Jump to content
nanizealot

Масло или Сегменти :Мнение

Recommended Posts

здтавейте колеги пиша отностно маслото и по точно разхода на масло на Д14а4 така .. когато  взех колата  преди година+ ,смених маслото с 5в40 на тотал  за 10 000 км. съм доля 400-500 грама макс .Когато трябваше да сменя за 2-ри път е оставих в един сервиз като смяната бе направена с 10в40 на ГМ някакво си - по препоръка на сервиза ,доверих се ,но разхода скочиии за 10 000 км. 1 литър ,Днес направих 3 -та смяна с масло 10в40 ЕРол препоръча ми го приятел .Какво ви е мнението за написаното до тук ,според мен сигменти ??? Мисля да изчакам как ще е с това масло и да преценя . И да допълня колата не ПУШИ !!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1л. на 10 000км е добре колега. Не бързай със заключенията ами покарай да кажем 4-5 хиляди км. със сегашното масло и виж колко е изгорила. Моята кола гореше 1 литър на 300 километра и сменях сегменти гумички и шлайф. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво ви е мнението за написаното до тук , ???

От написаното до тук се разбира, че си карал все с масла ментета .. :)

Нито Тотала е нещо особено, нито това Опелското . Виж и с Ерола как ще е разхода, нищо чудно да дойде по малък :D  и на следващата смяна пробвай с Мотул, Репсол, Кома, ама от официален вносител, тогава може и да се окаже, че колата изобщо не го бара .

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мотул ,но 5W40 моята работа беше същата преди време и сега с този Мотул 5W40 съм доволен ,но с 5W40,а с 10W40 Мотул беше много зле положението.Просто пълната синтетика както ,я водят Мотул макар,че тя не е, е по устойчива заради по сериозните си добавки и държи повече време маслото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси момчета за отговорите ,карам с това 5000 км, ако не съм доволен сменяма с 5/40 !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имай в предвид какъв ти е стила на шофиране, има ли високи обороти ще харчи масло.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стила ми е Стил пенсия :) ,макс обороти 3000 ,колата е с газ инж. и е за всеки ден .Предимно за жената е взета . Предишната беше ВтИ 5 хеч , маслото и беше 5/50 мобил от германия закупен ,нямах никакви проблеми с горене на масло , а редовно ядеше бой :) .Сега съм на тема Субару и Хонда за втора кола ,но това е др. тема да не изпадам в подробности .

Редактирано от nanizealot

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Масло или сегменти? - масло. Тоя GM който си дал за пример е пробван поради липса на друго в регион, в който ми потрябва спешно някакво масло и нямаше друго. Заминава малко по-бавно от бензина :) :) :) Слагай подходящо масло и няма да имаш проблеми. Отделно и разхода ти за този пробег с това неподходящо масло е в норми, понеже колата се е карала кротко :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така минах 5000 км. и съм долял към 100-150 грама .С това масло разхода е по малък

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бързай със заключенията. Повечето масла до 5к държат и после почват да свършват бързо. Колегите са прави,тия масла не са добре в БГ.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така минах 5000 км. и съм долял към 100-150 грама .С това масло разхода е по малък

Брейййй, какъв пророк съм се оказал в първия си пост . :D

Другия път като сменяш маслото, ако попаднеш на още по световно неизвестна марка,  но с един единствен официален вносител за БГ, може и да забравиш като мен, що е то доливане на масло . :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Motul от каде да взема?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От общите поръчки от чужбина които организират колегите!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не отварям друга тема ще питам тук , днес стана нещо странно с спирачките на хондето ,педала стана по твърд и спира по мудно ,но и дърпа в ляво след малко каране проблема изчезва .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес мисля ,че разбрах каде е проблема дясния диск е спукан

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...