Jump to content
JapCar

Аудио система

Recommended Posts

Аудио системата ми се струва, че е добра, но бих попитал- свири ли дискове с MP3 записи и RW дискове ?

Пробвах диск с MP3 и траковете (времето) вървят, но звук няма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега мисля,че не чете MP3. Пробвай да запишеш 1 диск но НЕ МР3 формат и ще сирне,амаа ще имаш около 20 песни на диск.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 7-мо поколение фабричните не четат мп3 формат, не четат различен формат от ЦД Аудио формат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потвърждавам. Пробвал съм с мр3 и хвърлих диска. Аудиото, и то записани на моя компютър със сваляни от нета песни, ги чете всеки път без проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Жалко, съвременна кола, отличен звук на аудиото, а слаба функционалност...

Не знам когато проектират една система в нова кола, защо не направят една онлайн анкета/проучване какво искат потребителите и да се съобразят с болшинството...

Вместо 6 дисковия чейнджер, който би вършил работа само при многочасово/дневно пътуване из чужбина, да бяха сложили МП3, и слотове за USB флашка и SD карта, което правят производители на други аудио системи...Та в много модели на CD уокманите (които умряха като използване) можеха да свирят МП3 дискове  и многократно записваеми (RW) дискове...

В много страни из Европа има и цифрово радио, да бяха сложили и DAB функция, вместо АМ...

МП3 не е кеф за HiFi маниаците, но това не е домашно студио, за кола при толкова странични шумове си е съвсем приемливо в повечето случаи. Никой не задължава потребителите да използват споменатите неща ако ги има (както аз няма да използвам чейнджера, който само оскъпява системата).

Технически, всичко това за което говоря е възможно/евтино, но не виждам друга причина да не се прави, освен споразумение/лобиране със звукозаписните компании, да не се улеснява/толерира/популяризира безплатното сваляне на музика от Нета.

Редактирано от JapCar

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тази работа са оставили АУХ.., това е не само в хондите от тези години, а и в субарутата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тази работа са оставили АУХ.., това е не само в хондите от тези години, а и в субарутата.

Не съм го изучавал подробно...Къде/какъв е AUX входа?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кофтито е, че се разглабя централната конзола с навито.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споделям разочарованието ти колега. И аз се изненадах, че не чете MP3 дискове и няма AUX готов за ползване. Можело е фабрично да изкарат поне един стерео жак 3.5 мм, но не би. Трябва да се купи допълнително устройство (XCarlink, AnyCarlink, Yatour...), което да се монтира - както е писал колегата по - горе за целта се разглобява част от централната конзола. Не изглежда сложно и има доста клипове в YouTube как се монтират подобни устройства. Те имат различна функционалност, но аз слушам музика основно от телефона и съм намислил да не се занимавам с кабели, ами да си монтирам XCarlink BТ, което бачка по блутут и позволява управление от волана, но не съм се наканил все още... за момента се върнах назад във времето и си записах аудио CD-та :).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тогава този AUX все едно, че го няма...мразя когато производителите умишлено те вкарват да си купиш нещо афтер маркет от тях, като е можело без никакви разходи да улеснят потребителите...,абе вътре да им е...

Отдавна ползвам евтино и елегантно решение- FM предавател в запалката с USB и SD слот....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

MP3 е формат набрал популярност през края на 90те. Кажете ми кои други коли през 2001ва година (когато е бил завършен дизайна на частите, за да започне производството през следващата) са поддържали MP3 фабрично :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

MP3 е формат набрал популярност през края на 90те. Кажете ми кои други коли през 2001ва година (когато е бил завършен дизайна на частите, за да започне производството през следващата) са поддържали MP3 фабрично :)

А аудио уредбата не може ли да има и тя фейслифт по някое време, май не е това причината. А МК8 имат ли го, като дизайна е 10г след това?

Има нещо неизвестно при авто производителите...борят се с конкуренцията с набиване на тъпи/скъпи екстри, за които трябва да си плащаш, а пренебрегват дребни, които може да са стандарт...Пример- елементарен парктроник само със свирка който на пазара на дребно е £10-20 може да е стандарт (ако производителя си го поръча на едро в Китай ще е £5), а който иска глезотии с камера, стълбица, да си плаща...

Сори за емоционалните отклонения от темата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споделям разочарованието ти колега. И аз се изненадах, че не чете MP3 дискове и няма AUX готов за ползване. Можело е фабрично да изкарат поне един стерео жак 3.5 мм, но не би. Трябва да се купи допълнително устройство (XCarlink, AnyCarlink, Yatour...), което да се монтира - както е писал колегата по - горе за целта се разглобява част от централната конзола. Не изглежда сложно и има доста клипове в YouTube как се монтират подобни устройства. Те имат различна функционалност, но аз слушам музика основно от телефона и съм намислил да не се занимавам с кабели, ами да си монтирам XCarlink BТ, което бачка по блутут и позволява управление от волана, но не съм се наканил все още... за момента се върнах назад във времето и си записах аудио CD-та :).

Аз имам такова инсталирано. Голям кеф е никъде не закачаш телефона. Инсталира се много лесно. Само че usb изхода е само за зареждане. Е аз не съм извадил ни стерео жак нито усбто. За първи път като пуснах музика през телефона без да го закачам никъде приятелката ми вика ама как така свири ( тя е свикнала да е паяжина от кабели около мен). Един съвет като слагаш микрофона си го прекарай над главата ти има място то обемните сензори те са в едно с интериорните светлини че не хваща добре тоя микрофон.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...