Jump to content
tihomirone

Как да повдигна късите светлини нагоре

Recommended Posts

Здравейте. Карам Honda Accord 2003-та 2л бензин седан. От известно време ме тормози, че късите светлини бият малко по-ниско от това, което ми се иска и нямам добра видимост. Бях чел, че това може да се регулира с отверка, но бях в един сервиз (по други задачи) и човекът не успя да намери откъде се регулират. Имам регулация от купето (долу вляво на волана), където е сложена на 0, което е максимално високо. Чудя се и за халогени. Какво мислите по двата въпроса ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за регулиранито с отвертката се намира някъде на машинките за повдигане на светлините на фара отзад и отгоре,поне на сивика е така. Халогените са супер,но са забранени без де е лошо времето.При това дават светлина повече в страни,не напред.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

едно странно пишле се върти, и аз докато го открия бая зор видях понеже не ми изглеждаше да се върти.Даже се върти и на ръка а не с отверка.Обаче сега няма как да обясня къде е, но после ще гледам да снимамби да покажа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я вижте дали не е това:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно там дето мушна първия път отверката назад стърчи едно тънко и късо пъпче, той се върти но иска да се стисне яко с пръсти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 лева струва настройването на светлините в сервиз. Може да ги помолиш да ти ги вдигнат ,но имай и предвид насрещния водач.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 В другата тема за ксеноните го казах и аз. Не съветвам никой да си ги регулира фаровете сам (на стена; на вратата на гаража...) Личното ми наблюдение е че в повечето случаи не става по-добре, но определено пречи на насрещните. Всеки един пункт за ГТП притежава стенд за фарове, калибровката му е така направена, че прави фаровете оптимални и не пречат на останалите.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок, благодаря на всички. Ксеноните отпадат. За врътката на фаровете ще видя като имам малко повече време. Съгласен съм с вас, че пречат на другите шофьори, не че някой се съобразява с мен. Всички карат с по-високи фарове от моите и ми пречат. А някои карат на откровени дълги.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В СБА Младост миналата година ми ги регулираха за 10лв. От дупките и от не знам какво още паднаха доста надолу та ще ходя пак да ги регулират.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...