Jump to content
New Folder

Странно виене на Акорд 8, бензин 2.0

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

от скоро време карам Акорд 8 генерация, 2008 г бензин. Когато е на скорост (2-ра/3-та/4-та) и над 1500 оборота се чува не много силно виене/свирене в купето, което е дразнещо :). Ходил съм в Бултрако София и още два сервиза за хонди, но никой не успя да каже от какво е. Някой може ли да помогне и да даде съвет или насока за справяне с проблема? Преди месец съм сменил на 115 хил км пистов ремък и свещи така че не е от този ремък.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да го запишеш, да не е от турбото, макар че от много ниски обороти почва. Аз утре сутринта като е студена моята ще изскоча също с въпрос и видео/аудио за много странен шум след като я запаля. Мислех че е заради пробита изпускателна тръба, но се оказа че не е от това.

  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кво турбо бе пич, човека кара бензинов акорд. Четете преди да пишете, имам чувството че масово в тоя форум гледате да дадете просто някакво мнение или да цъкате безразборно плюсове и минуси, без реално да четете за проблема на човек и да вниквате в същината на въпросите и казусите.

 

Към човека създал темата - преди да смениш пистовия ремък имаше ли го този шум или след смяната се появи ? Ролките на алтернатор, компресор на климатик, хидравликата.... гледахте ли ги, да не са износени ? Водна помпа гледали ли сте (възможно е и тя да издава подобни звуци в ниски обороти, един вид като резонанс....но е малко вероятно) ?

Редактирано от Turios
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха верно :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си как са ти гумите,за 8-ма трябва да се въртят ,поне в испанския форум има много 8 -мици и доста се оплакват че се прецакват задните гуми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

- Проблема го има само когато е на скорост, когато освободя от скорост виенето спира, което ме кара да смятам че няма как да е от гумите.

 

- Преди да сменя пистовия ремък пак го имаше, даже го смених с 5к км по-рано по съвет на сервиза защото никой нямаше идея от какво е и да пробваме поне като му е наближило времето за смяна.

 

- не казаха какво са проверили (за 20 минути преглед...) но казаха че имало леко протекъл семеринг и в рейката също имало лек теч та след време и за нея трябва да се мисли решение най-вероятно рециклиране...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А като натиснеш съединителя изчезва ли виенето или променя ли се звука.Може да е диференциал,аксиален лагер на съединителя и/или някойот валовете в скоросатната  кутия.На задна има ли го това или на 1-ва?

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А като натиснеш съединителя изчезва ли виенето или променя ли се звука.Може да е диференциал,аксиален лагер на съединителя и/или някойот валовете в скоросатната  кутия.На задна има ли го това или на 1-ва?

 

Здравей SpliFF, сори за закъснелия отговор, ето обобщено това за което питаше:

 

- Проблема го има само когато е на скорост
- Когато натисна съединителя след като е била на скорост, виенето се усеща как спира бързо (секунда) но не веднага
- Сменен пистов ремък, виеше преди и след смяната
- На първа и задна немога да преценя дали го има защото тогава двигателя го заглушава

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато колата е със запален двигател и в покой(изключена от скорост) има ли го това виене и има ли разлика в звука когато натискаш и пускаш съединителя докато колата стои на място.Макар ,че казваш звука го има само когато е на скорост,остава вариант за скоростна кутия или диференциал.Ако това виене го има само на някой скорости примерно 2,3,4 остава вариант скоростна кутия.А гледал ли си дали изобщо има масло в скоростната кутия?Смени маслото на скоростната кутия с подходящо такова.Лесно ли влизат скоростите?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато колата е със запален двигател и в покой(изключена от скорост) има ли го това виене и има ли разлика в звука когато натискаш и пускаш съединителя докато колата стои на място.Макар ,че казваш звука го има само когато е на скорост,остава вариант за скоростна кутия или диференциал.Ако това виене го има само на някой скорости примерно 2,3,4 остава вариант скоростна кутия.А гледал ли си дали изобщо има масло в скоростната кутия?Смени маслото на скоростната кутия с подходящо такова.Лесно ли влизат скоростите?

 

Маслото на скоростната кутия е сменено и преди и след смяната виенето си е едно и също. Скоростите влизат лесно. Напълно ли отпада варианта със аксиален лагер? Ако е скоростна кутия какво трябва да се ремонтира в нея?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам и следния въпрос: след изследване на този проблем и по други форуми някой дават съвет че виенето при отпуснат педал може да е в лагера на първичния вал на скоростната кутия който спирал въртенето си при настискане на съединителя. Възможно ли е това? Ако се отвори скоростната кутия може ли видимо да се определи дали са лагерите или други проблеми?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега, пак не става ясно на място на свободна предавка като даваш газ чува ли се звука? Пишеш че само като е на скорост което означава че го чуваш само в движение на колата. Лагерите на първичния вал се чуват и на място на свободна с пуснат съединител, като го натиснеш пак докато си на свободна и спира. Отвори си прозорците и натискай и пускай съединителя с работещ двигател и се ослушвай.

Редактирано от HondaExplorer

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

на свободна предавка спрял като давам газ се чува но много по-леко. Също така когато е студена почти не се чува. Май всичко клони към лагера на първични вал нали?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, пак не става ясно на място на свободна предавка като даваш газ чува ли се звука? Пишеш че само като е на скорост което означава че го чуваш само в движение на колата. Лагерите на първичния вал се чуват и на място на свободна с пуснат съединител, като го натиснеш пак докато си на свободна и спира. Отвори си прозорците и натискай и пускай съединителя с работещ двигател и се ослушвай.

 

Задължително ли трябва да се усеща разлика когато натискам съединителя и го отпускам когато съм спрял на ръчна ако е от лагера на вала? Защото не се усеща разлика като натискам и даже виенето е едва доловимо. Когато съм в движение се чува дразнещо но не силно и според мен сигурно този лагер е в някаква начална фаза на скапване и когато съм спрял и няма натоварване не вие?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...