Jump to content
svetor

Помощ, Mazda 5 , Honda Fr-v , Mitsubishi Grandis

Recommended Posts

Mazda 5 ,Honda Fr-v , Mitsubishi Grandis Моля за мнения определено натежавам към Хонда но.....Нямам голямо семейство просто ми се кара такъв автомобилБлагодаря на отзовалите се

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колите са малко от различна концепция . :)  Грандиса е доста по голям от другите 2, пък ти май нямаш нужда от такъв кораб ..

Първо влез в кондиция със себе си и определи клас,  ;)  освен това, за по точна информация дай жокер на какъв мотор си се спрял при конкретните модели, че ако седне човек да ти ги изрежда всичките и да обяснява за всеки един по отделно и то денят свършил ..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двигателя е бензин. Интересува ме здравина / на никой не му се ходи по сервизи / или липса на части. Аз съм карач а не водач . Това е определящото. Благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си едър - има вероятност в FR-V да ти е неудобна шофьорската седалка

Мазда5 (а и 6) допреди 4-5 години  - имат склонност към ръжда - задължително трябва да се провери. Също - интериора се разтраква, пружини+амортисьори се сменят на около 100К км

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами колега погледни Хонда Стрийм обаче с 2.0 двигател !

Грандиса не е такъв кораб - както стрийма е дълга колкото Хонда Акорд комби.

И аз бях пред дилема преди Грандис или FRV или Стрийм, но лесно избрах колата - търсех автоматик с 5 скорости и попаднах на Стрийма. Върви страшно добре за комби. А в същото време е супер икономична - извън град Варна І София 6.5 - 7.0.

задните седалки се регулират във всички посоки като предните и се движат на релси. Багажника е супер.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Грандиса не е такъв кораб - както стрийма е дълга колкото Хонда Акорд комби.

Тука нещо се пообърка май ? .. :)

Грандиса си е направо шлеп,  цели 20 санта е по дълъг от стрийма .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, наистина зависи за каква цел търсиш колата. Аз лично също размишлявам за миниван и ще споделя своите впечатления. Грандис - харчи много. В spritmonitor.de стига до около 12 градско. Иначе е просторна кола. Както обаче всеки миниван в Европа като се сложат всички седалки, място за багаж просто няма. ФР-В - ако тази кола беше с 20 см по-дълга щеше да е супер. Багажникът е малък, но е повече отколкото при другите коли, когато возиш 6 човека.Мазда - проблемът с ръждата си го има на всички коли преди 2007 г. Освен това ламарината се оказва доста тънка (след градушката в София това са били най-помляните коли - информацията е от сигурен източник).Освен Хонда стрийм, можеш да разгледаш и Тойота Авенсис версо, чакар че бензиновите двигатели сред тях да не са много на пазара.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
sfawbg1, това което казваш от сигурен източник ли е, или така предполагаш ?

 

Мазда - проблемът с ръждата си го има на всички коли преди 2007 г.

Защото аз мисля, че тази теза е само заблуда, понеже маздите след 2007 г. все още са под 10 годишни и няма как да се прецени, дали са го преборили този проблем с ръждата . :)

Всъщност има начин,  просто трябва да се покара някоя година при тежки климатични условия и ето го резултата  ..

http://prikachi.com/images/672/7701672H.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само за протокола:

Мазда 5 ползва платформа Форд Фокус, т.е. ходовата част на Маздата е Фокус (значи и размерът е горе/долу същия). Нямам представа, каква е трансмисията (двг,скорости, диференциал), Мазда или Форд.

Грандиса определено не е в класа на останалите 2, по-скоро е сравним с Хонда Шатъл/Одисей. Доколкото видях в нета, Грандиса е с двг MPFI, т.е. не е с невъзможния за газифициране GDI двигател (ако мислиш да слагаш газ де).

... когато возиш 6 човека. ...

По-скоро "когато возиш 5 човека", защото  FR-V-то е 5+1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е така де не съм се изразил точно. Но не се плашете от външната визия общо взето като се опънат 3 .те реда седалки вътре е едно и също и багажниците намалят доста. Но пък като го няма 3-я ред седалки просто багажника е огромен  :punk:  :punk:  :punk: . Все пак и трите коли на са миниванове.

Но 20 см. е една педя все пак. Верно е малко по широка от Стрийма но общо взето е едно и също особенно ако е на втория ред с 2 седалки .

Сравнено с Киа Карнивал или Хонда Одисей направо са малки Грандиса и Стрийма  :yes:  :yes:  :yes: .

Колега Грандиса има и нормален бензинов двигател който не е GDI и става за газифициране, освен това вече има ГИ и за системи като GDI но са доста по скъпи.

Мазда 5 може и да е с фордофски двигател което е гадно, примерно лагерите превъртат и отиваш на ремонт- ако търсиш такава търси с топ двигателя 2.3 бензин истински японец - същия се слага на мазда 3 и Мазда 6 !

Е след Хонда Шатъл почват да правят Стрийм, Одисея вече си е клас миниван от класа на Киа Карнивал и Фолксфаген Шаран.

 

Хондите нямат проблеми с ръждата ако са японска сглобка особенно и Грандиса е здрав и много хубав.

Ама на FRV -малките двигатели са слаби и са същите както при хонда сивик 7, а там купето е доста по малко и леко и върежа бива.

Хонда ако избереш гледай големия двигател от К серия. Икономичен и върви като самолет като го настъпиш.

Редактирано от power_dreams

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде пак изръси поредната щуротия .. :)

 

Мазда 5 може и да е с фордофски двигател което е гадно, примерно лагерите превъртат и отиваш на ремонт- ако търсиш такава търси с топ двигателя 2.3 бензин истински японец - същия се слага на мазда 3 и Мазда 6 !

 Я иди в Мазда форума и си опресни знанията преди да пишеш и да подведеш някой мераклия,  тъкмо ще разбереш каква е единствената разлика между моторите  2.0 и 2.3 при Мазда .

"Истински японец" .. :tooth:  С бутала,  сегменти  и лагери колбеншмид, и  термостати, водни помпи  моторкрафт .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да си прав но в Мазда форума не съм ходил, имам колега си купи преди 4 години Мазда 3 автоматик с 2.3 двигателя  чисто нова и си я вкара от САЩ с кораба я чака 3 месеца. Излзе му точно на половина от цените в БГ със всичките му Технотестове и т.н. Двигателя е  2.3-  4 цилиндъра Освен да има и 2.3 за Европа - не знам.

Навсякъде пише Japan. За сега е навъртял към 30 000 км и още не я е разглобявал и не мога да  ти кажа дали има фордофски немски помпи и т.н.

Редактирано от power_dreams

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

post-31742-0-70196700-1489760419_thumb.jpg

В крайна сметка взех фр-в, 2.2дизел. Още не съм я регистрирал. Първи впечатления, мн. добри. Като покарам, ще споделя повече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Перфектен автомобил ! Разход 7л , държи се идеално.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...