Jump to content
Sign in to follow this  
moondevil

Масло ск-на кутия

Recommended Posts

Кошеги кажете какво масло да сложа ма колата от подписа ми? Говоря за скоростна кутия, поради факта чезабравих какво е това обслужване освен смяна двг. масло и филтри., рещих да го смена та жената да си я кара още дълго време и да не ми бара новото cr-v. Та посъветвате юе каква марка масло да сложа и какъв вискозитет? Благодаря..

Оригинално масло за скорости MTF на Хонда,за хонди след 1995г.,по предписание. Казват ,че можело и моторно10w40. Въпрос на избор.

а от къде мога да го закупя.

От Бултрако може да се закупи Honda MTF. Вече е въпрос на избор дали от Бултрако София или Стара Загора. Скоро поръчвахме на един колега MTF от Бултрако Стара Загора.

П.П. Колега, виждам, че си от Ямбол, ако искаш пиши едно Л.С. да направим една среща и да се запознаем. :)

Знам че сега много хора ще скочите, ама точно от ОЕМ маслото аз пък изобщо не съм доволен, особено на студено. По кофти ми влизат предавките от колкото със предишното и даже обмислям да го изхвърля (въпреки че е само на 10-на хиляди) и пак да си сипа друго. Дали някой друг ще си признае за този феномен? Щото не съм само аз на това мнение.

Колега, говоря за масло от Бултрако (по важното от надписа на бутилката е съдържанието и)

Пак казавам че и на приятел с акорд има такива симптоми, а и не само

Ще си мина пак на това с което съм си бил и преди, нямам намерение да си чупя синхроните

май по добре да не го барам :)

Ще си мина пак на това с което съм си бил и преди, нямам намерение да си чупя синхроните

Дай жокер де :yes: ? Там от където си вземам масло не предлагат за Хонда. И понеже нямам време да обикалям си мислех си да налея пълна синтетика, като на мотора.  

Не казвам, че маслото от Бултрако е менте, просто не съм доволен от него. На сивика си наливах 10w40 и си бях доволен, като същият е вече 4 години в приятел и преди 3 при мен. На ЦРВ-то бях с друго ( не двигателно), не мога да кажа какво, да не става реклама. Не карам никой да следва моя пример, само изказвам мнение. Ако някой толкова се интересува на Л.С.  :)

Torco RTF > Torco MTF > Honda MTF 

За ежедневки и Honda MTF е достатъчно

• Upvote 2

Не съм сигурен дали пълна синтетика, особено моторно в трансмисията е ОК. Какъв визкозитет ще сложиш?Ако мислите, че Хонда MTF в БГ е менте, защо не си поръчате същото от чужбина?

Ами 10W40, но пълна синтетика. Не мисля, че MTF е менте, но когато работят магазините, работя и аз. А в близост до работното ми място не предлагат такова. Както и да е, ще ги наредя някак работите. Не ми е спешно.

Тино продава наливен MTF от 20л туби ;)