Jump to content
swakke

Показание нивото на газта

Recommended Posts

Здр.Преди извесно време си монтирах ги Agis m210.Обаче имам проблем с показанието на нивото на газта на копчето.Газта ми свършва а светят 3 лампи.Видях че софтуерно мога да коригирам стойностите,но незнам какви да са те.Евросондата е турска Gascontrol-мисля че е 0-90ома.Моля ако някой има инфо да сподели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и аз като си монтирах фобоса имах подобен проблем, пробвах с ръчна настройка да задавам стойности(в опцията по съпротивление, защото при фобоса има опция и за датчик с волтаж) нищо не се получаваше, сменях от софтуера посоката на датчика лява с дясна и нови стойности, пак нищо. Накрая ми мина мързела и отворих капака на тороидалната бутилка да видя какво става с датчика, сондата и същите ги купих чисто нови в комплект. Оказа се, че датчика не е 0-90ома, а е някакъв 1,2кома...и си казах ей сега с ръчната настройка ще го оправя, отвих му болтчетата и взех да го въртя в гнездото да видя горе долу през софтуера какви са стойностите на съпротивлението в четири точки(при фобоса сме с 4 светодиода) записах ги, вкарах ръчно стойностите завих датчика и пак не стана....отидох до магазина купих си един датчик 0-90ома в комплект с кабел за 4лв. сложих датчика настроих си го и всичко си дойде на мястото :) Виж първо какъв е твоят на сондата, че май в комплекта слагат този 1,2кома, виж после какво предлага като настройка газовият ти инжекцион и пробвай ако имаш настройка в този диапазон. Ако нямаш или не се получава сменяй го с подходящия според системата.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок колега.Благодаря за инфото.Като се поосвободя малко ще си поиграя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...