Jump to content
sneakyz

Накладки

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Търсих тема за накладки, за да не пускам нова, но не видях такава която да е за Акорд 7. Извинявам се предварително, ако е трябвало да пиша в съществуваща тема за друга генерация.

 

По същество, на износване са ми предните накладки. Поради това имам няколко въпроса:

 

1. Accord 7 2.4 Executive няма електронен датчик за износване на накладки. Прав ли съм?

 

2. Останал съм с впечатление, че е най-добре да се вземат оригинални накладки. Така ли е? От къде бихте ми препоръчали да си ги купя и колко ще ми струват? В момента се намирам в Англия и ще съм тук още 2 седмици. Чух, че частите за Хонда тук са по-евтини отколкото в България. Ако е по-добре оттук да си ги взема моля някой който е купувал части от Англия да каже откъде и какви си е взел и дали е доволен.

 

 

Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега щом си в Англия ,вземи си брембо накладки и ще си доволен. Аз съм с такива поръчани през ибей и съм много доволен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Veseliq, благодаря за линка. Не успях да намеря онлайн каталози нито на Юби Ко нито на Бултрако, а не ми се звъни да ги питам за всякo нещо колко пари го продават. Какво бихте ми препоръчали да си взема откъм консумативи оттук от Англия (масла, филтри и т.н.)? Кои неща биха били по-скъпи в България?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с дискове Брембо, а накладките ми са Кашияма и засега съм изненадващо доволен.

 

Конкретно на втория въпрос - съвсем не е задължително да са оригинални, а хубави и подходящи. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така бях чел в няколко поста на хора, които пишат че слагали ама все скърцали. Тук в Англия оригиналните са 130лв: http://www.coxmotorparts.co.uk/genuine-honda-accord-tourer-front-brake-pads-diesel-petrol20032008-p-77.html

 

На Брембо в аутопауър са 65лв: http://www.autopower.bg/%D0%BD%D0%B0%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%BA%D0%B8-brembo-honda-accord-8-tourer-cm-2.4-cm2-p28036-g7179c1-i12750634.html#description

 

Оригинални в България не знам колко са. Не съм звънял да питам никъде. Ако някой има информация моля да сподели.

 

Поздрави :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако за скърцането имаш предвид Кашиямата, потвърждавам, но само като са студени и влажни. Скърцат само докато я изкарам от гаража и на първото кръстовище. После са си супер. Вече 10 000 км и не са мръднали, а като се заинтересувах от Акорд някъде бях чел, че особено на автоматиците, можело да се налага да правя спирачки на толкова. Това май се оказва глупост по принцип, без значение от вида на накладките и дисковете и това дали е с ръчни скорости или автоматик.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойте кашиями на 5 генерация и те не са мръднали ... вече 8ма година и емнайсе хиляди км (не се шегувам . най-малко 100к) . Със сигурноср диска се е изхабил повече от тях ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най хубавите накладки. Караш 100 хил. км. и имаш за още толкова. Мога да си представя как спират...

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....Със сигурноср диска се е изхабил повече от тях ...

 

Това доказва, колко са "хубави" :) .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С кашияма съм на срв-то, и за 20к са на половината. Диска ми не е мръднал,а смело твърдя че е в челните ми позиции от към спиране. Скърцане или свирене при мен няма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз други освен оргинални повече никога няма да си взема (то човек не е добре да се зарича .. но .. към момента ... за 100-200 лв. .... колкото е месечния разход за гориво .... няма да правя компромис ! )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм с кашияма на задните. За около 11К км. са изхабени около 50%. Дали това е нормално, някой проучвал ли е това? Дали след като са толкова здрави, дисковете не си заминават по-бързо?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сложих Кашияма на предните. Помня имаше един дъжд, който валя след като ги смених. След него свиреха ужасно първите 10-на минути. Ама това беше само един път, точно след дъжда. Иначе току що направих 2000км за няколко дни, ама пак присвирват при много леко натискане от време на време. Дисковете ми не бяха за смяна. Карах много леко първите 100-200км след смяна, направо си ги галех даже :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пиши и като започне да ти тресе волана ... (може ли такива работи, бе колега ? Колко пари даде за тая 7г. - една десятка сигурно, колко спести от кашиямите ? . горното не искам да те обидя  , ама защо трябва да се хвърляш в несигурното заради някакви 200 лв. при положение , че си дал една торба пари? Аз ти пожелвам да нямаш проблеми, но има немалко индикации, че понякога започват чудни приключения с цялата спирачна система и при 5та и при 6та генерациям, които лично аз свързвам с неоргиналните накладки, а други така и не могат да установят дали са дискове, маркучи , помпи и т.н. .много и безаварийни

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@cK1

 

Колега не съм за 200лв ама то да не са само накладките в един автомобил :) Със сигурност има неща които трябва да се вземат само оригинални (като горивен и маслен филтър например), но не е задължително да се хвърляш за всяко нещо на оригинал.

 

1-во Кашияма за японски, не е като да са някви долнопробни китайчета. 2-ро тук във форума има доста хора, които са се похвалили от тях. и 3-то освен минималното свирене, което пак казвам се случва рядко и при много леко натискане, колата си спира перфектно и от 140 и от 50 :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...