Jump to content
5 GTT

Имам бърз въпрос...посока гайка колянов вал

Recommended Posts

В коя посока се развива гайката на коляновия вал на Хр-в ?! Така е стегната, че вече се съмняваме да не е в обратна посока.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В аутодата не пише ли или в упътването ? И моята беше стегната чак се счупи камъка с който трябваше да се развие.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Болта вече е развит. Посоката е нормална, но голям напън беше. Много беше стегнато. Проблема е решен!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На сивика за да я развия счупих едно удължение, верно беше ментак после сложих хубаво и с тръба метър и половина напъвах, тва е нечовешко стягане е баси, голем зор докато я развия, моята на ЦРВ-то не беше така стегната. После си ги стягам с дино ключ и с 10 нютона по малко че да си ги развивам по лесно след това :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не знам, но да споделя все пак. Приказките и оня мит, че се самонатягали клапаните на Хонда не се доказаха при мене. Клапаните бяха много хлабави, въпреки че по шума на двигателя не се усещаше. Ремъка се оказа оригиналния и пише Хонда произведено в Япония, от както съм я взел имам към 20000км. пробег на газ и не се знае кога последно са регулирани. Би трябвало да са се натегнали, както чета тук-там, а не са... Интересното е, че ремъка няма никакви видими следи от износване и изглежда много добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мхъм моите бяха като нови като сменях ремъка,а тва беше преди двайсетина хиляди километра.И моя беше оригинален японски.Италяснките мърлячи нищо не сменят...Пълни олигофрени.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам как ги стягате тези ролки, гайки ,но само ще кажа не я стегнах на колкото кг пише и 2-3 пъти до 7500 оборота .. и после Я гоних по една пешеходна пътека ... изкарах голям късмет. ! ЗАТОВа на колко пише и отгоре ;).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...