Jump to content
Sign in to follow this  
insight

Honda Insight 2

Recommended Posts

Здравейте колеги.

От днес съм собственик на Honda Insight 2 и искам да разбера какво трябва да знам за нея. 

Говоря като подръжка, първо обслужване и слаби места. 

Ще съм Ви много благодарен ако някой има информация и я сподели.

Иначе колата е 2009 г. 1.3 88 к.с.

• Upvote 1

Да ти е честита ще се радвам да споделяш мнение за модела защото не знам друг да кара Honda Insight 2 от форума.Аз също съм се насочил като следваща кола да е хибрид  може и Сивик но докато върви Акорда ще си го карам за това събирам мнения. :plane:

За сега 

първо обслужване 

масло дв 140 лв масло ск 160 лв. филтри 49 лв. няма ремък а верига

• Upvote 1

Хасковската ли взе?Извинявай за офтопика.

Не. От Сливен, нов внос. 

Колко ли издържат батериите и как мога да разбера в какво състояние са в момента.

8 години толкова прочетох но може да карат много повече ако всичко е наред

Проблема е че има само 1 ключ.

Мога ли да взема ключ от друга като сменя заготовката и го програмирам за тази?

Само да се похваля и аз се сдобих със същата Honda Insight 2010 с Навигация и всички екстри за модела.

Мога да добавя, че успях да подкарам картата на България, в момента търся нов Firmware за навигацията, защото разбрах че е възможно да се подкара телевизия на нея. Като открия софтуера, ще ви дам линк, ако изобщо има такъв firmware :)

Отделно смених масло и филтри в Бултрако за 336 лв. проучих въпроса там с оригинална камера за задно виждане струва - 993 лв.  + Батериите имат гаранция 8 години уж важи в Бултрако, но не вярвам ... :D

Поздрави,

• Upvote 1

И аз движа такава от Август 2014 г. и засега нямам забележки с изключение на Диска за Източна Европа. (в.3.80),

дава ми "Грешка в четенето на диска и да се свържа с диларите на Хонда" ..... Удоволствието е оригинален диск за около 400 лв. (Така ми казаха от Ботевградско шосе)

Разхода на гориво при моето каране (от 100 до 140...., но не повече от заводското ограничение) е между 5 и 6 л/100км.

Здравейте, ползвам темата на колегата,

извинявам се.

Имам възможност да взема такава Хонда, но се чудя.

Моля за мнения от вас, щом я карате(ако може обективни, не моето е най хубаво)

1. Направи ми впечатление, че CVT кутията е АБСОЛЮТНО неадекватна. Натискаш газта, бучи/ръмжи и не върви изобщо... Слагаш ръчен режим, тръгваш да сменяш, не иска да сменя, докато не отпуснеш газта.

2. Отзад седалките са АДСКИ неудобни и е нисък тавана, предните също не блестят изобщо с някакво удобство.

3. Като цяло ми прави впечатление, че материалите в купето са много зле, както и обезшумяването - наблюдавате и такова нещо и вие(въпреки, че е субективно)

Благодаря предварителною !

Консидерирам закупуването на нова Хонда, затова питам.

Като цяло, дилемата е между Инсайт и Джаз . Прави ми впечатление, че материалите в Джаз са доста по добри от Инсайт. За съжаление и двете са с ЦВТ кутия... не зная по принцип ли е така неадекватна  :punch: ...

Като добавим, че икономията НЕ Е кой знае каква, около 2 литра градско, мисля си, дали не се обезмисля Хибрида при това положение, освен, че ЦВТ-то е много бъгаво и материалите са доста зле като цяло...

Единствения плюс е че Инсайта е на 29К РЕАЛНИ километра , и толкова.

Джаза ще е закупен от чужбина от частник, с пробег до 80К км, ако може и по-малко :)

Здравейте, изкушавам се да притежавам нещо такова:https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11515855841319488&slink=6228u5 . Заглеждах и Civic седан хибрид, както и Prius. Моля, ако някой има впечатления да сподели. :) 

Моя позната има такава,супер е колата.Грабвай !!!

Здравейте и аз закупих за жена ми Honda insight 2010.  Взех я от Сливен. Но нямам никаква идея каква е колата. Аз карам американци. Сега ще я обслужа разбира се ще и сменя масла на дв на скорости филтри, но как да свържа телефона към колата, как да разбера на какво дередже са батериите, стелки немога да намеря да си купя универсални или има стелки които пасват от друг модел на хонда. Карах я със 160 с 3000оборота което е много добре. Няма мощност но тя не е е и такава кола. Не тресе. Единствено е шумна трябва да пооправя уплатненията на вратите и има едно придърпване при потегляне. Ако имате впечатления споделете. Благодаря. 

• Like 1