мотор е с тънки маслени магистрали в главата и за това му се препоръчва по тънко масло, но като се има в предвид че е добавено турбо нещата се променят щото ако сипе 0w20 и може и 2000км да не изкара с него.

Аз лично бих сложил 5w30 на този билд.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казал съм по-горе-К20. Някъде да съм споменал турбо?! И по-скоро от Хонда са си го признали:)! Все тая-кой каквото иска/харесва може да си слага...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги за пръв път се качвам на Хонда и незнам какво масло да и сложа. Колата е Акорд 2005 2.0 бензин с турбо.

Ето автора какво е писал, а дали всеки го е прочел не знам.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че съм го прочел (понеже визираш мен) мисля е ясно :)! Обаче това мотор на Хонда с оригинално монтирано турбо ли е? Ако не е-какво е турбото? Не виждам някъде да е споменато. Ако е написано каква е турбината може да се порови и за нея с какво масло се кара! Значи се предполага, че мотора е К20 и трябва масло, което е посочено. А това, че има турбо...от Хонда не знаят :)! Не случайно питах за кода на мотора...някой знае ли го?!

Редактирано от mirott

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами предполагам автора трябва да отговори, защото така зададен въпроса, автора явно предполага, че турбото е нещо стоково.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

К20 в Акорд като нашия серийно с турбо някой да е виждал ?
Явно е че става въпрос за допълнително добавено турбо, а това каква марка е турбото не мисля че е от значение за маслото - поправете ако греша.
Кода на мотора също не виждам от какво значение може да е, но се предполага да е К20А6

Редактирано от rollin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите ви. Не бях много ясен с въпроса си и се извинявам. Значи Акорда е с допълнително сложено турбо, когато колата е била на 20 000км. Сега е на 40 000км. Турбото е Греди. Имам възможност да взимам масло от Германия (Кастрол).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...