Jump to content
St1kata

Съвет за покупка на Хонда 6ген.

Recommended Posts

Здравейте, нов съм във Форума. Искам да си  купя Хонда 6 генерация и бих искал съвет на кой двигател да се спра. Искам да е с 4 врати.

Разгледал съм в момента какво се продава и  до момента съм се спрял на : 

 

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11397898852303394&slink=a225j5

 

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11436021666214740&slink=a225j5

 

и един нов внос

 

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11434386119486662&slink=a225j5

 

Бих се радвал  да помогнете със някой съвет.

 

Блгадораря. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Английския сивик не е лош автомобил. До преди 2 седмици и аз като търсих кола и той конфигурираше в списъка ми. Бях се насочил точно към 1.6 125 hp, ама в последствие нещата се развиха така, че взех триврат икономик (1.5 114hp). Двата мотора са си различни доста, 1.6 е + за голямото купе на англичанката, ама си и гълта... Икономика от друга страна ще ти прави по-нисък разход на гориво като го караш спокойно, като го настъпиш си гълта и той, но пък и върви в този режим добре. Специално за тези 3 екземпляра, които си постнал ... тоя от автокъщата директно го отписвам (това си е мое мнение). Плевенската изглежда добре, ама е бита от градушка, преди фейслифта е, което не мисля, че е лошо де. Икономика от друга страна е по-нов с две години, има газов инжекцион ама мисля, че е на повече километри (съдя по износения волан, може и така да ми се струва от снимката). Разликата във вървежа между двата мотора си мисля, че не е голяма, но пък е добре като не я настъпваш да не ти харчи. Като допълнение мога да кажа, че ако икономика ти се струва слаб след време може да му се сложи 4-2-1 изпускателен колектор и ще се засили малко. Темата е доста обширна, но главно това е което знам аз. Карал съм 1.6 116hp, 1.5 114 hp и 1.6 125hp с доста доработки. Не вземай мнението ми за чиста монета, нека и другите колеги се изкажат по темата.

Редактирано от skuck

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 3те тази варненската изглежда най-добре, и аз така знам, че 1,5 е по икономичният варинат, а разлика във вървежа няма кой знае каква....а при положение е, че 1,5 има и оригинално газово.... изборът е ясен. Отиди на оглед, виж ги покарай, ако нямат много забележки и си кажеш това е моята кола.... не се колебай - сивиците са супер! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега.

 

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11432815487906638&slink=a23th4

 

А за Японския вариант на 6та седан защо не се огледаш? 1.4 са вярно само, но икономията и надеждността са гарантирани.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте

За Седана подкрепям с 2 ръце, и късмет с покупката. Ще се обоснова: за този вид Хонда повечето части са идентични с тези на Хечбека, и могат да се намерят при необходимост без проблеми. Има известни разлики само във вратите между Седана и Хечбека (и Купето). 

Иначе друго няма- един съвсем обикновен надежден автомобил от фамилията Honda.

Поздрави

Редактирано от JoroHondata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С огромен риск да получа сериозен flame: K-серията на Rover е доста по-еластичен и с прилично теглене от ниски обороти, в сравнение с D-серията на Хонда. Само дето има проблем с духване на гарнитурата на главата, но уж това е решено с гарнитурата с метални втулки. Пък и Lotus може би не случайно ползват K-серия в своите Elise. Както и да е де, въпросните сивици, които си качил не са лоши, но цената им е като за фейслифтов сивик около 2000г. [flame suit: ON] :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не се занимавай с Ровер-и. ...

Kой каза, че "англичанката" е Ровър?! Аз викам, че е обратното!

Това, че е една Хонда е сглобена, повтарям СГЛОБЕНА, не проектирана в Суиндън, прави ли я Ровър?!

Колко от Хондите, сглобени в Суиндън, след фалирането на Ровър, са Ровър?!

 

Отивам, доброволно, на кладата при Kwot, подкрепяйки мнението му, че Ровър К двигателите не са чак толкова зле. Виж, дали са по-добри от D серията на Хонда не смея да твърдя, защото не съм го пробвал лично. Не че не съм имал по едно и също време Ровър 416 с 16К двг,и Сивик 5-а с D15. По-късно Сивика бе сменен с Ровър 416 автоматик с D16Y3.

 

п.п. В края на краищата, всъщност с това трябваше да започна, защо изобщо намесихте К двигателите на Ровър в темата за избор на Сивик 6-та?!

Редактирано от Krasi-mir
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

БАси цените за 17 годишни коли.Кво се случва :D 

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Ровър майна, к'во да се прави :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте

От личен опит мога да кажа, че между Седан 6 генерация и фастбека (сглобен в Англия) има известни разлики. Една от тях е например формата и вида на големите задни тампони. При Японскята Хонда те са по- тънки като форма и доста по- меки, докато за Англичанката са по- дебели като размери и много по- твърди.

Ако си спомням правилно, Англичаните са сменили около 30 % от "конструкцията" на Хонда, за да може тя да се сглобява в Англия и да се продава в Европа. Но по- скоро е, че това са два съвсем различни модели на Хонда- фастбек и седан- от едни и същи години. 

Поздрави

Редактирано от JoroHondata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...