Jump to content
stm

Как се сваля казанчето за чистачките при CR-V 2 ?Подсигуряване на капака на рез. гума ?И други въпроси ...

Recommended Posts

И така по стечение на обстоятелствата вече съм с CR-V 2 , 2002 г , бензин , автоматик   и имам куп въпроси ....

 

1. Наливах си течност за чистачки и както си наливах по едно време шурна (не е от самото начало което ме навежда на мисълта че или ръбата е извадена или е спукано в горната част ).Интересува ме как се свала това казанче ? Целия калник ли трябва да сваля или от подкалника се стига до него ?Пръскалките и на предното и на задното стъкло си работят явно проблема е в казанчето ....Някакво схема или обяснение да дадете ?

 

2.Капака на резерванат гума - пластмасов такъв - виждам около него само някакъв зип за разкопчаване и се маха. Някои измислил ли е начин да се подсигури (заключи )по някакъв начин този капак ?Примерно при Рав 4 този капак може да се савали само когато багажната врата е отворена - тук ми се струва че вски които реши може да си го разкопчае и да си го вземе.....

 

3.Какъв е размера на резбата на гайките на джантите М12х1,5 ли е ?

 

4.Решил съм да слагам заден парктроник -има ли масто за датчиците между задната броня и металната и основа ,трябва ли да се сваля броята и колко дачика може да се разположат нормално на бронята 3 или 4 броя ?Имам притеснения че заради този капак на резервната гума трябва да монтирам само 3 датчика .Накакви снимки на вече монтирани такива

 

5.Колко дренажни (отводнителни ) канала има шибедаха ?При отворен люк виждам два в двата предни ъгъла и единият задържа вода - с въздух(компресор ) или с някакъв тънък кабел да се опитам да го отпуша - самата тръбичка метална ли е или е маркуч? Питам това защото имам влага в краката на водача(от големите дъждове миналата събота и неделя бях постоянно на път ) и се чудя къде можа де е причината  ???Или да има запушен дренаж в калника ? Това под кората на чистачките ли трябва да се провери ?

 

Сигурно ще имам и още доста въпросии ,но засега ще съм благодарена за съвети по тези

 

Благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, и добре дошъл в клуба. Аз мога да ти кажа, как съм си решил проблема с резервната гума. По принцип не е най-доброто, но все пак е нещо. Долу където се събират двата ципа, съм прокарал през тях едно малко катинарче, от най-малките, тези за куфарите за багаж. Не, че не може с поглед да се отключи, но все пак ще забави някой поне малко.

Лек ден и успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По първия въпрос:

Свали гумата, след това пластмасовия подкалник и ще видиш казанчето и връзките.

Наливаш вода и гледаш откъде тече /ако успееш да видиш/, иначе как се сваля - не знам, но ето ти една подробна схема:

 

post-20738-0-54948200-1414767306_thumb.jpg

 

 

 

Редактирано от Еmicha1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4.Решил съм да слагам заден парктроник -има ли масто за датчиците между задната броня и металната и основа ,трябва ли да се сваля броята и колко дачика може да се разположат нормално на бронята 3 или 4 броя ?Имам притеснения че заради този капак на резервната гума трябва да монтирам само 3 датчика .Накакви снимки на вече монтирани такива.

Аз слагах преди няколко дни и место има за датчиците. Може без да се сваля бронята ако имаш канал или подемник. Притесненията ти относно датчика под резервната гума са основателни. При мен ги сложихме ма едно ниво и хваща гумата и този датчик е изключен. Може да го сложи по надолу на черната пластмаса ако не те притеснява от естетическа гледна точка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера успях да загубя само един цял ден да се занимавам с това казанче...

 

Казанчето НЕ МОЖЕ да се извади без да се свали калник -основното тяло  се издърпва от захвата си към фара и при монтиран калник да бъркаш само отдолу е трудно .Държи се на един болт от към долната част към гумата .

 

Махнах подкалника , видях че нема да стане и да имам достъп до цялото казанче , махнах и самия калник .След това беше големия зор при сглябянето да напасна всичко .....

 

Проблема с теча при мен беше че едната помпичка леко се беше извадила ии тече ли тече от там.....

 

 

 

Относно парктрониците към колегата Petyo Tsanov - моля те качи една снимка на задната броня да видим как  си ги позиционирал

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно парктрониците към колегата Petyo Tsanov - моля те качи една снимка на задната броня да видим как  си ги позиционирал

 

https://www.dropbox.com/s/7neac480n2w1mui/IMG_20141106_104243.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно парктроника при мен  двата крайни са като при колегата но другите 2 са на черната част. Но аз съм с фейслифт и номерът е по средата даже по надолу мисля.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно влагата в краката на водача освен запушени дренажи, причината може да бъде и жилото за отваряне на предния капак. На един колега със CRV-1 му влизаше вода точно от там. На мястото където жилото преминава от купето към левия калник има едно гумено уплътнение, това уплътнение се беше разместило и водата се стичаше по жилото направо в краката на шофьора. Наместихме уплътнението, за по-сигурно го залепихме и с малко силикон и сега няма проблеми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно влагата при мен се оказа че се е запушил левия (в посока на вдижение напред) дренажен канал на шибедаха - с дълъг и тънък не много твърд (стар телефонен кабел) бръкнах и като поръчкаш малко напред назад - изтече много боклук и кал.След това с по две туби от 10 литра от минерална вода с гореща таква добре промих и двата канала .

 

При мен локви не са се образували ,в края на мокета в долен ляв ъгъл имаше леко влажно  и добре че открих нареме това запушване

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...