Jump to content
goldbyrk

Управление на задна чистачка, Civic 6

Recommended Posts

Някой има ли инфо за възможност за добавяне на такава опция с външен модул. Искам движението на задната чистачка да бъде циклично, а не да върти нон стоп. Ако не съществува такова нещо, или да има начин да се взаимодейства от друг автомобил, смятам да си направя сам. Надявам се и на идеи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идея-да се вземе това което трябва от ,примерно английски Сивик с такова управление на чистачката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж дали от реле, дали от друго зависи, но на фейслифта на японския 6-ген си е циклично.

 

Ако намериш подходящ донор ще си стане културно, без нужда да се напасва с части от друг модел автомобил.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък имам питане относно поливната система на задната чистачка. При мен почва да капе след 10-15сек. задържане на копчето и то е буквално някаква малка вадичка, която изобщо не може да измие стъклото. Характерен проблем ли е и как се решава?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как да "видя" изпълнението при след фейслифтовите. Надявах се на някой дето се е сблъсквал лично.  Имам схема на циклично реле, при което се регулират времената на включване и изключване. Функцията която ще добавя при реализиране на собствено управление, ще имитира включване/изключване от лоста за управление, а той от своя страна, ще включва/изключва схемичката която ще добавя, ще  я монтирам под кората на волана, при другите релета. Частите излизат около 10 лева. схемата е проверена, но за други приложения. Мился, че ще стане перфектно.  Някой разглобявал ли е лоста за чистачките, как са изпълнени нещата там, има ли реле за задната чистачка някъде?

Редактирано от goldbyrk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що така в тоя форум, никой не помага, а само мнения с търсене на съвети? Както и да е, има лесно и готово решение, но явно на никой не му е интересно и ще си спестя отговора на загадката.... 

относно колегата над мен, с въпроса за пръскалката - премести си дюзата малко по напред и ще стане номера, няма да е вадичка  вече. Щом имаш забавяне , вероятно течността се връща на обратно, но от къде....

Редактирано от goldbyrk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...