Jump to content
Festara

Civic 6 d14a4 забива на 150 km/h

Recommended Posts

Здравейте колеги, от известно време имам този дзвер но нямах време да се занимавам с него.Honda Civic 6 gen, 90Hp 1,4 IS Hatch Сега имам малко и първото нещо което ми направи впечатление още като го взех е, че повече от 150 км/ч не може да развие на газ и бензин (има газ Simgas инсталиран в Карлово където е и най-добре)./150км/ч 3500 оборота/ Редовно чистя възд. филтър проверявам течности и т.н. както си му е реда. Всичко е наред само това не ми харесва. Обичам от време на време да я ръчкам и виждам, че има голямо сърце ама тия 150км/ч нещо не се връзват при вида на километраж 220км/ч  все пак производителя нямаше да сложи 220, а 150-160 като може толкова да развива. Казаха ми че има някакъв ограничител, другаде четох че при д14а3 се сменя гарнитурата на дросела с такава от д14а4 и се вдига мощността дали има нещо такова и при д14а4. Ще се радвам ако някой ми даде идея какво да правя. Поздрави!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

смени си гарнитурата на дросела с такава от д14а4.Ще дърпа повече,но проблема едва ли е от това за ограничената скорост.

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя си е д14а4 в името на темата пише.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цеди я докрай. 4та до лютеницата и след това вкарай 5та.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се връзва на 3500 об. да си на 150км/ч.. по скоро 120 -130

Максимална скорост на равен път е 190 на 6800об. 4та предавка, 5та е понижаваща и си трябва засилка, за да успееш да минеш 200.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш ли катализатор?Ако да ,разкарай го много е вероятно да е задръстен и за това да не иска да върви повече

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за отговорите колеги. Да, имам катализатор и тъкмо си взех резонатор да го махам. Не ми е идвало на акъла да я цедя на 4-та. Тези дни като ми свърши почивката ще я пробвам и ще кажа какво съм направил. /За оборотите явно съм се объркал защото ми се върти нещо такова в главата ама.../

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

ти като искаш да караш с 220 за какво си взел хонда 1.4?

плюс това максималното ограничение и то по магистралата на бойко е 130, ти къде си тръгнал да се пребиваш с 200...

на новите шофьори трябва да се забранят коли по-мощни от 90к.с., че става лошо...

Редактирано от NesTea

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем хипотетично. Да не би случайно скорстнята кутия да е сменяна с такава от икономик?  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

210 на 4-та на 7200 със 185/60/14

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте

Малко  :offtopic: ...

Наложи ми се преди доста време при изпреварване (колата, която изпреварвах първо ме засече и после ускоряваше от дясното платно  ( :censored:), беше някаква Тойота) да достигна по километраж 198 км/час, записана от инфоборда. Седана е с двигател D14A4 с гуми 175/70/13, на 4 предавка и не беше достигнат прекъсвача. По принцип на 5 предавка бавничко се достигат около 190 км/час по километраж, и още не сработва прекъсвача.

Така, че и с 90 к.с. колите вървят- вдигат високи скорости- но ТРЯБВА ДА СЕ ШОФИРА РАЗУМНО.

 

П.С. Не се гордея, че съм шофирал с такива високи скорости, но те могат да се достигнат и са съвсем реални за 6 генерация 1,4- 90 к.с.

Поздрави

Редактирано от JoroHondata
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги махнах гадния катализатор, беше почти запушен сложих резонатор. Сега колата ускорява много по-бързо. Гумите ми са 195/55/15. На 4-та вдигнах 175-180 ама намалих, защото един идиот ме засече. Сега е малко по-шумна. Поздрави

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...