Jump to content
Благовест Калински

B20A7 в сивик 5-та?

Recommended Posts

Здравейте, питането ми е за Б20а7 , дали лесно се сади в сивик 5-та т.е. мога ли да използвам тампоните на мотора от ВТИ 1,6???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено ще е трудно.Няма тампони които да станат болт он за този двигател.Скоростите са на жила,което също е приключение.С какви полуоски ще го сглобиш?Според мен си потърси друг двигател.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия отговор. Ще те послушам. Изпада ми и едно D16Y8 ама няма делко и не смея да го купувам на сляпо. Някой може ли да помогне , колкото за пробата... ще взема семеринг и о-пръстен за делкото за да няма проблем с теч колегата , който се навие да помогне...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От D15B7 мисля, че ще стане

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да се преправи за да стане!  http://civic-eg.com/viewtopic.php?p=223990

Редактирано от Izverg
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Делко за пробата намерих . Благодаря на колегата за подкрепата! А как се случват нещата с D16Y8 в сивик 5-та?? Мисля че с инсталацията ще има драми големи ... или не?!??

Редактирано от Благовест_D16

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Окачването на мотора е като на Д серия,всичко е болт он,за инсталацията също с изключение дали предния мотор е бил с Vtec 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти Nile. Днес отидох на място и се оказа че двигателя на англичанката е D16Y2,  а аз се бях появил там с D16Y8 и делата са с различни букси .... Има ли някой навит да помогне да запалим тази Y2-ка че да знам какво ще купувам и дали да купувам всъщност? Също така , някой запознат да даде по-подробно инфо за този мотор. В нета намерих само че , е като Y8, но за английския пазар...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става, не е лесно и не можеш да ползваш тампони от ВТИ. Тампоните се правят, полуоските не съм сигурен дали стават прътите точно. Може да дойдат малко по-дълги и да се наложи преправяне. Минаването към жила на скоростите е като при всеки друг такъв суап-нищо особено. Правени са и 6та ген с такъв мотор. Жалкото е, че няма много инфо из нетЯ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...