Jump to content
rscossworth

Черен бъз

Recommended Posts

Чували ли сте, че от нерядко срещаното растение черен бъз, можете да си направите чай, сок и дори лековита настойка?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чувала съм, но е при неприятни болести. Аз лично не бих ползвала черен бъз без наложителна причина.Освен листа против / при ухапване от насекоми.Това е билка, която трябва да се ползва предпазливо.Нали въпроса е за ЧЕРЕН, а не бял бъз?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, за черен. За белия бъз си нямам и на идея какво е. Може ли повече инфо?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Черният бъз са плодовете, а белия - цветовете. Хронологично и само логично, първо се прави сок от цветовете. Ако остане нещо от тях за завръз, следва сокът от плодовете.

Години налед съм консумирал и двата, произведени в домашни условия, докато беше жив дядо ми, лека му пръст.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са едно и също, може би са от едно семейство, но са различни.Черният е по скоро дърво, а белия - като храст. Плодовете му са подобни, но различни по цвят, когато узреят.Белият е известен като бъзак, ползвам основно цвета му. Той е и по- "безопасен" от трите вида, които ги има у насPS: може да съм ги забравила; отдавна не правя напитка от цвета на белия.Ама не съм : " Бъзака може лесно да се сбърка с бъза. Основните разлики се състоят в следните неща:- Бъзака е храстовиден и достига до 2 метра височина, докато бъза достига до 7-8 m височина и е дърво. " http://bg.m.wikipedia.org/wiki/Бъзак

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно обратното е. Белият Бъз е дърво.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Следващата "интересна" тема от колегата rscossworth му носи почивка, то не бяха настойки, хлебарки и т.н. С такива теми се обърни към бгмама.

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми лошите модератори от HWBG му махнаха линка към сайта му от писанията за черен бъз в форума си и сега момчето пробва тука :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той не само тук и в хардуерния писа за този бъз. Просто си прави реклама на сайта. Sent from my GT-I9505

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правенето на реклама е между другото. А иначе на онова дето е като храст му викат "бъзак". И от него става сок но там трябва да се внимава да е узрял хубаво плодът понеже в противен случай може да се натровите.

  • Нагоре 1
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...