Jump to content
батката

Помагайте, за избор на двигателно масло

Recommended Posts

Здравейте колеги от скоро взех хонда црв2 -2005г -2.2 дсти- 140кс. и се чудя какво масло да и сменя на двигателя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само: HFE-C2 - 0W30 и при възможност на HONDA.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Едни и същи теми, отново и отново......  :offtopic:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз пусках подобна тема преди време, но в крайна сметка както излиза се полза 0W30, пълна синтетика, независимо от марката. Аз лично сипах 5W40 Репсол. За сега не виждам разлика с другото, което беше 5W30, на тойота. Всеки сам решава. Живи и здрави на следващата смяна може и аз да сложа 0W30. Важното е да се сменява маслото навреме, даже и преди препоръчителния интервал при възможност.

Ето линк към темата: http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=95070&hl=

Редактирано от cucy
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На х-рв от три години слагам ENEOS 10W40. Нямям забележки. С туба от 4 литра изминавам 13 - 15 хиляди километра. По моите представи маслото след този пробег запазва добър вискозитет.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, след консултация със сервиза на ХОНДА ме посъветваха да сложа 5W30 за да нямам проблем с обтегача на веригата и самата верига на двигателя. ЦРВ -то е на 160 000км. и е с 5W30 на ТОТАЛ и след смяната е вече на 3000км и до сега няма никакви проблеми и най-важното е че не гори масло. Успех 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Кофти производител като да го купиш от БГ (иначе разбира се че да), за вискозитета пак не е правилното, абе карай и да те слуша колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...