Jump to content
Hanchko

Проблем с Централното на Honda CR-V 128к.с.

Recommended Posts

Колеги здравейте,

Разгледах темите свързани с централното заключване на CR-V - то, но не открих решение на моя проблем затова пускам нова тема.

Проблема ми е следния: С ключа заключвам нормално всички врати вкл. и багажника, но с дистанционното се заключват всички с исключение на шофьорската. Шофьорската врата остава отключена. Или другия вариянт заключвам с ключа и като отключа с дистанционното шофьорската врата остава заключена. Какъв може да е проблема? Ако някой е имал подобен проблем нека сподели ще съм много благодарен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятен проблем-Повредено моторче на шофьорската машинка.Контактите за управление работят и подават сигнал за управлението на останалите машинки,но самото моторче не ти работи.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А не трябва ли при отворена врата, като натисна пъпката за заключване да се заключи, защото при мен пъпката не иска да слиза надолу като я натискам ръчно. Само с ключа се заключва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, сега като се вгледах при заключване с дистанционното се вижда как лостчето потрепва, а не се заключва. Това май найстина ще се окаже моторче. Това моторче подлежили на ремонт?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Ако помръдва, може да е корозирало или замърсено по лостовата система и машинката да няма сила да го мести. Ти разглоби ли кората и огледа ли какво става? Можеш да откачиш щангата от моторчето и да пробваш дали работи машинката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това моторче подлежили на ремонт?

 

Зависи какво му е повредено!Обикновено му заминават четките,но може проблема да е в някоя от намотките на роторчето. Иначе ако смениш четките има голяма вероятност да се оправи,но елементите са много малки и финни.Може да смениш и цялото моторче,продава се подобно във ВикиВат и струва  5лв.Правил съм няколко такива машинки,като вземам моторчето от Викиват,от него свалям четките(понеже досега не съм видял да се продават само четки)  и ги слагам ги на оригиналното.Работата е пипкава,както ти казах много са дребни елементите и трябва да се внимава :) Ако нямаш известен опит и сръчност,Най-лесно е да си потърсиш машинка втора употреба,мисля че от Прелюд 5 ген както и от някои Сивици са същите,но не съм напълно сигурен!Провери по парт номера и ще видиш на кои модели се монтира!

 

п.с. Свали бравата и огледай- може пък да има някакъв механичен проблем и механизма да се движи трудно,почисти,смажи!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах такъв проблем с централното,оказа се наводнена машинка на шофьорската врата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах същия проблем с шофьорската врата.При мен проблема се оказа в лостовата система и самата бравичка.Всичко се оправи след демонтиране на бравичката измиване с обезмаслител и после на водоструйката.паднаха много люспи нагар.После гресирах със силиконов спрей течна грез.До ден днешен си работи без проблем вече 3години

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за съветите. Днес не ми остана време да сваля кората и да огледам, но утре мисля да направя тази процедура. Дано се окаже по-малкото зло и да има механичен проблем :) След като проверя ще споделя резултата. Благодаря още веднъж.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги днес свалих кората, почистих и смазах лостовата система на машинката. Сега шофьорската врата се заключва, но не винаги. Явно моторчето е тръгнало и се затруднява да задвижи механизма. Кофтито е, че на моторчето ме пише нищо за да го поръчам от ВикиВат. Някой знае ли точния модел на моторчето и ако може един линк за да го поръчам. Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също не му знам модела, на външен вид е почити еднакво с оригиналното.Вземаш твоето и питаш в магазина и те ще ти го дадат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...