Jump to content

Recommended Posts

Замалко и аз да се подведа защото си мислих че топката е оригинална.Търговеца на какъв принцип разсъждава-ако мине номера мине,ако не ,ще я върне и ще я продам на някой друг?Нищо нямаше да ти стане ако беше написал една думичка в обявата-реплика,обаче пък нямаше да се продава толкова добре :)

• Upvote 4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен не е коректно да се публикува обява, в която да не се посочва ясно, че се предлага реплика. Да не се споменава за лошото качество и да се пише име не производител, което не отговаря на истината.

Ще се опитам да върна въпросния "продукт" на продавача. И ще информирам комисия за защита на потребителя за предлагане на стока с подвеждащо клиента описание.

Не е коректно, абсолютно си прав. Предполагам, че и той ще си вземе поуката и ще сложи правилното описание на продукта. Но след като си получил възможност да върнеш продукта, не виждам за какво ти е да си губиш времето с каквито и да е комисии :)

• Upvote 2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да задълбавам и да разводнявам темата, казах каквото имах да кажа... Тази обява, с този текст е подвеждаща. В нея се продава реплика (разбирайте менте), което вероятно в Китай е на цена 2 долара. Но в описанието продукта е обявен за оригинален. Не може да пише, че е "чисто нова", че е "уникално красива на вид"... А всъщност да е цялата в драскотини и с корозия от долната част.

И да, за да съм коректен докрай, ще го кажа пак... От самото начало търговеца ми предложи да върна закупената стока. Нямам оплакване от това. Оплакването ми е от подвеждащия текст, който е написан така умишлено. И това за мен е чист опит за измама.

Поздрави!

• Upvote 3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той правилно описание няма да сложи бъди сигурен. Аз се "набутах" с такава топка, не че съжелявам нещо, но просто обявата е подвеждаща и тъкмо се надъхаш за нещо и то било продадено точно преди секунди. Не съм тръгнал да се оплаквам на никой, поради това че никой не ме е карал да я купувам, ама след няколко дни гледам продава пак топка Skunk 2 и даже го питах кво става с тия топки, уж нямало да има повече и нямало да продава такива. Отговора беше еми изпадна ми... бля, бля, бля...  За всеки има място под слънцето, но не е коректно. За всичките тия работи, които говоря си пазя ЛС-тата с колегата, ако на някой му се струва че фантазирам.....

• Upvote 4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да защитавам никой но просто на всеки човек който поне малко отбира от части и аксесоари за любимата си марка автомобил му е ясно , че няма как чисто нов продукт на топ производител да струва толкова.Репликите са много ама наистина много и то не само топки за скорости а каквото се сетите.Затова разликата в цената на един и същи продукт от една и съща марка е толкова голяма.
Само ще дам пример , че ме бяха попитали за топка за скорости , bombing sticker и разни шарени гайки за джанти на топ фирми.Като дадох отговор за цена ми се изсмяха и ми казаха цитирам :

- "В ebay ги има същите за 1/3 от цената".

Факт е , че всеки иска да си направи някакъв дори минимален екстериорен или интериорен "тюнинг" но на малко хора им се дават пари за това и всеки гледа да мине по-тънко.Колегата който продава такива части е добре според мен да споменава , че са реплика.

Аз също се бях огледал в тази топка , защото цената на такава истинска на skunk ми е висока :)

Редактирано от Mkilla
  • Upvote 2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също гледах топката, може и да не е много коректна обявата (определено щеше да е по-добре да беше написано, че е реплика), но от снимката е пределно ясно, че става въпрос за реплика. Да може би на живо е още по-зле и от на снимката.

Аз също съм се мераклисал да си взема SKUNK2 топка и съм разглеждал доста оригиналните (пак само на снимка) и те са доста по-различни - най-малкото са или по-матирани или по-лъскави. Просто чакам да дойде време да прежаля 100тина лв за топка вместо да се надявам да изпадне евтина и да си мисля, че ще е като оригиналните.

• Upvote 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странни хора сме ние, българите, а може би не само ние. Може би битието ни, ни предопределя да сме такива.

От време оно, хората са казали - "Ако хубавото и евтиното се продават в един магазин, то задължително са на отделни рафтове", но ние упорито ги търсим на едно място. Още по-лошо - ние вярваме, че е възможно да са на един рафт и когато констатираме, че това не е така, ревваме от изненада и болка. Странно, нали? Да се изненадаш от факта, че нещо е така, както трябва да е...

Не искам да прозвучи като че вземам страната на продавача, но и не проумявам, кой би продавал нов, оригинален SKUNK2 за 40 лева, при цена 40 паунда без доставка и то в електронен магазин.

Поздрави и твърда земя под краката, всекиму!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се уточнят страните, страничните мнения ще бъдат скрити за да не се разводнява темата.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

No registered users viewing this page.