Jump to content
moondevil

ново crv 2014 дизел

Recommended Posts

Здравейте колеги от няколко месеца карам въпросния автомобил и съм изключително доволен само от скоро се появи неприятен шум в купето при подаване и отнемане на гаста в диапазона 1500 - 2000 оборота като най се чува на 1,2,3.Звукът наподобява между виене и "ууууу". При натиснат съединител пак го прави. Имам чувството че е от всмукателната система но не мога да го открия.Моля колеги които карат такъв автомобил да споделят как е при тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да отбележа само че се чува само в купето и при задържне на да речем 1600 оборота.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва някъв резонанс ли е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля че е нещо такова...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това "уууу" можеш ли да му пуснеш запис, че иначе си е гадаене... Ако го прави като е по-студена по-силно, това е от турбото и е нормално. Всички хондовски 2.2 дизели "вият" така, което не е индикация за проблем. 

 

ПП: Отговора ми предполага, че си с 2.2 дизел, а не с новия 1.6, за който нищо не знам - понеже нищо не си казал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да колгега 2.2 е извинявам се пробвах да го запиша но не се чува хубаво на клипа,може и малко да се вглабявам във шумовете. Но определено дочувам това уууу когато задържа педала на гаста от 1400/2000 оборота като на 1,2 при 1400 най го чувам.Или е някакъв резонанс или нещо всмукателната система нещо с въздуха.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Щом е 2014г.- значи е в гаранция.Какво казват във Бултрако,за това виене или бучене?И колега Veseliq - не всички 2,2 дизели на Хонда "вият" така!При мен,преди да сменя д.маховик и съединителя, се получаваше точно такъв резонанс и бучене, при същите обороти (1300-1800).След смяната, всичко се оправи - но не твърдя, че при колегата, е задължително това. Може нещо друго да прави този резонанс. Само за статистиката, от предишния приемник на Бултрако, знам за 2 нови СРВ-та (на по 30-40 х.км. 2013г.), че са им сменили гаранционо , целия комплект съединител.

Редактирано от Еmicha1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

казаха ми на 10к като отида ако не се е оправило ще я гледат. Това го чувам и гогато съм спрял на свободна давам газ пак се чува и не е постоянен. При натиснат съединител пак. Затова смятам че не е съединител и рем подобни дебели ремонти..., моля ако греша някой да ме поправи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моята е едва на 3000,може да и се намистат кокалите още :-)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И колега Veseliq - не всички 2,2 дизели на Хонда "вият" така!

 

Говоря за "виенето" или "свиренето" на турбото. Ако е нещо като резонанс, може би е друго.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе тя колата чисто нова /на 3000 км./, а ние къде задълбахме и какви предположения даваме  :) .

Ама ще ми е интересно, колегата да ни държи в течение и да каже какво са установили, евентуално.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ще ви държа задължително :-)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Турбото вие при пробив в интеркулер с-мaтa, но при тaя новa колa едвa ли е от товa...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви кажа вчера ходих за риба.. та по един черен път около километър два, само първа втора след което при тръгване наобратно вечего няма явно се е огризало. Така че колеги продължавам да се наслаждавам на колицата. Нямам идея какво беше но почти съм сигурен че беше турбото в ниски обороти. Благодаря на всички отзовали се които се опитаха гадайки да помогнат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...