Jump to content
Accordeonist

Амортисьори сменяхте ли вече?

Recommended Posts

Имало някаква незначителна разлика ,между  амортисьори  за коли с ксенон и без!

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има разлика и то значителна. На предния ляв има планка за захващане на сензора за автоматична нивелация на фаровете. Задните и преден десен са еднакви. Ако сложиш обикновен ляв нама да имаш авто нивелиране на лъча. Възможно е също ако сензора се откачи, фаровете да светят надолу или нагоре.

Успех в избора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарско,за инфото!Леко ме стреснаха  с цена,та ми нарушиха спокоиният сън !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам и отзад такава машинка за нивелацията, значи изцяло са си различни...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, отзад машинката не е захваната за амортисьора.. Там няма разлика в амортисьорите, спрямо колите без ксенонови фарове.

Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, благодаря за инфото.Аз видях машинката но не се загледах къде точно седи... даже сега като се замисля май беше на стабилизиращата щанга но не съм сигурен :)Аз да попитам също по темата:

- Имали разлика в амортисьорите за Type S-ите в сравнение с останалите или все са еднакви ?

Редактирано от rollin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не карам акорд,но преди 1 година като взех колата смених амортисьорите.Сложих каяба,защото монро в България са 90% ментета.За сега се държат мноого добре.Малко по-твърдо вози от преди,но тогава бях само на пружини.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, благодаря за инфото.Аз видях машинката но не се загледах къде точно седи... даже сега като се замисля май беше на стабилизиращата щанга но не съм сигурен :)Аз да попитам също по темата:

- Имали разлика в амортисьорите за Type S-ите в сравнение с останалите или все са еднакви ?

Доколкото знам, са различни за TypeS и Executive. Поне по парт-номер се различават (уж не с много но все пак).

SALOONPrefacelift Type-S51602-SEA-E02 Rigtht front51605-SEA-E02 Left front51610-SEA-E23 Rear shocks-----------------------------------Facelift Type-S51601-SEA-E72 Right front51601-SEA-E72 Left front51610-SEA-E24 Rear shocks-----------------------------------SALOONPrefacelift EX51601-SEA-E13 Right front51602-SEA-E13 Left front52610-SEA-E03 Rear Shocks------------------------------------Facelift EX51601-SEA-E14 Right front51602-SEA-E14 Left front51610-SEA-E04 Rear shocks

 

source: link

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На старата ми колица слагах  Каяба и съм доволен от марката!Спомням си,че бяаха газови.Чак след смяната на Амортисьори колата почна да спира,а се бях забил за по  хубави спирачки и там подобни глупости.За Монро нямам представа,но съм слагал Сакс  и никак не бяха О.К!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с KYB на моя 5 GEN и съм доста доволен. Стабилна е в завоите и вози добре :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги

Предстои ми смяна на предни амортисьори на HR-V 1.6 4WD, 105 коня. Не ми се е налагало досега, притежавам тази вълшебна колица от почти три години и не е имало повод до момента за такава смяна. Бихте ли дали съвет на каква марка да се спра и евентуално ще съм благодарен ако някой сподели откъде да купя. Натрапва ми се като оферта от български сайтове за авточасти марката KYB, а също и Monroe. За последните вече прочетох доста негативни мнения, пък и ми изглеждат по-масови и почти двойно по-евтини от KYB. Споделете мнение за тази или друга марка. Единственото, което успях да схвана, понеже не ми е най-силната сфера това, е че става дума за тип Макферсън, газов и двутръбен. Предварително благодаря!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж и "Токико" какви пари са.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да споделя , с моята 4-та генерация сивик карах 7 години с Монро газово маслени - по комфортно е за по 135 лв/бр. Беше трудно откриването на КYB и TOKICO за този малък модел.

 

Та моят съвет е какъвто и амортисьор да сложиш , със сигурност след има няма 5 години пак ще трябва да го смениш :)

 

Сполай !

 

Дидака

Разград

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...