Jump to content
niki50

Мнение за Акорд

Recommended Posts

Колеги,ако някой има впечатление от Акорд 99г 147к.с. нека сподели.Колата е с типтроник и почти всички останали екстри,климатроник и т.н.Има ли слабости този модел и какви са те?Също има газова,загледал съм една и искам да събера информация от компетентни хора.Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам такава от 11 год. и съм доволен. Освен консумативи, (вкл. предни дискове и амортесьори) за този период съм сменил следните неща:

Предна ламбда сонда, меката връзка след изп. колектор, клеморед. Ремонтирал съм  външните дръжки на задните врати и ел. антената -която накрая изкл. и сложих вътрешна. Претапицирах и тавана, щото увисна отзад преди 2 год. Имах теч в корм. рейка, който спрях с присадка, но си остана лекият луфт -с рециклиране не рискувах, тъй като е за по-износени. Извън градско харчи около 7л. / градско 12л. с А95 -няма газова. Другото е кеф и късмет. Покарай я и реши дали е твоят модел като усещане и тогава търси запазен екземпляр.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти,и на тази задните дръжки не отварят отвън,от вътре работят.Карах я ,добре вози,усещането е приятно.Навигацията също не работи,казва че някаква подсветка я няма,ама дали е така????????Направи ми впечатление стрелката на температурата,както си беше в работен режим,рязко падна до долу.Тоя тресна таблото с ръка и стрелката се вдигна,но не заема положение в средата ,а седи малко по надолу.Идеи някакви за тия кусури??!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

На моя акорд, от както го имам винаги стои на 1,2 черти преди средата. Мисля че съм виждал в нета радиатор за акорд на който да пише 80С.

Редактирано от crown_bg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Навигацията не (и няма да) работи в БГ. Положението на стрелката за темп. е нормално и винаги след загряване стои там. Сещам се че и термостат сменях преди няколко зими. Симптома е че при голяма скорост зиме стрелката слиза с няколко деления надолу, но тук явно иде реч за лош контакт някъде по веригата. Много по-лошо е че се оправя с удар по таблото (вероятна интервенция) Виж дали са наред възд. възглавници и дали работят всички функции от волана -в ляво аудиото, в дясно круиз контрола. Иначе возията си е достойна и ръждата не я яде, а мотор, кутия и окачване са образцови (ако е карана нормално, а дори и като Хонда). Дано предния е бил фен и я е поддържал, та да се радваш и ти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под не работеща навигация имам впредвид ,че монитора не индекира нищо,тъмен екран!Имаше омасляване гарнитура капак и от маркуча на помпата на хидравликата също ,но това май е от скобата!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има един плъзгач, който затъмнява екрана до край, но не я мисли -няма да я ползваш. Друг е въпроса ако продавача ти продава кола с навигация и я вкл. в цената. Тогава тя трябва да работи, за което да има карта за БГ, а не само да хваща спътниците.

Омаслявания са възможни, важно е да няма течове, все пак  не е нова.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Карам такава от 11 год. и съм доволен. Освен консумативи, (вкл. предни дискове и амортесьори) за този период съм сменил следните неща:

Предна ламбда сонда, меката връзка след изп. колектор, клеморед. Ремонтирал съм  външните дръжки на задните врати и ел. антената -която накрая изкл. и сложих вътрешна. Претапицирах и тавана, щото увисна отзад преди 2 год. Имах теч в корм. рейка, който спрях с присадка, но си остана лекият луфт -с рециклиране не рискувах, тъй като е за по-износени. Извън градско харчи около 7л. / градско 12л. с А95 -няма газова. Другото е кеф и късмет. Покарай я и реши дали е твоят модел като усещане и тогава търси запазен екземпляр.

 

Моята е 1,8, 136 коня, карам я от много скоро, но и при мен са почти същите неща. Задните врати, антената и тавана, то те не зависят от мотора :D . Момчето, при което си оправям колата, ми каза, че в някой момент ще ми се наложи рециклиране на рейката, а аз си мисля, че и амортесьорите са за смяна и скоро ще я закарам да ги погледнат. 

 

Понеже виждам, че си от София, мога да ти предложа помощ с оправянето на задните врати, ако я вземеш. На мен в един сервиз ми обадиха цена от 100 лева за двете и накрая си ги направих с помощта на един приятел и смело твърдя, че повече няма да ми се налага да ги пипам, а дори и да им се случи нещо, след като вече веднъж е правена, повторението не е трудно.

Редактирано от Knoxville

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Карам такава от 11 год. и съм доволен. Освен консумативи, (вкл. предни дискове и амортесьори) за този период съм сменил следните неща:

Предна ламбда сонда, меката връзка след изп. колектор, клеморед. Ремонтирал съм  външните дръжки на задните врати и ел. антената -която накрая изкл. и сложих вътрешна. Претапицирах и тавана, щото увисна отзад преди 2 год. Имах теч в корм. рейка, който спрях с присадка, но си остана лекият луфт -с рециклиране не рискувах, тъй като е за по-износени. Извън градско харчи около 7л. / градско 12л. с А95 -няма газова. Другото е кеф и късмет. Покарай я и реши дали е твоят модел като усещане и тогава търси запазен екземпляр.

 

Моята е 1,8, 136 коня, карам я от много скоро, но и при мен са почти същите неща. Задните врати, антената и тавана, то те не зависят от мотора :D . Момчето, при което си оправям колата, ми каза, че в някой момент ще ми се наложи рециклиране на рейката, а аз си мисля, че и амортесьорите са за смяна и скоро ще я закарам да ги погледнат. 

 

Понеже виждам, че си от София, мога да ти предложа помощ с оправянето на задните врати, ако я вземеш. На мен в един сервиз ми обадиха цена от 100 лева за двете и накрая си ги направих с помощта на един приятел и смело твърдя, че повече няма да ми се налага да ги пипам, а дори и да им се случи нещо, след като вече веднъж е правена, повторението не е трудно.

 

Благодаря ти,ако я взема ще ти се обадя!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...