Jump to content
red_fire

здравейте нов съм... купих црв 2000г

Recommended Posts

Преди да сменя моите тампони, колата действително беше нестабилна и тропаше доста отзад. Иначе аз ги взех по 38 лв. от Хонда Варна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес си купих подлакътник от ситроен хм 96 год.и утре ще го сложа с снимки и пояснение как. Пасва доста добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето подлакътника от ситроен хм..доста широк и сравнително дълъг,същевременно дълбок...имал съм 2 други подлакътници от тези по авто аксесоарите но не стават,чупят се огъват се...затова реших да си сложа такъв. Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

по късно снимки как ще стане в колата.

мисля да го сложа директно върху поставката за  чашите като оставя предната свободна а леко го изтегля назад (той е достатъчно дълъг и широк)...това е ...започвамммм...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

раз..два...три...подлакътника покажи  :punk: .захванах го само с 3 самонарезни рапиди.(затова снимки няма,нищо сложно не е)

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

 това е доволен съм.монтирах го леко по към мен за да ми е удобно,макар че може и пасажера да си сложи ръката. ръчната се вдига лесно.има място за чаша,но не и за шише..колана се слага както преди,скоростите влизат перфектно.само дето дупнах леко конзолката не е болка за умиране....сега очаквам критики,мнения,и коледните празници  :santa:

Редактирано от red_fire

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво да коментирам, каква критика и  мнение да дам - предпочитам да замълча......

Важното е, на теб да ти харесва и да сме живи и здрави най-вече  :)  :beer: .

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така е....някой колега от София..да е слагам халогени,и да помогне за монтажа на едни такива на моята кола...ако има някой желаещ да помогне да пише...от мен бира и кебабчета...хахааха

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ся кво стана с масичката от долу? вече е неизползваема а и неможе да се сгъне, при мен това място е важно там е пътеката между предните и задните седалки, като се сбият децата от зад жената сваля масичката и минава от там за да отиде от зад да въдвори ред :) Иначе там стоя сокове на децата, солети и кво ли не :) общо взето много полезен атрибут ама ще трябва да ти се народят деца тогава ще разбереш за какво още служи масичката :)

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на масичката има място да си сложиш нещо...жертвах разстояние от втората поставка за чаша до малко след прагчето на масичката.вижте снимка 2 и 6.

според мен стана добре също така е много ама много удобно. на височина е колкото ръкохватката на  вратата на която се опирам,не ми пречи на скоростите. даже пасажера си подпира ръчицата без проблем. аз съм доволен като за човек свикнал с подлакътник.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си, важното е ти да си доволен.

Уважавам старанието ти, и вложения труд, да си създадеш комфорт.

Въпросът, че и аз не бих го направил по този начин е друга тема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес с много желание си смених стария касетофон,с ново цд от црв 2-ра ген.взето от колега от форума.горе долу стана лесно.сложин и усилвател на фабричната антена.Сега най важното. ..взех си халогенните и утре месля да ги слагам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги днес си намерих и пръскалките за предната броня.който мият фаровете,имам питане!?

как се се свързват ? директно за казанчето на течността на чистачките...трябва ли допълнително ток.. има ли нещо по особено? помолих да получа и маркучетата от тях!

търсих в търсачката нищо не открих. моля някой с по-компетентен,или някой слагал такива пръскалки да помогне с инфо!!!

Редактирано от red_fire

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За пръскалките на фаровете ти трябва и помпа. В момента имаш 2 помпи на казанчето за стъкломиещото - една за предното и една за задното стъкло. За фаровете трябва да монтираш трета помпа на казанчето.

Като гледам на снимките, ти имаш капачета там, където трябва да са пръскалките на фаровете. Това може би означава, че имаш и инсталация за пръскалки. Дали имаш трета помпа, реле, предпазители нямам идея.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз дори имам следи от пръскалки...където са седели...но са махнати поради незнайна причина? затова първо реших да си взема само тях?

ако погледна в казанчето ще видя ли това моторче,и изобщо как да разбера къде е то? къде да търся инстанацията?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за спама, ама между  снимките с  подлакътника, тази снимка с каруцата и дамата, какво трябва да значи....???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам за каква снимка става на въпрос...качил съм 6 снимки само.друг да вижда снимка с каруца?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги днес си намерих и пръскалките за предната броня.който мият фаровете,имам питане!?......

 

Това е най-глупавата екстра, която въобще не върши работа и е напълно излишно да се вкарваш във филми.

Да не ти казвам, колко бързо свършва течността, а и зимата на тези рогца винаги се задържа сняг и лед.

Всеки път се заричам на моята да и дръпна кабелчето, ама все ме домързява - обаче и това ще стане някой ден.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъпо са направени на хонда ;) На другите коли са скрити в бронята и от налягането изкачат. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги...не ми светят копчетата на парното,климатика и за топло студено,и къде да духа?при смяната на касетофона с цд разглобих и врътките и проверих крушките.видяха ми се здрави....има ли вероятност да ми липсва бушон?

 

ето снимка на Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е нямаш ли капак да видиш ? Или виж в упътването.Пък може да са изгорели :( 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на капака видях че липсват от втория ред  2 бр.номер 18 и 20...номер 20 е за халогени .ама 18-ката не знам какво е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как да разбера дали имам пусната инсталация на колата за халогени.за да сложа халогените и пръскалките задължително ли да махна предната броня!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да предната броня се маха, относно инсталацията едва ли имаш такава, защото аз нямах.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то аз и пръскалки сега нямам,но съм имал...имам маркучи и всичко....за халогените имам копче.фейслифт ми е колата...не знам?

чудя се ако извадя копчето за халогени и то е включено и има кабели пуснати на доло...значи съм окабелен. ако не по схема която съм извадил от форума.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и моята е фейслифта, къде ти е копчето за халогените?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мне с това копче се включва задния ляв фар за мъгла, който е долу на бронята

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оо да сега видях и разбрах...фабричното копче седи над реглажа на фаровете...а това което си мислех аз е за задната светлина . прав съм нали?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ти каде си сложи копче....аз май нямам място?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

но на мене към него ми вързаха халогените, защото нямах място за друго копче и не ми се правеха цигански изпълнения и им монтираха допълнително реле.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

към копчето за за задната светлина така ли?  ясно..разбрах..мисля че ще се справя......освен кабели,реле и халогените,и едно бушонче друго маи не ми трябва?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мне друго не ти трябва връзва се към копчето за задната светлина, лошото е, че халогените може да ги пуснеш само когато пуснеш фаровете, не можеш само тях да включиш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес сложих пръскалките..ето как станаха..Публикувано изображение

Публикувано изображение

пробвах и халогените дали пасват! застават перфектно..но не ги сложих щото много студ,пък и нямах много време.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето цените на тампоните които трябва да сменя!

питането ми е:кой мога да заместя с алтернативи,и кой да са оригинални.моля колеги който са сменяли да ме насочат към марка или дори магазин?засега разбрах за HAB-022 че е добре да са ориг. а другите?

Публикувано изображение

 дано не се окаже че този скъпия от 247 лв трябва да е оригинал.

Редактирано от red_fire

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не е тампон, т.е. не носещ тампон. Успокоител на вибрации е. Аз карах 3 г. без него и вибрации не съм усетил.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

днес монтирах халогените..ето как станаха...от процеса на свързване не съм снимал щото ми беше студено и бях сам и се измъчих яко...тези дни ще ги пускам щото релето ми беше прецакано и не ми светнаха..сега съм изолирал кабелите и обувките до взимането на релето. тези дни ако не е много студено.

 най хитрото нещо което направих и се сетих сам беше разстоянието  от 1 см. около халогените да запълня със изолация за ппр тръби( вижда се на снимките сивото около халогените...стана много добре а самата изолация залепих с двойно лепеща лепенка.така не слиза мърсутия, и влага и боклуци.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нали знаеш , че това не са оригиналните халогени за модела?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я кажи от къде ги взе и колко жълтици,че моя единия е без стъкло и не свети та да си ги сменя :D 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

парушев--знам естествено... за истинските ми искаха по-140-155 за комплект което няма как да стане.

а тези ги взех от един магазин за авто части с крушките за 60лв. четох темите и тук и в офф-а,тези светят по-добре според мен..мой съсед има оригинални светят много зле.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мислите че сме се успали?!“!“..нееее.....работим доста но и с колата се занимаваме..ето две готина снимки от тези дни....

Публикувано изображение

Публикувано изображение

п.п има подобрения по-колата на ще покажа всичко на куп!!!

Редактирано от red_fire

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте отново колеги..малко позанимарихме темите ама с това време и тази криза е така :)

сега аз лично започвам леко по-леко да оправям визията на хонди :)

слагам снимка на визията с маската. а сега съм замислил за следваща стъпка-затъмняване на задните стъкла+лента за преден прозорец,плазмено осветление за скоростомер,и уредите,тъмно фолио за стопове,пръскане на вежди и външни пластмаси по купето с бъмпер пейт,и най-важното поне за мен...преден нож за бронята.

(всички който харесат маската и искат такава нека пишат на лично) http://prikachi.com/images.php?images/881/8028881Q.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/882/8028882Z.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/884/8028884L.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/886/8028886X.jpg

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...